Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A nagymama küzdhet az unokáért...

Fabu Zsolt kérdése:

A nagymama küzdhet az unokáért ha az anya súlyos pszichés beteg és leszázalékolt 51 százalékra, jelenleg a nagymama ideiglenes gyámja a gyereknek (5éves kislány)?

Figyelt kérdés

2018. márc. 20. 10:56
 1/10 anonim ***** válasza:
97%
Miután ő jelenleg a gyámja, nincs miért küzdeni. A gyerek csak akkor kerül vissza az anyához, ha az ok, ami miatt a gyerek gyámság ala került, megszűnik
2018. márc. 20. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Mit akarsz kérdezni?


Ha a nagymama az ideiglenes gyám és az anya nem alkalmas gyereknevelésre, akkor marad nála. Ha az anya állapota lehetövé teszi a gyerek ellátását, akkor van esély, hogy hozzákerül.

2018. márc. 20. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Áh, emlékszem már, te vagy az, aki most magához venné a gyereket. Új kapcsolatban élsz, van két gyerek.

Nem indítottad még el a gyamhivatalnal a szülői felügyeleti jog iránti kérelmet ?

2018. márc. 20. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
62%
A kérdező a gyerek APJA, és most szeretné elvenni a nagymamától a gyereket.
2018. márc. 20. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Így van, utolsó. Csak halkan jegyzem meg, hogy a nagyszülő soha nem lesz gyámja az unokának, ha van másik, a gyermeknevelésre alkalmas szülő... Ergo apuka alkalmatlan volt rá, hogy a gyereket nevelje. Ha jól emlékszem 3 éve hogy nagymamánál van a gyerek. Állítólag nem mondott neki, apuka szerint semmit nem kap meg
2018. márc. 20. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

IDEIGLENES GYÁM!!!!!!! ezen a részen ne ugorjatok át nem végleges csak addig míg én rendezem az anyagi gondjaimat mivel ez rendeződött így én szeretném nevelni a gyermeket és nem egyedül hanem a jelenlegi párommal mivel az anyuka le mondott a betegségére hivatkozva a gyermek felügyeleti jogáról

én nem mondtam le csak ideiglenesen anyósomat bíztam meg a gyermek nevelésével ügyei intézésével

2018. márc. 20. 14:04
 7/10 A kérdező kommentje:
az anyuka soha nem fog meg gyógyulni szellemileg agyilag levan épülve
2018. márc. 20. 14:07
 8/10 A kérdező kommentje:
a lényeg hogy én szeretném magamhoz venni a gyermeket mert el van hanyagolva nagyon lassan és nehezen fejlődik korához képest nagyon vissza van maradva és tisztám még mindig nem tud beszélni
2018. márc. 20. 14:10
 9/10 anonim ***** válasza:
72%
Továbbra sem értem, mi a kérdés, a múltkor is el lett mondva, hogy be kell adnod a kérelmet a gyámhivatalba. Ha jól emlékszem 3 éve neveli nagymama, nem biztos, hoyg elvesük, tőle
2018. márc. 20. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Szia. Vegülis milett? Mert énis hasonló cipőbe járok.
márc. 17. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!