Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyes alatt kivehetem a szabima...

Gyes alatt kivehetem a szabimat? Vagy érdemesebb előbb kivenni a szabikat, aztán gyesre menni? Ha szabin leszek, kirúghatnak? Hogy lenne jobb? szeretnénk még egy babát

Figyelt kérdés
2009. szept. 2. 16:19
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Ugyan ebben a cipőben járok.Ha jól értem,most vagy gyesen.

Töltsd le a gyest,vedd ki a szabidat utána.Közben dolgozzatok a tesón:)

Mivel van munkaviszonyod,így a szabi után ismét táppénzre leszel jogosult és a többi(thgy,gyed),viszont,ha jól tudom gyesre már nem az új törvénynek köszönhetően:(

Sok sikert nektek a baba projekthez!Azt elfelejtettem,hogy nem rúghat ki a munkáltatód!:)

2009. szept. 2. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Gyes alatt kiveheted a szabikat, de akkor ugye utána el kell kezdeni dolgozni. Hiszen lemonasz a fizetés nélküli szabadságodról, amin addig voltál jogilag.

Gyes mellett ugyebár dolgozhatsz.


Gyes ideje alatt és utána 1 hónapig nem rúghat ki.


Kiveheted Gyes után is a szabidat (később kell elkezdeni ténylegesen dolgozni, közben bejöhet a baba), de ekkor 1 hónap után már közölheti veled, hogy kirúg.

Választhatsz.

2009. szept. 2. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Most még gyeden vagyok.16án jár le.

Én úgy terveztem hogy kiveszem a szabikat gyes alatt,és remélhetőleg sikerül teherbe esnem,mert már 5hónapja próbálkozunk.

Ha sikerül akkor a gyesről lemondok és táppénzre megyek,és a férjem lesz gyesen.

Táppénz alatt kirúghatnak?Megoldható így?

Köszönöm az eddigi válaszokat.

2009. szept. 2. 19:28
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Táppénz alatt sem rúghat ki,mert védett vagy.Csak közös megegyezéssel,azt meg persze nem írod alá:)

Sok sikert a mielőbbi babásodásodhoz és a másik picihez pedig gratulálok!:)

Szép napot!

2009. szept. 3. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha terhes vagy, akkor se táppénzen, se munkában nem rúghat ki, azzal már védett vagy, az lenne a legjobb.
2009. szept. 3. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

és ha a szabikat akkor veszem ki,amikor elkezdödik a gyes,és ha lejár a szabim,akkor sem rughatnak ki gyes alatt?

Úgy tudom hogy a következő baba előtt érdemesebb kivenni a szabikat,hogy több legyen a gyed.

2009. szept. 3. 20:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!