Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kisgyerekes anyukák, akik...

Kisgyerekes anyukák, akik gyereke nem alussza át az éjjelt - Hogyan tudtok másnap dolgozni?

Figyelt kérdés
Inkább a két gyerekesek válaszai érdekelnek, ahol a korkülönbség kicsi. A kisebbik mennyi idős volt, mikor visszamentetek dolgozni? Teljes vagy részmunkaidőben? Hogy lehet szellemi munkát végezni kialvatlanul (ha a kicsi nem alussza még át az éjjelt?). A gyermek betegsége esetén hány napig lehet igazolással hiányozni a munkából? Ha ezt a munkaadó nem tolerálja, milyen indokkal szoktak mégis felmondani?
2018. ápr. 2. 23:33
 1/8 anonim ***** válasza:
Én gyerekem jó alvó volt mindig, de más dolgok miatz. Napi 3-4 órát tudok aludni. Meg lehet szokni.
2018. ápr. 3. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Azt tudom mondani, mint az első. Meg lehet szokni. Mikor 3 és 1 évesek voltak a gyerekek, elkezdtem újra dolgozni. Ez 4 éve volt. Még mindig kelnek éjjel, de szerencsére az már ritka, hogy felváltva tegyék. Munkában nem vagyok fáradt, mert arra figyelek, amit csinálok. Este viszont hamar elalszom.
2018. ápr. 3. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Mi a férjemmel felváltva keltünk. Egyszer én mentem át megnézni a gyerket, következőnel ő. Így fele annyira csökkent az éjszakai mászkálásunk ideje. Persze, mindketten megébredtünk, ha meghallotuk az “anya” vagy “apa” kiálltást, de csak egyikünk indult el, a másikunk egyből vissza tudott aludni. Nekünk ez vált be.
2018. ápr. 3. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Oszinten? Baromi nehezen. De nem nehezebb az otthoni teendoket sem vegezni faradtan, kialvatlanul plusz nevelni a gyereket is nekem, igy a munka sem hozott tobb nehezseget.
2018. ápr. 3. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A párod nem tudna besegíteni?
2018. ápr. 3. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
En vagyok a parja, marmint a ferj, es feleségemnek szeretnék segíteni. A fizikai segítség, az,h heti két nap fizetem a magánbölcsit a nagyobbnak és heti 2-3 alkalommal 2 óra bébiszittert aki leviszi a kicsit sétálni, valamint péntekente nem dolgozom, akkor többet vagyok a gyerekekkel, valamint a takarítást, főzést, bevásárlást én intézem.
2018. ápr. 3. 23:00
 7/8 anonim ***** válasza:
Kövezzetek meg, ha másként gondoljátok, de szerintem ez még sok is. Azért ne halljunk már bele, hogy nem 8 óra alvás után megyünk dolgozni. 7 éve nem alszom rendesen és most jön a 3. gyerekünk, szóval nem is fogok. Emellett felelősségteljes vezető pozíciót töltök be, nincs panasz a munkámra. Ha valamelyik gyerek egész éjszaka beteg, akkor is bemegyek másnap dolgozni. A kávé csodákra képes. Az önsajnáltatás és az, hogy elhagyjuk magunkat, semmire sem jó. A feleségednek kicsit össze kellene szednie magát. Rengeteg nő képes 100%osan ellátni a munkáját így is.
2018. ápr. 4. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Coffelia ***** válasza:

Kedves utolsó! Nekem a kialvatlanság emésztesi problémákat okozott, ami abban merült ki, hogy emésztés nélkül, darabokban átment rajtam a kaja. A harmadik ilyen alkalommal jöttem rá, hogy ez nem vírus és nem ételmérgezés. Aludnom kellett és kész.

Én rugalmas munkabeosztással dolgozom, ez azt jelenti, hogy tudtam vele foglalkozni már a fiam öthónapos korában is, és aszerint növeltem a munkával töltött időt, ahogy nőtt (zenész vagyok). De még így is volt olyan, hogy szédültem a fáradtságtól, és majdnem elestem. Ezt nem lehet előre eldönteni... ma nem lesz hányingerem, mert kemény csaj vagyok... most komolyan...

2018. aug. 9. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!