Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 2012-ig két év maradna a GYES...

2012-ig két év maradna a GYES időszaka, jelentette be tegnap a kormány szociálpolitikai államtitkára!?

Figyelt kérdés
[link]
2010. jún. 11. 10:17
 1/9 anonim ***** válasza:

Köszi!

Ez nekem nem jó hír. mert valószínű, hogy jövőre szülők!

Miért nem tudják már most visszaállítani, vagy 2011 január 1 től. miért kell erre várni 2 évet?

2010. jún. 11. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Én februárban szülök. Nekem is nagy mellbevágás volt, reménykedtem, hogy január elsejétől visszaállítják. Nem hiszem, hogy nagy problémát okozott volna.

Így viszont kicsit másodrangú anyukának érzem magam. Pont beleesek abba a két évbe, amikor csak 2 évet lehetek otthon.

(mondjuk amúgy sem egy gyermeket szeretnénk, legfeljebb hamarabbra tervezzük majd)

De itt azzal van a gond, hogy pár hónapja még azt mondták, "azonnal eltörlik"

2010. jún. 11. 10:42
 3/9 anonim ***** válasza:
Felháborítónak tartom, valóban nem ezt ígérték!!! Én 2011 január 3-ra vagyok kiírva. Szemétség a javából!!!!
2010. jún. 11. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Akkor erre a két évre meg azt fogják mondani, hogy felesleges bölcsit építeni. Tehát aki ebben az időszakban szül és nincs bölcsöde, az mit csináljon?
2010. jún. 11. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Hát ezért nem kell mindent elhinni. Az ígéret ingyen van. Biztos volt, hogy nem lehet megcsinálni, de valahogy meg kellett nyerni a választást...
2010. jún. 11. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Erre a nyakamat tettem volna, és írtam is itt, de persze folyton lepontoztak!

Én jövő januárban szülök. Gondolom a bölcsi építésről jól elfelejtkeznek, mert arról ugye nem szól a fáma, úgyhogy mi akik ebbe a két évbe esünk dögöljünk meg, ha elutasítják a gyereket az állami bölcsiből, ki fogja fizetni a magánt? majd Orbán a saját fizetéséből? Mert nekünk arra tuti nem lesz pénzünk, ahogy itt a többi intézkedését nézem a kormánynak, jó lesz, ha nem fogunk éhen halni.

Eszméletlen mód csalódtam, nem ez volt beígérve a családosoknak, de úgy voltam vele, hogy hátha ők tudnak valamit!

2010. jún. 11. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szerintem két év mulva sem fog megváltozni semmi, mivel látják majd, hogy így is meg tudják oldani a családok az életüket.

Semmi nincs a pontjaikban, amit beígértek. Pl. a szuperbruttó eltörlése hol van benne?? megcsinálják az adócsökkentést, azt is a maguk javára, 36%-ról lecsökkentik 16%-ra, a minimálbéresekre meg ráterhelik a kiesett részt. Jól kifundálták, ez már biztos...

Meg mondják, hogy majd lesz kedve az embereknek gyereket vállalni, így aztán piszkosul van. Mi is szerettünk volna mégegyet, de nem hiszem hogy be tudnánk vállani.

2010. jún. 11. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Már bocsi lányok, de jól értelmeztem, hogy aki 2010. máj. 1-je és 2011. dec. 31-e küzott szül, az nem kapja meg a 3 év gyest??

Ez azért nagy igazságtalanság:((

üdv 40+1 hetes kismama

2010. jún. 12. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó, igen, jól értelmezed. Pontosan így van :(

Nagy csalódás ez nekem.

Az a baj, hogy nem merik észrevenni, hogy éppen bennünk van a jövő. Végre itt lenne az ideje az életet és a születendő babákat támogatni a halál és a nyugdíjasok helyett. Mert ha nincsenek gyermekek, akkor nyugdíj sem lesz, ha viszont vannak, akkor lesz, aki dolgozzon.

Nem értem, miért nem ehhez igazítják a rendszert?!

2010. jún. 13. 20:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!