Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha haza szeretnék koltozni...

Bumpyka kérdése:

Ha haza szeretnék koltozni apa nelkul aki angol en magyar vagyok s gyerekem mivel Angliaban szuletett is angol allampolgar. A kerdes:haza hozhatom a gyerekem? Vagy mik a lehetosegek illetve fennakadasok?

Figyelt kérdés
2018. ápr. 3. 15:58
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Semmi gond, a gyerek is magyar állampolgár. Ne aggódj.
2018. ápr. 3. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Az apuka engedélye kell hozzá. Elváltatok? Volt gyerekelhelyezés? Mert addig semmit nem léphetsz.
2018. ápr. 3. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
84%

Nálunk ugyanez a helyzet,apa angol én meg nem.A gyerekünk angol állampolgárként van anyakönyvezve.

Gondolom kell az apa beleegyezése abba ,hogy haza hozd a gyereket.De bevallom én nem gondolkodtam ilyenen úgyhogy nem tudok okosat mondani.

2018. ápr. 3. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
97%

Kell az apa beleegyezése, közös felügyelet esetén IS.


Plusz miindenféle igazolás a gyerektartás, etc miatt.

2018. ápr. 3. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Csak az apa beleegyezésével lehet MO-ra költözni a gyerekkel.

Teljesen lényegtelen a gyerek állampolgársága ebben az esetben.

Ha önkényesen hozod el a gyereket és az apa feljelent ezért, akkor igencsak megütöd a bokádat, és adott esetben a gyerek felügyeleti jogát teljesen megvonják töled.

2018. ápr. 3. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
A gyerek állampolgársága és lakhelye annyiban számít, hogy melyik ország jogszabályai vonatkoznak rá. Mi Magyarországról költöztünk külföldre, én a magyar gyámhatóság segítségét kértem, így ennek menetét tudom. Lehet, hogy az angol szabályok teljesen mások.
2018. ápr. 3. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
A leírtakon kívül hozzá kell tenni, hogy ha nincs hozzájárulás és anélkül próbálod elvinni az országból, letartóztatnak. Ha nincs separation agreement és neked ott nincs ideiglenes lakcímed sem, akkor az apánál kerül elhelyezésre a gyerek.
2018. ápr. 3. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
75%
Bocs, én azt hittem, hogy ez a része az ügynek az apával már le lett tárgyalva
2018. ápr. 3. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
83%
Én is itt szültem, mi is szétmentünk az apjával. Egyikünk sem angol, viszont mind a ketten ( hárman ) brit állampolgárok vagyunk. Az én exemet nem érdekelni, mondta hogy nyugodtan visszaköltözhetek Magyarország a gyerekkel majd eljön néha látogatni. Persze nekem eszemben sincs visszaköltözni. A lényeg az , ha belemegy a gyerek apja, akkor írjatok egy megállapodást, és tegyétek ügyvéddel hivatalossá, hogy ne tudja felhozni ellened tehát hogy ő is belement. Egyébként a törvény alapján 28 napig ha távol vagy az országból ahhoz nem kell másik szülő engedélye. De gondolom 28 napnál tovább szeretnél menni. Ha nem megy bele az exed, akkor angol bíróságon kell intézni.
2018. ápr. 3. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
78%
Az apa engedélye nélkül nem. Amúgy a gyerek miattad magyar állampolgár is, csak ugye ehhez anyakönyveztetni kellett volna a konzulátuson a születése után.
2018. ápr. 3. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!