Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szoktatok altatódalt énekelni...

Szoktatok altatódalt énekelni a babának, vagy ez amolyan szappanoperás dolog?

Figyelt kérdés

Nem sok gyerekes barátnőm van, mert még fiatal vagyok, szóval felmérni a saját környezetemben nem igen tudom, de szívesen venném ha ti megírnátok,hogy szoktatok-e (akár ha még csak albérlő akkor is), vagy nem, illetve ha igen, akkor mit:)


Én személy szerint még csak egy 25 hetes lakóval vagyok, de mióta tudom,hogy ő lesz,esténként éneklem neki Arielle lullaby-ját:) Ezt:


You are my world my darling,

What a wonderful world I see

You are the song I'm singing

You are my beautiful melody


Mióta tudom,hogy lányom lesz a Melody-t kicseréltem Matildára:D, de maradt a szöveg:) Van,hogy magyarul éneklem akkor pedig:)


Mindenem vagy te szépség,

Kire tengernyi élmény vár

Lágy ez a dal hát ringj még

Eme új mese hullámááááááán:)


Minden tiéd mi látszik

A szél a föld a víz

Ím fogadd hát jó tanácsom,

hogy csak a szíved szavában bízz:))


http://www.youtube.com/watch?v=uAQOvwupYGc



Várom a dalokat:))


2010. jún. 10. 08:43
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
37%
Altatódalt nem, mert akkor soha nem aludna el, az alvásnál lerakom és kész. Meg kell tanulnia egyedül eladludni (ezzel soha nem is volt gond egy gyerekemnél sem), de napközben sokat énekelek nekik.
2010. jún. 10. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Terhesen soha nem jutott eszembe énekelni neki,mert értelmetlennek tartottam. Ez csak mostanában lett divat. Zenét hallgattam sokat,és csak 2-3 hónapos kora körül énekeltem neki gyerekdalokat.
2010. jún. 10. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy bizarr, de nálunk imádja szovjet himnuszt.Mikor kicsi volt és nem tudott átállni az éjjeli alvásra egyszer kínomban azt énekeltem el.Azóta is sláger.tehát:" Szövetségbe forrt szabad köztársaságok...:)
2010. jún. 10. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

szia, én is terhes vagyok, nekem még két hónapom van:D

Gratula neked! Én is szoktam énekelni a babámnak, meg sokat beszélek hozzá, társalgunk is, ha nagyon nyom, megkérem, hogy menjen arrébb, meg ilyenek:D Szerintem nyugodtan énekelhetsz neki, így jobban elmélyülsz a kettőtök kapcsolatában. Szerintem nem muszáj pont altatódalt énekelni, akármilyen lágy dallam megfelel, én szoktam ismert dalok dallamán énekelni, csak teljesen kicserélem a szöveget, hogy külön neki szóljon. Altatódalt én sem nagyon akarok neki énekelni, mikor meglesz, aztán rászokik, és nem tudom majd másképp elaltatni. De szerintem, mivel nagyon szeretek énekelni, napközben sokat fogja hallani az éneklésemet:D

2010. jún. 10. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
én a barbie,a sziget hercegnőjéből énekelem az altatódalt.imádja.meg a tavaszi szél vizet árasztot.
2010. jún. 10. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Amikor a kisfiam a pocakomban volt,külön Neki nem énekeltem,de az mindegy volt,mert én éjjel-nappal énekelek kicsi korom óta!Szóval,hallotta a hangom állandóan.☺

De amikor az ünnepek előtt nem sokkal bejött a T-mobile-os reklám,a zenéjére (Csondor Kata-Add tovább),a picikém mindig kirúgta a ház oldalát.Amikor pár hetes volt,egyszer nagyon sírt és apukám elindította ezt a számot.LÁTNOTOK KELLETT VOLNA a fiam arcát!!!!!!!!!!Rá volt írva,hogy "én ezt már hallottam valahol!!"!! ☺☺☺♥♥♥

2010. jún. 10. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Altatódalt nem szoktam, de népdalokat igen. Csak a nappali alváskor este magától alszik el.
2010. jún. 10. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Én meséltem neki meg Apának, amikor még pocakban volt.(nagyon nem szép a hangom...ezért nem szeretek énekelni)) A régi jó mesekönyvet vettem elő: A sün, akit meg lehetett simogatni. Most újra azokat a meséket olvasom neki, amit pocakban már hallott.
2010. jún. 10. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
a t-mobile-os dal nekünk is bejön,pár napos volt,mikor játszották a tv-ben és azt énekeltem neki.6 hónapos a kicsim,még mindig megismeri.
2010. jún. 10. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Mi nem kifejezetten altatódal éneklünk, hanem fokozatosan kialakult az ő esti rituáléja és a hozzá költött dalocska. Ebben elmondjuk a nap fontosabb eseményeit és végül elköszönünk, mert már mindenki aludni tér.

Már a nagyik is tudják a fővezérfonalat, így igazán senki nem tudja elrontani :-D

2010. jún. 10. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!