Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szoktatok altatódalt énekelni...

Szoktatok altatódalt énekelni a babának, vagy ez amolyan szappanoperás dolog?

Figyelt kérdés

Nem sok gyerekes barátnőm van, mert még fiatal vagyok, szóval felmérni a saját környezetemben nem igen tudom, de szívesen venném ha ti megírnátok,hogy szoktatok-e (akár ha még csak albérlő akkor is), vagy nem, illetve ha igen, akkor mit:)


Én személy szerint még csak egy 25 hetes lakóval vagyok, de mióta tudom,hogy ő lesz,esténként éneklem neki Arielle lullaby-ját:) Ezt:


You are my world my darling,

What a wonderful world I see

You are the song I'm singing

You are my beautiful melody


Mióta tudom,hogy lányom lesz a Melody-t kicseréltem Matildára:D, de maradt a szöveg:) Van,hogy magyarul éneklem akkor pedig:)


Mindenem vagy te szépség,

Kire tengernyi élmény vár

Lágy ez a dal hát ringj még

Eme új mese hullámááááááán:)


Minden tiéd mi látszik

A szél a föld a víz

Ím fogadd hát jó tanácsom,

hogy csak a szíved szavában bízz:))


http://www.youtube.com/watch?v=uAQOvwupYGc



Várom a dalokat:))


2010. jún. 10. 08:43
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Alváshoz én sem énekeltem soha, viszont megvolt az a rituálé, hogy a lefekvés előtti pelenkázáskor énekeltem egy dalt (az népdal volt), és innen már egészen pici korában tudta, hogy most lefekvés jön, és ráhangolódott.


Az ilyen lullaby jellegű dalokat viszont sosem szerettem, meg ilyeneket nem is tudok szépen énekelni, ezért nem is voltak ilyesmik terítéken nálunk. Én inkább népdalban vagyok jó :)

2010. jún. 10. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
én is szoktam:) a klasszikus gyerekdalokat: csip-csip csóka, tente baba, bújj-bújj zöld ág és hasonlók...
2010. jún. 10. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Eros és Cher: Piu che puoi és M. Jackon: Heal the world

napközben ez a kettő szokott neki menni, rengeteget hallgattam, míg terhes voltam, meg is van az eredménye:)

Dalok, amikkel még napközben alszik:

http://www.youtube.com/watch#v=P-h680LVp4c&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=Ak7kedzR8bg

2010. jún. 10. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Mikor pici volt, a Mély erdőn, ibolyavirág és az Erdő, erdő, erdő volt az altató. Egy perc alatt elaludt rajtuk. Apa is énekelte neki gyakran. De ma már hacsak meghallja valamelyiket, teli szájból vigyorog, esze ágában sincs aludni... Ma már csak leteszem, fordul és alszik, nem igényli azt sem, hogy mellé feküdjek...

Egy 8 hónapos kópé anyukája

2010. jún. 10. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Vegyes a kép nagyon:) De nem baj, kinek a pap, kinek a paplan:D


Én imádom az altatódalokat, nekem sosem énekeltek, csak levágtak aludni azt csá, talán ezért is igénylem és ezért is éneklem magamnak is kicsit:)


Nekem szép hangom van, bár mezoszoprán, nem szoprán mint Ariel-é, de szép és Mati is értékeli, legalábbis eddig úgy tűnik.


Mindig énekelek egyébként én is, egész nap, van,hogy Beyoncé-t, van,hogy mesedalokat (kívülről fújom az összes mesedalt és mondókát:)), van,hogy rock-ot, mikor mit, de mindig ez az esti Lullaby (vagyis altatódal)


Én azért nem mondanám azt,hogy azért nem éneklek mert akkor hozzászokik és csak így tud aludni, számomra ez elképzelhetetlen és eddig barátaim gyerekeinél nem is volt ilyen:)



Köszönö a válaszokat mindenkinek megy a zöld:)

2010. jún. 10. 17:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!