Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Előbb a kocsi aztán a kicsi?

Előbb a kocsi aztán a kicsi?

Figyelt kérdés

Mit gondolsz arról, mikor kell gyereket vállalni? Ha megtudod adni a megfelelő színvonalat? Vagy pedig, ha van gyerek, akkor az motivál arra, hogy mindent megadhass neki?

Ezen most töprengtem el...


2010. jún. 11. 18:47
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
szerintem nem kell kacsalábon forgó palota, de az alapdolgok legyenek meg. Legyen a lakás, ha kicsi is, ne az anyós nyakára menjen a gyerek és persze legyen meg az iskola, legyen munka.
2010. jún. 11. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
70%
Ha meg tudod adni neki a megfeleő színvonalat. Az én szüleim is azt gondolták hogy sok jó ember kis helyen is elfér meg hogy a gyereknek csak szeretet kell én mégsem voltam boldog és egyáltalán nem élveztem...
2010. jún. 11. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
80%

Hát én úgy voltam vele, hogy oké, hogy csak albérlet van, de annyit ki tudunk fizetni, hogy csak mi lakunk benne, és amúgy sem szeretnék saját lakást, ha csak ki nem tudom fizetni zsebből. Nem élünk nagy lábon, de éhezni nem kell, nem nézünk ki szakadtnak, vannak csinos ruháink, stb., eljutunk strandra, meg nyaralni is. Na nem szállodába, hanem sátrazni :) De amikor én gyerek voltam, nekem is ez volt a nyaralás, és tökéletesen meg voltam vele elégedve, a mai napig szeretek sátrazni. Luxus dolgokra nem futja, de nem is bánom. Majd egyszer lehet, hogy futja arra is. Most bőven elég luxus az, hogy eljárunk ide-oda, élvezzük az élet apró örömeit.

Autó sincs, de még vezetni sem tudok, szóval ha lenne sem venném hasznát. Hetente egyszer meg tudom oldani, hogy valaki el vigyen kocsival bevásárolni, de amúgy ha muszáj, még ezt is simán elintézem autó nélkül. Városon belül buszozunk, megfelel így. Nem mondom, hogy nem hiányzik néha az autó, de arra is rájöttem, hogy amilyen idegbeteg állat vagyok, nem is lenne nekem való a dugóban várakozás meg a parkolóhely keresés :D Ha meg utazunk valahova, akkor vonat ami szerintem szórakoztatóbb, mint a autózás. Még ha tovább is tart kicsit.

Tanulás meg... Hát igazából én a fiam születése után jöttem rá, hogy még tanulni szeretnék. Amikor terhes lettem, úgy gondoltam, hogy én már végeztem a tanulmányaimmal, vagy legalább is akkor nem terveztem további iskolát, aztán mégis úgy adódótt.


És nálam a "mindent megadni a gyereknek" nem elsősorban tárgyi dolgokra vonatkozik. Persze kap játékokat is, meg csinos ruhákat, stb. de az élményeket fontosabbnak tartom. Pl. kiránduláskor nyárson sütünk, bóklászunk a természetben, gyógynövényeket gyűjtünk (bámulatos, hogy a két és fél éves fiam milyen pontosan felismeri őket), elviszem az állomásra nézni a vonatokat, mert imádja nézni őket, meg egy csomó hasonló dolgot csinálunk, ami nem kerül pénzbe, vagy alig valamibe, mégis nagyon élvezzük mindketten. Szóval ilyen téren, ha több lenne a pénz, akkor sem nagyon tudnám mire költeni. Mármint persze biztos elmennék egy pár egzotikus országba ha tehetném, de a mindennapi életet nézve nem sok változás lenne.

2010. jún. 11. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
az alap legyen meg, dolgozz előtte egy kicsit. A minimumot biztosítsd. A mi házunk sincs még kész, majd elkészül ahogyan a kicsi nő. Mindent kötöttünk valamihez. Legyen meg a ház. Ha megvan, jöhet a baba. Mire jött, a földszintet rendbe tettük. Mire a kistesó jön, rendbetesszük az emeletet. MIre a harmadik is megjön, készen lesz a ház:) Azért az fontos, hogy ne albérletben, vagy ne szülőkkel lakjon az ember.
2010. jún. 11. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
80%

Mi albérletbe vállaltuk a babát, huszonévesen.

Ugyanígy csinálnám most is! Nem leszek nagymama-korú, mire kamasz lesz :)

Az anyagiak pedig? Ne legyen éhezés, a többi nem számít, a gyereknek nem a saját ház, a saját kocsi, a puccos holmik kellenek. Legyen hol aludni, legyen mit enni, normális körülmények kellenek, és mérhetetlen szeretet kell. Ez nem pénz-kérdés.

2010. jún. 12. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Utolsó azért egyszer a gyerekeid véleményét is hallgasd meg erről. Bennem kitörölhetetlen nyomokat hagyott hogy a szüleim így gondolkoztak...
2010. jún. 12. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!