Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Jó ötlet szülés után 6-12...

Jó ötlet szülés után 6-12 hónappal visszamenni dolgozni, mint 3 évvel?

Figyelt kérdés

Elég rugalmas a munkám, így meg tudnám oldani a gyermek nevelését, esetleg arra a pár órára bevinném magammal, vagy mamára bíznám, vagy páromra.

Volt valaki hasonló helyzetben? Megbánta esetleg?


2018. márc. 22. 13:54
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
79%

Ezt neked kell tudni.

Nekem nem lett volna jó, főleg hogy nem. is olyan a munkám.

2018. márc. 22. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
73%
Hát én kb. 2 hétig nem dolgoztam szülés után, de én itthonról dolgozom, 100%-ban kötetlen időbeosztással. Azaz határidőim vannak, de úgy beszéltem meg bent, hogy olyan feladatokat adjanak, ami rendszeres, tervezhető, és viszonylag tágak a határidők. Ez így teljesen tartható volt. De nagyon nem könnyű. Nagyon rossz alvó babám volt, fáradt voltam sokszor, igény szerint szoptatott, így le se tudtam passzolni. Sokat dolgoztam éjjel. Megérte amúgy, de kell hozzá akaraterő. Most tervezem a másodikat, szintén így lesz, mert nekem nagy szívás kiesni 1-2 évre, buknám a projektjeimet kb. teljesen, és építkezhetnék elölről.
2018. márc. 22. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
48%
Én úgy vagyok vele,H ha szeretem is a munkám ezt a 3 évet rá számom a gyerekemre hogy vele lehessek. Én hiszek benne H fontos az H vele legyek. Megyünk így is sokfelé de fontosnak tartom H én legyek számára a legbiztonságosabb személy.
2018. márc. 22. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
94%
Attol fugg, milyen a munka. Engem elegge idegesit, hogy a kolleganom behozza heti ketszer tobb orara a gyereket. Pedig nekem is van 3.
2018. márc. 22. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
39%

Nekem nem fordult meg a fejemben h dolgozzak.szeretek vele lenni,jó látni hogy napról napra fejlődik és később már nem lesz lehetőségem arra h Ennyi időt töltsek vele és én(vagyis Mi férjemmel mikor nem dolgozik) neveljük.

De ez persze attól is függ hogy milyen lesz a kicsi,mert ha nem tudod egy pár órára masra bízni annyira cicifüggő vagy hasonló akkor az nehéz!

2018. márc. 22. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
82%

2 hónapos volt a babám, mikor vissza álltam melózni.Mondjuk nekem annyira rugalmas a melóm,hogy tényleg itthonról és bármikor csinálhatom semmiről nem maradtam le és el tudom látni a picurt is.

Máshogy azt hiszem az első évben nem csináltam volna.

2018. márc. 22. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Én is otthonról dolgoztam mindkét gyerek 3 hós korától egyre többet. Az elsőnél viszonylag könnyű volt, csecsemőként 2x2-3 órákat is aludt napközben, este is 12 órát. A másodiknál katasztrófa, még két éves koráig 4x kelt éjszaka, de napközben már csak elvétve aludt - egész nap szédültem, összekevertem a szavakat. Nem a kisbaba korszak egyébként a leghúzósabb, hanem pont ez tán 8 hótól kezdődő időszak, amikor jön a szeparációs szorongás, már másznak, mennek, de 5 centiről kell vigyázni rájuk, és ha más van velük sem értik, hogy ha ők látnak téged, te miért nem rájuk figyelsz, ami borzasztó szívfájdító. És persze közben ebédet is csinálni, játszótérre is menni, vagy megbeszéled xy-nal hogy ide-oda viszi, és pont jól jönne, mert határidő van, erre esik az eső vagy betegek... A másodiknál már nem akartam és nagyon bántam, de nem volt más lehetőség. 2 évesen mentek bölcsibe, onnantól sokkal jobb volt, mindennek rendelt ideje lett, és amikor a gyerekidő volt, azt teljesen nekik tudtam szentelni mindenféle sanda félrepislogás nélkül.
2018. márc. 22. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Otthonról nem tudnék dolgozni, mert speciális programokkal dolgozom, ami otthon nem áll rendelkezésemre.

Munkahelyemen van egy főnököm, és egy nyugdíjas kolléganőm, illetve elvétve ügyfelek jönnek tárgyalni. Arra van külön tárgyaló, így ha bevinném a gyerkőcöt napi 4 órára, talán nem zavarnék senkit. Illetve sok olyan dolog van, amit csak én tudok megcsinálni, és nyilván nem szeretném, ha felvennének valakit helyettem, akár ideiglenesen besegítene. Amúgy a munkámat szeretem, érdekel, és a jelenlegi tanulmányaimhoz szorosan kapcsolódik.

Persze függ attól is a dolog, hogy mennyire lesz sírós, a gyermek, stb. És a főnökömmel,családdal is átbeszélem a dolgot.

2018. márc. 22. 14:54
 9/18 anonim ***** válasza:
66%
Mi egy évesen cseréltünk. A párom ment gyedre, én vissza 8 órába. Nem bántam meg
2018. márc. 22. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
5 honapos volt a fiam, mikor otthonrol nagyon rugalmasan heti 2 napban “visszamentem” dolgozni, 8 honapos koraig meg oke volt, de utana jott egy ebredosebb korszak, es zombi voltam, nagyon kivoltam, alig birtam koncentralni a keves alvastol, sokat hibaztam, nem volt jo... 1,5 eves kora elott utolag tudva mindezt nem mennek vissza, ha nem ezen mulik, hogy megtarthatod-e a munkad.
2018. márc. 22. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!