Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Elképzelhetőnek tartjátok,...

Elképzelhetőnek tartjátok, hogy jövőre esetleg egy másik kormány eltörli a GYES-re, GYED-re vonatkozó új törvényt?

Figyelt kérdés
2009. jún. 2. 22:39
 1/10 anonim ***** válasza:
46%
simán
2009. jún. 2. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
46%
Abszolút...
2009. jún. 2. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
76%
Igen! Már pedzegették is és azt is bejelentették, hogy ha az ország anyagi helyzete engedi, még több támogatást akarnak adni a gyerekes családoknak.
2009. jún. 3. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem meg nem fogják eltörölni!Legalábbis addig nem amíg az ország nem lábal ki a válságból!Bárki van hatalmon szüksége van a pénzre,és a semmiből nem tud adni!És ahhoz,hogy a forint ne gyengüljön sokat, muszáj ezeket az intézkedéseket meghozni,bármelyik kormány van!

De végül is nem "annyira"brutális az új törvény!Akinek nem volt szülés előtt munkaviszonya nem kap juttatást!Mi ebben az igazságtalan?Ha nem volt meg a kétéves munkaviszonyod akkor nem mehetsz 2 év gyedre!Én nem aggódok,mivel nekem már 17 éve van folyamatos munkaviszonyom!

2009. jún. 3. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
64%
Remélem nem törlik el, nem lenne igazságos, hogy olyan is otthon maradhat 3 évig, aki még egy fillér adót vagy járulékot sem fizetett be a közösbe....
2009. jún. 3. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
68%

Szia!

Nem, mert nagyon igazságtalan ellátási rendszer volt az úgy.


Egyébként már pontosítottak a nyilatkozatukon. Amíg nem szavazták meg a parlamentben, addig azt mondták, hogy mindenképpen eltörlik, amint hatalomra jutnak. Most már úgy nyilatkoznak, hogy ha hatalomra jutnak, akkor amint a költségvetés megengedi visszaállítják a régi rendszert. Ez utóbbi erősen eltér az előbbitől. Vagyis ez is csak egy újabb ámítás, hogy szavazz rájuk.

2009. jún. 3. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%

Az ellenzéknek is cak a szája nagy. Szerintem nem fogják eltörölni, de mindent megtesznek a plusz szavazatokért.


Amúgy én sem dolgoztam 3 évet a gyerek előtt, akkor most nekem se járjon támogatás. Mikor visszamegyek, mert szerencsére van hova, akkor úgyis levonják ugyanúgy a járulékokat, mintha előtte melóztam volna. Már bocs, de ez a rendszer nem a tiszetsségesen dologozó állampolgárokkal szemben volt igazségtalan, hanem azokkal szemben, akik a pénzért szülik a gyereket. Ezen kellett volna változtatni, nem pedig azon csámcsogni, hogy ki hány évet dolgozott.

2009. jún. 3. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
78%
Ja mindent eltörölnek.. mézesmadzag.
2009. jún. 3. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én is úgy gondolom, hogy egy darabig úgysem fogják eltörölni. Amíg a válság tart biztos nem. Miből pótolnák a kieső részt, kitől vennék el?

Úgyhogy kár is ilyenen aggódni, vitatkozni.

Én csak egyet szeretnék az új kormánytól bárki is legyen az! Munkahelyteremtés, munkahelyteremtés, munkahelyteremtés!

Akkor minden megoldódik! Persze szépen lassan csak, de meglesz!

Bár igazából nem tudom hogy lehet munkahelyet teremteni? Ezen úgy elgondolkoztam valamelyik nap! De ha az állam tudná nagyon örülnék neki és sok kilátástalanságba taszított ember is.

Amúgy igazából azt sem értem, hogy mit fújták fel ezt a gyed dolgot is, hiszen a gyedből is vonnak adót és a gyeden lévők nem élősködnek senkin. Ugyanolyan mértékű adót fizetnek a pénzükből amiért megdolgoztak, mint bármely más dolgozó ember.

Persze amúgy én is valahol úgy vagyok hogy jó ez hogy dolgozzon az ember a gyedért, és ez az egy év minimum is jó dolog, illetve kettő ha vki két év gyeden akar lenni. Csak itt az a gáz hogy hova menjen az ember dolgozni? Egy évet a mai világban nem olyan könnyű összeszedni. És azért nem csak a diplomás, három nyelvet beszélő szeretne csak gyermeket szülni és nevelni, hanem a nyolc osztályt végző is. Hiszen gyerek szempontból anya az anya bármi a végzettsége akkor is. De sajnos nem egyenlő esélyekkel indul munkahelyért. Amúgy a nyolc osztály sem biztos hogy az ő hibája, lehet a szüleinek nem volt több pénze hogy taníttassa. Bár ez is kicsit ellentétes, mert annak meg volt ideje dolgozni, ha huszonegynéhányévesen szül persze csak akkor. Hát nehéz kérdés ez!

Teremtsenek sok-sok munkahelyet és akinek akkor sem lesz meg a mviszonya, akkor már megértem hogy nem kap semmit ha nem dolgozott.

Amúgy én ledolgoztam a két évemet, még többet is mielőtt gyereket szültem. Ezért én is gondolkodom úgy is hogy aki dolgozott az kapjon gyedet, de nekik még több gyedet adnék, pláne aki minimálbérről ment gyedre. Aki meg nem dolgozott kapjon kevesebbet, vagy kevesebb ideig. Csak igazából most tényleg akinek besikerül, vagy úgy adódik, akkor az ne kapjon semmit és menjen tönkre a gyerek élete? Nem a gyerek tehet róla! És a gyerek, akárkié is, akármilyen is, az gyerek és egyenlő esélyeket kéne hogy kapjon. Persze ha vhol azt látják hogy a pénz máshova megy, ott adjanak tejjegyet, kenyérjegyet, gyerekruhajegyet oldják meg így. Mást nem tudok!

Ha lenne sok munkahely és így várnák el a sok mviszonyt akkor nem is sajnálnák senkit, de így azért talán több vesztese is van ennek, mint amennyi igazából megérdemli. Én így gondolom. A nő meg ugye öregszik és nem tud örökké várni a munkára meg a ledolgozott évekre hogy gyereket tudjon szülni. Úgyhogy nehéz ez nagyon!

Munkahelyek kellenek! Sok-sok munkahely! Nem ígérgetés, meg meggondolatlan mondatok a politikusok szájából!

Hiszen ha mi otthon elvesszük a konyhapénzből egy gyerek kirándulására a pénzt akkor vmiből pótolni kell a konyhapénzt, de akkor vmi másból kell elvenni helyette, úgyhogy valami így is úgy is elmarad. Ha így gondolkodunk, akkor már is a kormányígétek nem is olyan szépek, és egyre átlátszóbbak.

Amúgy meg azt hiszek el amit látok, meg ami elmúlt! Az már biztos a többi csak álom!

2009. jún. 3. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Mindegy hogy ki lesz hatalmon,csak a szegény embert ne nyomorítsák tovább. Jöjjenek a gazdagok,azokat még úgysem nyomorították!
2010. febr. 24. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!