Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintem depressziós a...

Szerintem depressziós a feleségem. Ez miért lehet? Mit csinaljak? Beszeljek vele erről? 26F

Figyelt kérdés
Van egy lányunk 6 hónapos
2018. márc. 12. 21:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
72%
Nem tudom, mert nem ismerem, te meg nem írtál semmit se!
2018. márc. 12. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Mindig ideges, sír..
2018. márc. 12. 22:01
 3/12 anonim ***** válasza:
70%
Szülés utáni depresszió nagyonis általános. Beszélj, de finoman, tapintatosan, nem letámadva, mert akkor esetleg ellenségesnek fogja fel. Ha meg tudtok engedni magatoknak pszichológust, akkor keresni kell egyet. Nem is biztos, hogy sokáig kell járni. Valószínűleg már az is elég, ha kibeszélheti a szülésélményét (elég traumatikus tud lenni még a sima első szülés is), félelmeit, aggodalmait, gyakori, hogy alkalmatlan anyának érzi magát az ember. Remélhetőleg nálatok nem fajult idáig, de komoly gyerekbántalmazások is előfordulhatnak súlyos állapot esetén, tehát vegyetek igénybe szaksegítséget. Azon kívül te legyél türelmes, fejezd ki szeretetedet és nagyrabecsülésedet akkor is, ha elsőre nem úgy néz ki, mintha örülne ennek, és vegyél minél aktívabban részt a család életében (szándékosan nem úgy fogalmazok, hogy segíts, ez ugyanis közös tevékenység, nem segítség. Mozduljatok ki, illetve javasold, hogy ő a saját barátaival, rokonaival külön is csináljon elmászkálós programot. Az éjszakai felkelésből vedd ki a részedet, mert a depressziót súlyosbítja a kialvatlanság. Gyógyszerre, hacsak egy mód van rá, ne hagyjátok magatokat rábeszélni, lehetőleg anélkül jussatok túl rajta.
2018. márc. 12. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
64%
Nem biztos,hogy depresszios. Lehet puszta kimerültség,fáradtság. A baba hogyan viselkedik? Nyűgös? Éjjel alszik? Sokat van kézben? Van segítségetek? Jót tenne a párodnak egy kis szabadidő,amikor valaki más vigyàz a kicsire ,ő pedig elmegy valahová kikapcsolódni! Beszélj vele nyugodtan,így látja,hogy törődsz vele!
2018. márc. 12. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
69%
Segíts neki többet! Persze, hogy ideges, ő felel egy pici életért.
2018. márc. 12. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
38%
Én is így voltam, szerinted több hónapon keresztül mennyire fárasztó napi kb 4 órát aludni? Nem depressziós, csak fáradt.
2018. márc. 12. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
52%
Próbáld meg (jobban) tehermentesíteni, nagyszülőket hívni ha vannak, kicsit kimozdítani, barátokkal találkozni. Nehéz időszak ez, én is befordultam néha, meg az ember hulla fáradt, a jó idő majd segít picit, meg majd a játszóterezés, ahol beszélgethet más anyukákkal.
2018. márc. 12. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
65%

Hú emberek, leírt 4sort,amiben semmi konkrétum nincs, de ti itt olyan diagnózisokat állítottok fel, hogy ihaj!


Kérdező, még mindig semmit nem írtál a körülményeitekről, hogyan éltek, milyen egy nap nálatok! Persze diagnosztizàlni ezek ismeretében sem lehet, de talán támpontot adna az elinduláshoz!

2018. márc. 13. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Én dolgozok reggel 6-tól este 6-ig mire haza érek fél 7. Ő van addig a gyerekkel. Utana segítek neki
2018. márc. 14. 10:31
 10/12 anonim ***** válasza:
Csak nem dolgozol mindennap 12 órát?
2018. márc. 14. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!