Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák van, hogy hibaztok a...

Anyukák van, hogy hibaztok a gyereknevelésben? Ettől független jó anyának érzitek magatokat?

Figyelt kérdés

2018. márc. 30. 09:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
65%

Igen! Úgy voltam vele h csak külön szobában alszik majd a gyerek. Persze mikor már 10 hónapja nem aludt át egyetlen éjszakát se és minden éjjel 20 percenként átmászkáltam, feladtam....

Ettől még nem érzem magam rossz anyának!

2018. márc. 30. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a nagyobbik fiamnál bizony voltak dolgok, amit mostmár másképp csinálnék, és a kicsivel máshogy is tettem. De akkor abban a helyzetben a tőlem telhető legjobb döntéseket hoztam,(legalábbis úgy gondoltam), így nem érzem, hogy rossz anya lennék emiatt.
2018. márc. 30. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
75%
Mindenki hibázik. Sosem tartottam magam rossz anyának, nem vagyok egy most divatos mártírtípus...gyomrom forog a "jaaj adtam csokit a gyereknek és fodrászhoz mertem menni, szaranyuci vagyok brühühüüü" típusú ál-szerény mártírnőktől.
2018. márc. 30. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
75%

O en tipikus rossz anya vagyok, marmint a mai trendek szemeben!

Cserebe viszont fantasztikus fiam van, nagyon kiegyensulyozott, vidam, a keves kis dacolas is belefer! Ezer meg egy hibat elkovetek napi szinten, de valahogy estere mindig minden osszeall vegul! 2.5 eve ostromoljuk egymast, de semmin se valtoztatnek megha mas szemeben ezek nem mindig felelnek meg a mai fogaomban a “jo anyanak”

2018. márc. 30. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
73%

Igen, a legnagyobb hiba az volt, hogy kicsiként nagyon törekedtem az önálló alvásra, ennek köszönhetően eljutottunk oda, hogy folyamatosan fáradt volt a fiam és a végén csak 2 napos kézben alvással pihente ki magát. A kicsinél máshogy csináltam és az ő alvása hónapról hónapra egyre jobb lett, nincsen állandó szemdörzsölés és fülpiszkálás meg állandó nyűglődés se.

A másik... 13-14 hónaposan túlzott szigorral próbáltam orvosolni a gondokat, pl állandóan a vintinajtót csapkodta pl, oké tényleg veszélyes de én járókába száműztem pl, a figyelemelterelés jobban bejött meg a türelem. Ebben az időben elég sokat is nyűglődött.

Nem gondolom magam rossz anyának. Beláttam a hibámat és igyekeztem kijavítani. Már 2,5 éves, azóta is törekszem a végtelen türelemre, de nem ütöm a fejem a falba, ha mégis megesik.. azért törekszem rá.

2018. márc. 30. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Én néha türelmetlen vagyok. Nem bántom,csak úgy magamba sürgetem, hogy na aludj már vagy ilyesmi.Kicsit olyan visszás érzésem van utána meg, mert nyilván nem viccből nem bír elaludni és mivel sír ő se élvezi.
2018. márc. 30. 12:30
 7/12 anonim ***** válasza:
81%
Igen, többször rákiabáltam a közel 2 éves kisfiamra, amikor már nagyon nem bírtam cérnával. Bevallom, hogy ettől rosszul érzem magam, amúgy meg átlagos anya vagyok, amit tudok megteszek, ha hulla vagyok, hívom a nagyszülőket és lelépek picit vagy csak alszom.
2018. márc. 30. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Bár nem vagyok még anya, csak évek óta gyerekekkel foglalkozom, és találkoztam már jó pár anyával, az én véleményem az, hogy rossz anya nem létezik! Van olyan, aki pl. elhanyagolja, nem gondozza, lesz*ja a gyerekét, na az nem anya!! De aki szereti a gyermekét, az csak jó anya lehet, mert minden tőle telhetőt megad, legjobb tudása szerint gondozza, ápolja testét-lelkét, felkészíti a felnőtt életre - ez az anyák dolga. Ki ne hibázna néha? De ha a gyerek felnő, csak arra fog emlékezni, hogy mennyire szerette, óvta, védte és tanította őt az édesanyja, nem pedig arra, hogy milyen "nevelési hibákat" követett el.
2018. márc. 30. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
56%
Sokat hibázok és rémes anyának érzem magam. :-( persze nem ilyen hol alszik-mit eszik kérdéskörben, mert abban szerintem nincsenek nagy hibák, inkább türelmetlen vagyok, meg nehezen jövök bele a játékba a 4 évessel.
2018. márc. 30. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nem érzem magam annak, mert boldogtalan vagyok, és egy relative boldog anya a jo anya szerintem, mert ő tud boldogságot adni.

Ma a kicsi összefirkált mindent (padlo, csempe, wc ülőke, ágy, homloka(filccel), teleszórta a szobát olyan pittypang magokhoz hasonlo magokkal míg főztem és megsemmisülve nézem. Egész héten rohanok, kidolgozom a belem, és ez a hétvége. "Csuda jo"anya lehetek. Vállbaveregetés is jöhet.szuper. mindjárt rajzolok én is a padlora.

2018. márc. 30. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!