Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Annyira eredetiek a kisgyereke...

Annyira eredetiek a kisgyerekes anyukák ezzel a vau- vau, val. Ennek mi értelme?

Figyelt kérdés

Mióta kutyám van, azóta figyeltem meg, hogy az itteni kisgyerekes anyukák 90%- a ha meglátja a kutyát, már nyomatja, hogy "vau vau"! Most én elhiszem, hogy ez részben jópofáskodás a gyerekkel (bár van amikor a gyerek letojja a kutyát, csak anyuci műsorozik). Ti csináljátok ezt? Szerintetek ez nem egy marhaság? Az más, ha pl. azt mondja, hogy "Nézd, ott a kutyus!" az normális. De az, hogy így random az irányomba ugat minden egyéb megjegyzés nélkül, ez már komolyan olyan szánalmas szerintem.

Ráadásul az ilyen anyuka, ha lát egy nap 10 kutyát a gyerekkel, akkor egy nap tízszer jön rá az ugatás?


2017. szept. 1. 14:43
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
98%
Soha nem hallottam konrkétan igy. Csak nézd kiskutya, es akkor kislány mondta , hogy vau vau.. anyuka arra rá , h igen azt mondja vau !
2017. szept. 1. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
79%
Én nem ugatok, csak megmutatom a kutyust. :)
2017. szept. 1. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
62%
Én csinálom, fáj neked? :) Szoktam mindkettőt mondani, hogy kutyus és vau-vau. És igen, az utcán mindent mutatok neki, ami tudom, hogy érdekli, és szereti. Szerinted, hogy fogja megtanulni?
2017. szept. 1. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
25%

Hát szerintem pedig anyukától szedik a "vau-vau"- t is,maguktól nem hiszem.

Szerintem is kész vicc,olyan mintha vissza akarnák fogni a beszédtanulást. Új szavakat kreálni, amiknek a valódi alakját úgyis meg kell tanulniuk,szerintem őrültség.

2017. szept. 1. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
97%
A gyerekek beszédfejlődésének egy szakasza lehet, hogy hanghatásokat utánoznak. Én sose berregtem meg ugattam, mégis elkezdte a fiam így mutatni, ha járműveket vagy kutyákat lát. Így jobban el tudod fogadni? 😀
2017. szept. 1. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
84%

1# sosem mondtam hogy bú vagy vau vau vagy bipbip (autó nála) stb

Ez jott neki es kesz.. nem mindenki gügyög a gyerekhez. Pl mikor beszelni kezdett ugy indult h a szavak elso 2-3 betujet mondta :D


Cica volt a cic

Kutya a ku

Apu az apu

Pisi az pi

Stb

2017. szept. 1. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
92%

Mivel a beszédtanulás ismétléssel kezdődik, így a bipbip, vauvau, mama, papa könnyebben megy nekik. Ösztönzik a gyereket, hogy sikerélménye legyen egy könnyen kimondható szóval, és használja azt.


A nagymamát sem szórakozásból hívják mamának, egyben is meg kell tanulnia majd, de ezt legalább ki tudja mondani.


Na meg azzal is kedvetkaphatnak, hogy állathangokat utánozni vicces.


Ha lovardában dolgoznál, nem hiszem, hogy hallanád, hogy ott a nyihaha, mert azt könnyebb kimondani, hogy ló.

2017. szept. 1. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Itt majdnem minden anyuka csinálja, de nem a megmutatásos verziót, aminek még értelme is van, csak így a képembe, hogy "Vau-vau". Érdekes, nem is hajol le a gyerekhez, csak így rám nézve eleve. Nem fáj, csak rohadt módon unom, és szánalmasnak tartom.
2017. szept. 1. 15:32
 9/22 anonim ***** válasza:
43%
Persze,mert a kutya az nem kutya,hanem vauvau. Hülyének nézi a saját gyerekét,és meg is ideologizálja. Első védőnőm szavaival élve:nem hülye,csak kicsi. Én azt mondom,hogy kutya. Majd ha nagyobb lesz,akkor fogom mondani,hogy ÚGY CSINÁL,hogy vau-vau.
2017. szept. 1. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
94%
Hogy érted h itt??? Gyakorin vagy a lakhelyeden? Azert mert ott sokan csinaljak, az semmit sem jelent. De ne általánosítsunk már. Köszi😄
2017. szept. 1. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!