Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyereknevelésben "gyenge"...

Gyereknevelésben "gyenge" "pótapával" mit lehet kezdeni?

Figyelt kérdés

2 éves gyermekem van, aki mindenre nyitott, szereti a szabályokat is, pl örömmel tornázik, megcsinálja egyik feladatot a másik után, vagy tudja ha wc n vagyok, nem kell utánam jönnie, nyugodtan eljátszik magában, stb.


és itt jön képbe egy kezdődő kapcsolatban egy férfi, aki gyereket sem "látott" még eddig. A gyerek leuralja..bepróbálkozik, hogy nyafog kettőt, erre ő rögtön azt csinálja amit a gyerek szeretne. ez odáig fajult, hogy a tünemény gyermekem az ő jelenlétében egy sírós, nyafogós, boldogtalan gyermek lett(már aikor itt van az illető). nem mehetek ki wc-re, mert sír, mert tudja hogy a "pótapát" meghatja, én meg nem akarok rosszul feltűnni, hogy hagyom ordítani a gyereket és nem foglalkozok vele(holott azt kellene, mert akkor tudná, hogy sírással nem ér el semmit, mert így az van tanítva neki, hogy mindenért sírjon, ergo anya inkább nem pisil..)


ezt magyaráztam az illetőnek. totál hülyén jött ki a dolog, mert épp sírt a gyerek(amiért soha nem szokott, uristen mert kimegyek a konyhába, szóval csak játsza magát a pótapa előtt..)erre azt mondja a "párom" ha szerintem ez így jó (üvöltő gyerek a háttérben)akkor ő elfogadja. totál abszurd, disszonáns lett a szitu. jóhogy nem jó, ha sír a gyerek! de az sem, hogy arra tanítja hogy sírva kell kommunikálni.


a lényeg az, úgy érzem nem tudom ezt az egészet elmagyarázni az illetőnek, de akkor pláne változást hogy reméljek ebben? én azt szeretném, ha mosolygós maradna a gyermekem, aki továbbra is ügyesen tornázik, vagy kezet mos, ahogy szoktuk eddig és nem sírva, kínnal.

Már azon is agyaltam, nem is kell nekem ez a kapcsolat így. Ez lenne a megoldás?


2016. okt. 10. 13:39
 1/10 A kérdező kommentje:

most amúgy ott tartunk, hogy megkértem, hogy ne jöjjön hozzánk.

mondtam neki, mert hogy sír a jelenlétében a gyerek és nem volt ilyen eddig, hogy nem mehetek ki a szobából.és ezért.

nem is tudom mit mondott rá, nem is érdekelt, mert csak azon voltam, hogy lemondjam egy látogatását nálunk.

2016. okt. 10. 13:41
 2/10 anonim ***** válasza:

Ha nem tudtok megegyezni a gyereknevelési elvekben, akkor tényleg nem kell ezt erőltetni, mert hosszú távon mindenki sérül.

Fuss még egy kört, és próbáld megértetni vele, hogy a megjelenése váltotta ki ezt, és mi ennek a "mechanikája".

Tök egyszerű: addig van cirkusz, amíg van közönség.

Ne ugráljon a gyereknek, majd te elintézed, ha kell segítség, szólni fogsz neki. Addig megkéred, hogy bízza rád, hogy mikor hagyod sírni és mikor nem.

A hiszti és a szívből jövő sírás pedig nem ugyanaz, ezt is meg kell tanulnia a "pótapukának".

Ha nem veszi figyelembe amit mondasz, és megy tovább a saját feje után, akkor hagyni kell.

2016. okt. 10. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk nekem nem az jutna eszembe, hogy a férfiben van a hiba, hanem az, hogy a gyerek, teljesen érthető módon féltékeny
2016. okt. 10. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

milyen találó

"Tök egyszerű: addig van cirkusz, amíg van közönség."


jobban belegondolva, a pótapának sem lehet egyszerű, amikor ő meg pont a gyerek kedvében akarna járni, jelenleg semmilyen tekintélye nincs, ami ugyan nem hatna meg, ha a gyerek örömét látnám ettől, nem pedig sűrűsödő sírásokat.


nem féltékenységről van szó, habár a példák tényleg olyannak is tűnnek, de pl ugyanúgy a jelenlétében nem akar tornázni, nem akar kezet mosni. holott magától szokott ugrani a gimnasztikai labdára és imád pancsolni a csapban..a hiszti miatt feladva, oké, nincs torna, erre akkor meg az a baj.

totál rossz nekem így az egész együtt töltött idő

2016. okt. 10. 14:05
 5/10 anonim ***** válasza:

A párkapcsolat, szerelem (ha akarod) értelme az, hogy jobban érzem magam az illetővel, mint nélküle.

