Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek az normális, hogy...

Szerintetek az normális, hogy egy magyar gyerek aki Amerikában él, nem tud magyarul?

Figyelt kérdés
Ismerősöm mesélte, hogy az egyik barátnője kinn van Amerikában a 13 éves lányával. A lánynak a szülei természetesen magyarok. Körülbelül évente egyszer jönnek Magyarországra nagyszülőkhöz, de a lány nem tud beszélgetni rendesen a nagyszüleivel, mert csak pár szót tud magyarul. Ráadásul menőzik is vele, hogy ő Amerikában él, nem tud magyarul csak angolul.

2017. jún. 8. 20:39
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos gyakori, hogy a kitelepult szulok az ott szuletett gyereket nem tanitjak magyarra. Nekem a rokonaim Hollandoaban elnek, az o gyerekuk sem beszel magyarul.
2017. jún. 8. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem igen nagy szégyen. Én is külföldön nőttem fel, mégis tudok magyarul is. Le tudnám tagadni írásban mások szerint, hogy nem Magyarban nőttem fel. Persze az én magyar anyám szívében is magyar, nemcsak papíron. Még nyelvtan dolgozatot is iratott velem. Hétköznap suliba jártam, szombaton pedig magyar nyelveztem és magyar töriztem anyuval. Szóval a szülő hibája, ha egy gyerek nem tud magyarul.
2017. jún. 8. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
44%
Egy szülő amúgyis csak az anyanyelvén beszéljen a gyerekkel.
2017. jún. 8. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
57%
Minek ha Amerikában él és ott fog lakni örökre semmi szüksége nincs a magyar nyelvre.
2017. jún. 8. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
64%
Nekem az a fura, hogy bármennyire is jól beszélsz egy IDEGEN nyelvet, azért csak nem fogod az érzéseidet soha olyan árnyaltan kifejezni, mint az anyanyelveden. Gyereknevelés közben egy csomó spontán kedveskedős, vicceskedős kifejezést is használ az ember, amit amúgy soha más nexusban, ergo a szülő is gyerekkorból hozta magával. Ilyenek, hogy kis pupák, takonypóc, ne bomoljál, olyanok vagytok együtt, mint a borsó meg a héja, rádjött az ötperc, csipkedd magad, barackot nyomok a fejedre, nemtom ezeket az árnyalatokat más nyelven valaha is vissza tudnám-e adni. Elmaradna az a bizonyos érzelmi töltet. Vagy hogy meglennének-e ezek a szép emlékeket idéző dalocskák, versikék. Nem tudnám elképzelni, hogy egy idegen nyelven beszéljek a gyerekemhez, az mindig mesterkélt lenne.
2017. jún. 8. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
70%

"nemtom ezeket az árnyalatokat más nyelven valaha is vissza tudnám-e adni"


Te nem, más igen. Ennyi. Van az a nyelvtudás.

Nem kellenek hozzá évek sem anyanyelvi környezetben, hogy átálljon az agy és azon kapd magad, hogy "idegen" nyelven álmodsz és már nem fordítod a gondolataidat X nyelvre, hanem rögtön azon jelenik meg "benned".


Egyébként olyan is van, hogy a szülő bizony megpróbálja átadni és az élete első x évében csak magyarul tanítja, de aztán a gyerek "tesz rá". Mert a dajkanyelven kívüli összetettebb szókincset már az adott környezet nyelvén ismeri csak meg és így "szegényesedik el" a nyelvtudása.

2017. jún. 8. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
62%
Miért lenne az? Nem itt fog élni, lehet 5 év múlva magyarországra sem jön. Azért egy amerikai élet sokkal jobb lehet mint egy magyar.
2017. jún. 9. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
77%
Igen, van ilyen. Hogy kinek mi a normális, az más kérdés. Nekem elképzelhetetlen, hogy a gyerekem ne beszélje az anyanyelvét, dehát nem vagyunk egyformák.
2017. jún. 9. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim válasza:
56%

Mindket fiam itt szuletett es nott fel, most mar egyetemistak es nem a magyar az anyanyelvuk, nem is beszelik

"Normalis"-e ? Kerdezed

Igen normalis

Ugy hivjak hogy kivandorlas.

2017. jún. 9. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
59%
Tobb ilyet ismerek , kulfoldon ahol elek.. csak a gyereknek tesz vele rosszat. De nem csodalkozok, mert rengeteg a buta, sotet , ostoba ember.
2017. jún. 9. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!