Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ateista szülők! Mit mondtok a...

Ateista szülők! Mit mondtok a gyerekeiteknek?

Figyelt kérdés

Az óvodákban, iskolákban, a tv-ben (ha engeditek nézni) még mindig jelen vannak a jézuskás és istenes történetek. Hiába sokszor nem vallásos az intézmény, akkor is mondják a gyerekeknek. De hallhatják a társaiktól is. Ti mit reflektáltok ezekre? A leggyakoribb kérdés az lehet, hogy a társaiknak miért a Jézuska hoz ajándékot, miért mondjál ezt az óvónénik, tanítónénik. Esetleg nálatok is megmaradt a Jézuska?

Nekem még nincs gyerekem, de az imént elgondolkodtam rajta, mit fogok nekik válaszolni, ha ebben a témában kérdeznek.


2018. ápr. 15. 13:09
1 2
 1/11 anonim válasza:
29%
Keresztény kultúrájú országban élsz. Még a kommunizmusban is a Jézuska hozta az ajándékot, pedig be volt tiltva a vallás. Ostoba vagy.
2018. ápr. 15. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
62%
Állami óvodába jár a lányunk, nagycsoportos. Egyáltalán nem téma ott a vallás. Ha majd magától rákérdez, akkor elmondom neki, hogy vannak, aki azt hiszik, hogy isten létezik. A Karácsonyi ajándékot a jézuska hozza. Ennek kb. annyi jelentősége van, mint a Mikulásnak, vagy a Húsvéti nyuszinak.
2018. ápr. 15. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
88%

Ha a húsvéti nyuszit, a Mikulást be lehet venni a gyerek mesevilágába, akkor a Jézuskát is - mert semmi különbség sincs köztük.


Az istenes történeket meg semmivel sem másabbak, mint az egyéb mesék, a gyerekek nem tesznek közte különbséget.

2018. ápr. 15. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
73%

A vallásos szülők is elmondják a megfelelő korú gyermeküknek, hogy az ajándékot hozó Jézuska nem létezik.

Hihetnek Istenben, meg Jézusban de nem ilyen formában. Akármennyire is vallásos egy ember, előbb-utóbb elmondja a csemetéjének, hogy nem a Jézuska hozta a PS4et, és nem a Nyuszi tojta a tojást.

Tehát a nem vallásos emberek (aki nem feltétlenül ateisták) gyerekeihez is "járhat" a Jézuska. Szerintem egy kicsi gyereknek nem kell arról vitatkoznia a társaival, hogy szülei szerint mi az igazság.

2018. ápr. 15. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
82%
Ateisták vagyunk, meg sem vagyok keresztelve, mégis a Jézuska hozta az ajándékot. De ennek semmi jelentősége se volt, kb. mint a Mikulás. Nagyon sokáig le se esett, hogy a Jézuska=Jézus, szerintem tizen pár éves lehettem mikor rájöttem erre a párhuzamra, sosem kapcsoltam össze a fejemben a kettőt.
2018. ápr. 15. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
82%
Hogy mese. A hagyományokat azért tartjuk meg, mert szépek, meghittek, szeretjük őket. Az istenes történetek meg olyan mesék, amiket sokan igaznak gondolnak. Fontos megtanulni, hogy az emberek nem ugyanúgy gondolkodnak, de ettől még jól kijöhetnek egymással.
2018. ápr. 15. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
28%

Párom nem hisz.Én hiszek a magam módján.

Van Jézuska, a gyerek meg van keresztelve és fog járni hittanra is ,mert ebből nem engedek.Párom meg elfogadta.


Elég fura lenne ha minden gyerekhez menne a Jézuska csak a tiétekhez nem.

2018. ápr. 15. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
33%
Nálunk nincs se jézuska, se mikulás, se húsvéti nyuszi. Karácsonykor a családot, a szeretetet ünnepeljük, azt hogy együtt vagyunk. Mikuláskor sz. miklós történetét meséltem el neki, és akkor rakjuk össze az adományozásra szánt csomagokat, amiket a mikulásgyárba elviszünk. húsvétkor a tavaszt ünnepeljük, hogy végre itt a tél vége. ennyi. nem kell túlkomplikálni. ha majd megkérdezi, hogy máshoz miért a jézuska megy, akkor megmondom neki hogy van aki abban hisz, mi meg nem hiszünk benne.
2018. ápr. 15. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
67%

Kicsit off: ismerős (nem vallásos, de keresztény) kislánynak a legjobb barátnője egy vietnámi kislány volt, kb 6-7 évesek voltak. A vietnami kislány közölte, hogy nem is a Jézuska hozza az ajándékot.

Mire a mi ismerős kislányukkal: lehet, hogy hozzátok nem, de hozzánk a Jézuska jár. :-)))

2018. ápr. 15. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
79%
Első, valójában te beszélsz ostobaságokat, két mondatban összesen hármat is sikerült összehoznod. A kérdező csak feltett egy kérdést, te meg kretén módon válaszoltál, és sértegetted. Ez elég sokat elmond rólad.
2018. ápr. 15. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!