Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti ütöttetek rá a gyereketek...

Ti ütöttetek rá a gyereketek kezére, ha olyat csinált amit nem szabad? Pl. Konnektorhoz nyúlás

Figyelt kérdés
2018. márc. 12. 18:29
 1/8 anonim ***** válasza:
88%
Igen, de ugyanúgy csinálta tovább azt, amiért kapta... pedig szépen el lett mondva előtte és utána is, hogy miérz ne csinálja
2018. márc. 12. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
94%

Igen, de kinevetett... Persze nem ütöttem erősen.

Szerencsére sikerült ezt átalakítani a “nem” szó figyelésére. Most már nem kell a kezére csapnom. Remélem így marad..

2018. márc. 12. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
31%
Nem, teljesen feleslegesnek tartottam, tartom. Ahhoz, hogy negativ erzettel tarsitsa, nagyot kell utni, hogy fajon, anelkul meg ugyanugy mukodik, mint egy erelyes NEM szo.
2018. márc. 12. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
67%
Igen, előzetes figyelmeztetés után. Rászóltam 1x, aztán másodszor, ekkor már mondtam, hogy ha nem hagyja abba, a következőnél a kezére fogok csapni. Nem hagyta abba. Rácsaptam. Soha többet nem volt rá szükség, elég volt rászólni, hogy ezt nem.
2018. márc. 12. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
19%
Komolyan en lettem leszavazva, aki utes nelkul is megtanitotta a gyerekeinek, hogy nem nyulunk a konektorba, a wc-be, a tuzhelyhez stb... A lepontozo nezzen melyen magaba!!
2018. márc. 12. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
74%

Nem. Viszont amikor közel 4 évesen (már ezerszer elmagyaráztuk az áram fogalmát és veszélyességét) egy hajtűt próbált a konnektorba dugni, akkor életemben először elég durván leordítottam a haját. Bocsánatot kért és megígérte, hogy többet ilyet nem csinál. Én meg a kiabálás miatt kértem bocsánatot. Lekopogom, azóta nem próbálkozott hasonló baromságokkal.


Az ütés mindig agressziót fejez ki. Csak extrém esetekben tartom "helyénvalónak", pl ha kirohan az autók közé és utolsó pillanatban lehet visszarántani. Akkor inkább ez traumatizálja, mint egy lökhárító.

Lekopogom, ilyen helyzetbe még nem kerültem, hogy ütnöm kellett volna.

2018. márc. 13. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
90%

Pont a konnektorba nyúlás miatt.


Nálunk mindent direkt gyerekbiztos-dugóztunk, de ismerőséknél ugye ez nem elvárható.


Kétszer rászóltam én, egyszer az apja, mégis odanyúlt. Akkor ütöttem rá a kezére. Soha többet nem nyúlkált, és azóta nem is kapott még a seggére sem.


Szokása volt a macskát nyúzni, azért is mindig rászóltam, de míg a cica meg nem karmolta egyik alkalommal, nem ért semmit. Azután megtanulta, hogy a macsek nem játék.

2018. márc. 13. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Nekem azt csinálták a szüleim hogy mutattak egy videót amiben megráz az áram valamit (vagy az adott témához illő videót) és utána soha többet nem nyulkáltam a konnektorba. És még mindig itt vagyok egészségben boldog gyerekkorral szóval.
2018. márc. 14. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!