Persze, tudom, nagyon nehéz párt találni, főleg olyat, akinek nincsen még saját gyereke, mert azzal sem lenne egyszerűbb az élet.

Nyilván változni fog a férfi is, neki is nagyon új lehet ez a helyzet, és becsülendő, hogy egy kisgyermekkel is vállal téged, azaz fontos vagy neki.

Mérlegre kell ezt tenned, de ezekben a helyzetekben én mindig a szívemre, a megérzéseimre hallgattam, nem az eszemre.

2016. okt. 10. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én a válaszaidból úgy látom, hogy nem fontos neked a pasi, akkor meg minek jársz vele? Ha nem tudsz neki alap dolgokat sem elmagyarázni, akkor hogyan lesz ebből kapcsolat? Másrészt nem hagynám, hogy a gyerekem annyira leuraljon, hogy ne tudjak kimenni pisilni, max. bőg egy percet a gyerek, nem érdekelne, annyira meg csak képes a pasid, hogy nem hagyja, hogy a konnektorba villát dugjon azalatt az 1 perc alatt. Egyébként a gyerek féltékeny és azért csinálja. És én a párod helyében valószínűleg nagyon hamar elunnám ezt a gyereknevelési tanfolyamot és kilépnék a kapcsolatból, nem az ő gyereke, nem ő akart gyereket vállalni, kényelmesebb neki is egy olyan nő, akivel programokat csinálhat és nem kell egy 2 éveshez alkalmazkodnia.
2016. okt. 10. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ez inkabb dac korszak...
2016. okt. 11. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
szerintem is inkább dackorszak, próbálgatja a határait, illetve féltékenység, hiszen a hisztijeivel, sírásával próbálja a figyelmet kikövetelni. Ha szereted a pasit, ha akarod, akkor együtt kezeljétek a dolgot, nyilván nem lesz könnyű. Ha meg nem, akkor hagyd és egyedül birkózz meg a dackorszakkal. Sok sikert! Én már túl vagyok egyen :)
2016. okt. 11. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

köszi a segítő tanácsokat :)

velem szinte soha nem csinál ilyeneket(max egy kétszer, inkább csak öltözésnél jellemző)


a "pasi" igazi birkatürelmes ember, nem tanfolyamnak tekinti ezt, sőt azt bánja, hogy ezért nem akarok vele hármasban lenni, azt mondta próbál határozottabb lenni (amihez nem fűzök sok reményt, mert nem tűnik olyan típusnak. meg se mer mozdulni, ha nem tetszik valami a kicsinek..)

6. a gyerekem fontosabb, olyan szerelmes én soha nem leszek, hogy más fontosabb legyen. ha valaki miatt sír a gyerekem, igen, az is megfordul bennem, hogy akkor búcsút intek az illetőnek. legalábbis hármasban nem találkozom vele. ami jelenleg adott.

pedig szeretne jönni hozzánk, de nagyon nehezemre esik így igen-t mondani. lehet adok még esélyeket, lehet igen, dackorszak, talán féltékenység is, de én nem akarom, hogy sírásból álljon a gyerekem napja. mert az engem is lehoz mindenről.

2016. okt. 11. 09:50
 10/10 anonim ***** válasza:
Nàlunk pont fordìtva sült el annó a 4,5 éves kislànnyal miattam szokott le biliről a wcre. Na lehuzàssal volt gond de törléssel is próbàlkozott szàndék megvolt....Viszont volt egy gond amiből egyszer k nagy fejmosàst kaptam ex anyósjelölttől. Exem sose szólt, hogy nem kellene gyereknek ugrâlnia velem/rajtam ....màsodik talàlkozón jött a gyerek, hogy emeljem fel vegyem a nyakamba ....csuzdàzott a làbamon. Vàrtam anyukàja szóljon rà, ahelyett nagyija tolt le. Amit utàltam a telefon tablet a gyerek kezében azzal kötötték le. Elvittem kiràndúlni kisvonatozni a gyereket 3asban. Mentünk anyukàja elé munkahelyére na szerintem akkor jött a vàltozás tudta ha megfelel nekem akkor lessz neki uj jàtszótér uj környezet. Javaslom pasi lakàsàt ahol a pasi az úr érezze jól magàt a gyerek de legyenek szabàlyok. Pàrod jutalmazza ....Közös programok szabadban. Ja ezt a tornàt 2 évesnél muszàj?? Vagy miért erőlteted?
2016. okt. 22. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!