Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ez csak szerintem kiakasztó?

Ez csak szerintem kiakasztó?

Figyelt kérdés

Eldöntöttem, elajándékozom a baba dolgokat,ami nekem már nem kell, szívem szerint olyanoknak adtam volna akik rászorulnak, egy kis örömöt szerettem volna okozni olyanoknak, akik egyébként nem tehetik meg, hogy szép, jó minőségű dolgaik legyenek. Föltettem netre játékokat, ruhákat, de olyanok jöttek érte, akik egyáltalán nem tűntek rászorulónak (arany ékszerek, adidas ruha, autóval jöttek), nem baj legalább örültek gondoltam. De ami nagyon kiakasztott, a babakocsinkat is odaadtam egy férfi jött érte, erre mit làtok ma? Árulja a neten, amit ingyen odaadtam neki. Az időpontból ítélve, amint hazaért föl is rakta. Nem undorító? Olyan elől vette el, aki talán nem is tud venni és nagy szüksége lett volna rá.

Lennének még dolgaim, de inkább nem is adom ingyen, ha úgysem azokhoz kerül, akiknek szüksége lenne rá.


2018. ápr. 10. 09:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Kérd meg pl a védőnőt legközelebb, hogy adjon ötletet rászoruló családra, vagy ismerősöket kérdezz körbe, ne a netre tedd fel.
2018. ápr. 10. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez tényleg nagyon gáz.

Talán jobb lenne személyesen keresni valakit, nem neten. Pl. védőnő, családsegítő biztosan tud olyan családot ajánlani, akik valóban rászorulnak.

2018. ápr. 10. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
98%
családsegítő az jó, a máltaiak is gyűjtenek és viszik oda, ahol valóban kell
2018. ápr. 10. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
A családsegítő jó ötlet, köszönöm. Ez eszembe juthatott volna előbb is!
2018. ápr. 10. 10:18
 5/13 anonim ***** válasza:
98%
Mi a vöröskereszthez szoktuk beadni amit nem tudok elajándékozni.
2018. ápr. 10. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
21%

Ha oda ajándékozod másoknak akkor nem mindegy ki viszi el?

Ha rászorulóknak akarod adni, akkor öket meg kell keresni. A legtöbb rászoruló pont azért rászoruló, mert semmit nem tesz azért, hogy neki jobb legyen, max a segélyig megy el, de ennyi...


Két gyerekem van 6-7 évesek és minden évben 2x viszem ki a dolgaikat bolhapiacra(kimondottan gyerekesekre). Ès 20-30Ezer Ft- árulok alkalmanként.Sok babás dolgot interneten adtam el, föleg a drágább dolgokat...


Ami még jó állapotú de nem eladható(mert van rajta egy parócska plecsni..) azt oda adom egy védönönek, és 2 arab családot is támogatok, ök leginkább cipöket kapnak, de más dolokat is adok nekik... Ök hálásak érte(sütnek érte sütit).


DE van néhány dolog amit a helyi internetes bolhapiac oldalra teszek fel ingyen elvihetö, és ezt az viheti el aki akarja. Pl a wc szükitöket, biliket, fellépöket... Ebben a csoportban nincsenek rászorultak, és teljesen mindegy ki viszi el csak tünjenek el...

2018. ápr. 10. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Nézd az még nem is érdekelne, hogy nem igazán rászoruló (bár olyannak szerettem volna adni, de mindegy, tényleg nem ez a lényeg), de hogy kpnkrétan azért vigye el, hogy eladja? Hát én is el tudtam volna, és akkor veszek valamit a gyerekemnek a pénzből. De én jót akartam valakinek, de akinek valóban kelleni fog az ígyis pénzért fog hozzájutni, ez az ember meg röhög majd a markába, na ez a baj!
2018. ápr. 10. 11:01
 8/13 A kérdező kommentje:
Még eszembe jutott az anyaotthon, lehet azzal járok a legjobban! Ott akár az anyukák kezébe is tudom adni közvetlen!
2018. ápr. 10. 11:04
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Én a védőnőnek szoktam oda adni. Nagyon örül neki mindig, mert vannak családok akiknek bizony nagyon kell az a pár darab kisruha. Ő szokta közöttük szét osztani.
2018. ápr. 10. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Pont ezért inkább fillérekért teszem fel fb csoportokban eladásra. Olyan veszi meg, akinek szüksége van rá, és én is nyugodt vagyok, hogy nem dobtam ki.

Sajnos én a védőnőnek adott dolgokkal is jártam úgy, hogy az egyik család azt árulta a neten. A másik esetben meg az általunk megkímélt ünneplőben hentergett a csemete a kocsma előtti porban, amíg anyuka iszogatott.

50 és 200 ft közti darabáron, nagyobb csomagban felteszem babás csoportokban. Még sose jártam úgy, hogy újgazdagék jönnek érte vagy aznap meghirdetik.

2018. ápr. 10. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!