Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Olyan nevet szeretnék adni a...

Olyan nevet szeretnék adni a kisbabámnak, ami nincs benne a naptárba, lehetséges ez? Ha igen, akkor hol kell ezt intéznem? Mennyibe kerül?

Figyelt kérdés
2010. jún. 10. 09:27
 1/10 anonim ***** válasza:
68%

szia!


Ha vmelyik kisebbséghez tartozol (kínai, japán, szerb, horvát,román ...stb.), elméletileg kérheted az adott nyelv szerinti változatot. (cigóknál nem tudom hogy van, de mégis engedik a kutyulékneveket). Ha nem vagy kisebbségekhez tartozó, akkor bezony 1-1 kérésre nem vezetik fel a neveket, hanem pl. 1000 fő kérésére. (most nem tudom pontosan)

2010. jún. 10. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Lehetséges, legalábbis meg lehet próbálni. Az anyakönyvvezetőnél érdeklődjetek, rajta keresztül kell beadni a kérvényt. Az illetéket is megmondja, és mindent, forduljatok hozzá.
2010. jún. 10. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Az utónévkönyvben sincs benne?

mert a naptárba bizony nem fér be a 3600 választható utónév

2010. jún. 10. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ha olyan nevet szeretnél, amit még senkinek nem adtak Magyarországon, akkor a Magyar Tudományos Akadémiához kell írnod egy kérvényt, indoklással.
2010. jún. 10. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Az utolsó mondja jól! :)
2010. jún. 10. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szia! Nem mindegy hogy nincs benne a naptárba vagy nem anyakönyvezhető! Nekem pl. nincs benne a naptárba de az utónévkönyvben benne van.
2010. jún. 10. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Megtudhatjuk milyen nevet szeretnél adni a picinek?
2010. jún. 10. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Eloszor is, azt muszaj lenne tudni, hogy milyen nevrol van szo es milyen allampolgar vagy te es az apa. Ha mindketten magyar allampolgarok vagytok, csak olyan nevet terjeszthettek fel az Akademianak (MTA foglalkozik ezzel, az anyakonyvvezeton keresztul kell intezni), ami magyar irasmodu. Ha uj nev, nincs benne az utonevkonyben, de magyar irasmoddal vallaljatok a bejegyzeset, az megoldhato. A helyi anyakonyvvezeto tud tanacsot adni, ha eppen ert hozza. Az enyem nem ertett hozza, igy 20 ezer Ft-ot fizettem ki a semmire, mert kiderult, hogy nem lehet megvaltoztatni a nevemet. Felesleges felterjeszteni az Akademianak, ha nem magyar irasmod szerinti nevrol van szo, mert nagyon nem valoszinu, hogy elfogadnak...egyebkent par HONAPOS procedura, tobb is lehet, surgetni kell oket sokszor, emailezni, telefonalni, mert akkor csak ulnek rajta. En a helyedben nem veszodnek ezzel, nagy tortura, szerintem nem eri meg. Magyarorszagon ilyenbol is akkora ugyet csinalnak...persze Huankarlosz meg Dzsasztin lehetne, mert az aztan magyar... hulye torvenyek.
2010. jún. 10. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem mondod, hogy ezek anyakönyvezhető nevek? Huankarlosz, Dzsasztin? Megszakadok a nevetéstől korán reggel! :DDDD


Kovács Huankarlosz :DDD

Magyar Dzsasztin :DDD

2010. jún. 12. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Raminát szeretnénk,ha kislány lesz!De nem találom sehol ezt a nevet!Nincs utónév könyvem!

De majd megpróbálok utánanézni!

Köszönöm a válaszokat!

2010. jún. 12. 21:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!