Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Idén megyek egyetemre és...

Idén megyek egyetemre és tegnap kiderült hogy terhes vagyok. Járhat a 40pont? Hogy kell ezt intézni? (félreértés ne essék nem a plusszpont miatt csináltam csak ha már igy alakult gondoltam megkerdezem)

Figyelt kérdés

2018. márc. 24. 06:58
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
63%

Nyilván olvasni tudsz. Szerinted ez igaz lesz rád júliusig, amíg igazolnod kell a jogosultságot a többletpontra?


A gyermeke gondozása céljából


fizetés nélküli szabadságon lévő, vagy

csecsemőgondozási díjban (CSED), vagy

gyermekgondozást segítő ellátásban (GYES), vagy

gyermeknevelési támogatásban (GYET), vagy

gyermekgondozási díjban (GYED) részesülő jelentkezőnek

40 többletpont jár minden alapképzési szakon, osztatlan mesterképzésen, illetve felsőoktatási szakképzésen, kivéve ahol gyakorlati vizsga alapján számítják a felvételi pontszámot.


Figyelem! Az igazolási jogcímeknek a Tájékoztató megjelenése és 2018. július 11. közötti időintervallumban kell fennállniuk. Az igazolás csak abban az esetben fogadható el, ha az igazolás egyértelműen (nem „várhatóan", „előreláthatóan") igazolja a fenti intervallum legalább egy napját.


Ha ezt se voltak képes megkeresni a felvin, se egyetem, se gyerek nem kéne.

2018. márc. 24. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:
De pl 12.hét után már tuti biztos a terhesség és azt ha dokumentummal igazolom?
2018. márc. 24. 07:38
 3/33 A kérdező kommentje:
A felcsinalos kommenteket legyszi hanyagoljuk mar
2018. márc. 24. 07:39
 4/33 anonim ***** válasza:
80%

Jó példa, hogy a lepontozás nem a válasz igazságtartalmát mutatja, csak a kérdező sértettségét. :)


Nem jár. Csed, gyed, gyes esetén jár. Te még csak terhes vagy.

2018. márc. 24. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
77%
Mi az, hogy tuti biztos a terhesség ? Max az lehet biztos, higy adott pillanatban épp terhes vagy. De hogy másnap is.... A 12. hét után is el lehet vetélni. De teljesen mindegy is, mert anterhessegre nem jár semmi kedvezmény.
2018. márc. 24. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
80%
Természetesen nem jár a többletpont, gyönyörűen bekopizta az egyik hozzászóló a vonatkozó szabályozást. Gyönyörű is volna, ha mindenkinek aki teherbe esik, automatikusan többlet pont járna, de nézzük csak mire is? Hogy szétrakta a lábát? Az nem művészet, a gyereknevelést, mikor már otthon "küzdesz" a picivel és manőverezel az időddel/energiáddal, azt figyelembe veszik és e módon honorálják, de ez a terhességre nyilván nem vonatkozik. Viszont mivel nyilván, ahogy írtad is és ahogy nem is feltételezte rólad itt sem senki, nem azért estél teherbe, hogy evvel könnyíts a helyzeteden, hanem mert felelősségteljes jövendő szülőként gyermeket akarsz, így végül is tök mindegy, nem? Ha netán égető szükséged volna arra a 40 plusz pontra, ami nélkül nem, vagy csak neccesen vennének fel, akkor meg át kéne gondolni azt a továbbtanulást.
2018. márc. 24. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 A kérdező kommentje:
Mindenképpen felvesznek csak már a város kérdéses,nem vagyok gyenge kepessegu sem szoval meglesz,de gondoltam rakerdezek mert nem mindegy azert
2018. márc. 24. 08:17
 8/33 anonim ***** válasza:
100%

Nem jár.

De akármilyen erős képességű vagy is, csak jelentős segítséggel fog menni az egyetem gyerek mellett.

2018. márc. 24. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
43%
De, gyenge képességű vagy. Ha nem az lennél, akkor a 2. válasz után nem kérdezed volna mef, hogy de mi van, ha igazolódott a terhesség és arról van papír.
2018. márc. 24. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
36%

Huh, jó bátor kijelentés ez a 12.hét után tuti a terhesség... Nincs ilyen, akármikor, akàrmi történhet!

Mondjuk nyeletlen tizenéveseknek inkább tanulni kéne kefélés helyett, mert mint a mellékelt példa is mutatja, gyereket a hülye is tud gyártani! 😊

2018. márc. 24. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!