Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Sorbanállás gyerekkel? Melyik...

Sorbanállás gyerekkel? Melyik oldala kiakasztó?

Figyelt kérdés

Nem provokációnak szánom, de nekem kiakasztó némelyik szülő, aki a gyerekre hivatkozva nem bírja kivárni a sorát. Tipikusan azok, akik ha betegek, elviszik magukkal az amúgy egészséges gyereket orvoshoz, hogy legyen elsőbbségük. Vagy mikor állok és hosszú ideje várok az ügyintézésre, apuka meg bejön a gyerekkel, akinek az az első mondata, hogy menjünk haza. Apuka pedig elkezd színpadiasan sajnálkozni, hogy jajj kislányom, még nem lehet, nagyon sok dolog van. Más dolga meg hadd ússzon, mert az apuka előreengedés nélkül is bepofátlankodik.

En soha sehol nem csináltam ezt, és nem is nagyon díjazom, mert ha már otthon vagyok a gyerekkel, az én párom nem viszi el ilyen helyre. Illetve ha tudom, hogy a gyerekem nem tud megülni a seggén, nem viszem magammal.

Ez bunkóság lenne? Szigorú vagyok más szülőkkel? Vagy tényleg pofátlanság, amit csinálnak sokan?



2017. máj. 9. 08:26
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
40%
Tényleg pofátlanság. Ő egész nap otthon van a gyerekkel, nehogy már az várjon többet miatta, aki például délutános. Ha tetszik, ha nem, nem az anyuka és a kölyke a világ közepe. Aki nem bír a gyerekkel, nem bírja fegyelmezni, az minek vállalt gyereket ?
2017. máj. 9. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
81%
Én nem tudom elképzelni, hogy ha valaki másra tudja bízni a gyerekét, akkor is magával viszi sorbaállni, hogy előreengedjék. Ilyenkor azt szoktam feltételezni, hogy nincs más lehetősége, azért van vele a gyerek.
2017. máj. 9. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
70%
Vannak dolgok amiket muszáj elintézni és nem mindig tudja az ember másra hagyni a gyermeket.Szerintem egyáltalán nem megkövezendő,ha a kismamák és pici gyerekkel érkezők elsőbbséget élveznek.hangsúlyozom pici gyerek
2017. máj. 9. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
69%
"kedves" 1es.majd ha neked is lesz "kölköd"megtudod hogy egy anyuka nem otthon vakargatja a seggét.neki a gyermek,a család a munkája,méghozzá nem úgy mint neked,hogy 8óra munka után csinálsz amit akarsz,hanem 0-24 es meló.ez nem panasz csupán kikérem magamnak primitív ledegradáló szavaidat .elhiszem hogy bosszant ha várakozni kell,de nem kéne ilyen stílusba nyilatkoznod.megjegyzem mindenkinek a maga baja a legfontosabb,tehát te úgy érzed te vagy a világ közepe 😡
2017. máj. 9. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
80%
Nekem van gyerekem, de ettől még nem érzem úgy, hogy bárhol előre pofátlankodhatok, szerintem is idegesítő. Épp tegnap voltunk bankban (nem, nem tudtam itthon hagyni, muszáj volt vinni), jó sokat kellett várni, de szépen leültem vele addig színezni, rajtolni, zsírkrétát a gyereksarokba a kisasztalhoz, onnan figyeltem, mikor kerülünk sorra. Eszembe se jutott cirkuszolni, hogy nehogymár nekem itt ennyit kelljen várni. Nyáron lesz 2 éves egyébként, nem annyira könnyű lekötni egy alapvetően unalmas helye , de azért meg lehet oldani. 1 évesen is volt velem bankban, akkor is sikerült megoldani, szóval nem gondolom, hogy nem lehet kisgyerekkel normálisan kivárni a sorodat.
2017. máj. 9. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
89%

Nálunk a helyi hipermarketben láttam anyukát, aki a hisztis gyerekre hivatkozva ment előre a legnagyobb tömegben. Különösen vicces volt, mert a kosár úgy meg van rakva rogyásig, hogy egyértelműen nem tíz perce voltak ott, hanem legalább egy órája... De szerencsére egyszer láttam ezt, szóval szerintem a döntő többség teljesen normálisan vár, vagy a kezelhetetlen hülyegyereket otthon hagyja.


Postán, orvosi rendelőben, hivatalban még nem találkoztam ezzel a jelenséggel, igaz pici gyerekkel sem igazán. Mindenhol 2-3 órás várakozási idővel indul a dolog, úgy látszik ezt tudja a többség és nem is akkora hülye, hogy kicsi gyerekkel indul el.

2017. máj. 9. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
65%

Sorbanállni szülőként kiakasztó. Még gyerek nélkül is nyűg, mikor tudod, hogy annyi más értelmes dolgot csinálhatnál, de nem, neked órákat kell várnod, még ha időpontra érkeztél akkor is minimum félóra a várakozás. Gyerekkel meg még rosszabb, mert nyilván szaladgálna, játszana, és cseppet sem biztos, hogy a mesekönyv, ami tegnap még a kedvence volt, ma akár egy percre is leköti, nemhogy egy órára. (gondolom azt a szülőt, aki meg 10 percre telefont vagy tabletet ad a gyerek kezébe, hogy lekösse, máglyára küldenéd).

Normális szülő NEM hagyja otthon egyedül, felügyelet nélkül a gyerekét 10 percre sem, nem, hogy ügyintézés idejére.

Igen, bunkó vagy, még egy szülővel sem találkoztam, aki a gyerekre hivatkozva előzködni próbált volna.

2017. máj. 9. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
74%
Már ne is haragudj de én pl utálok gyekerekekkel bevasarolni , ugyintézni de főleg dokihoz menni... nem azert viszem h elorebb legyek engedvd, hanem mert tala nincs senki néha akire bizzam.. logika... nagyon nagyon rossz indulatú ember vagy
2017. máj. 9. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
88%

Nem szoktam élni ezzel a módszerrel, de pont tegnap jártam úgy, hogy a bölcsődéből úgy adták ki a gyereket, hogy "10 percet aludt csak, nagyon nehéz most vele". Tényleg, fáradt volt, dekoncentrált, hisztis.


Ahogy elindultunk, kitalálta, hogy nagyon szomjas. Sütött a nap, én is szomjas voltam, őt nem akartam még 30-40 percet folyadék nélkül váratni, amíg hazaérünk. Egy közeli drogériába mentünk be. Nem hisztizett, de pityergett, hüppögött és ismételgette, hogy szomjas.


Lekaptam egy flakon vizet és látva, hogy 7-8 ember, tömött kosárral áll ott és nem láttam "hátrányos" állapotút (kismama, túl öreg, kisgyerekes, stb.), udvariasan odaléptem, hogy nem szeretnék udvariatlan lenni, de nagyon szomjas a gyerek, megengednék, hogy gyorsan kifizessem a vizet és odaadhassam neki?

Mindenki mosolyogva bólogatott, én meg gyorsan fizettem.


Ebben a helyzetben neheztelést nem láttam senkin, meg a lányom is segítség volt annyiból, hogy amikor megengedték, magától megköszönte nekik. Onnantól végképp türelmessé vált mindenki.

2017. máj. 9. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
87%
Egyébként nála az gyakoribb, hogy sorban állunk, valami elvonja a figyelmét, kilép a sorból, aztán figyelmetlenségből rossz helyre áll vissza (előrébb). De ezt többnyire ki lehet küszöbölni azzal, hogy az előttünk állón mutatok neki valami könnyen megjegyezhetőt, pl. "a piros pólós néni mögött van a helyünk".
2017. máj. 9. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!