Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kedves szülők! Amikor nevet...

Kedves szülők! Amikor nevet választottatok a gyerekeiteknek, számított mi a név jelentése/eredete?

Figyelt kérdés
Ha például ateista nézeteket vallotok, adnátok neki(k) Gábor, Donát, vagy hasonló nevet? Mennyire játszott szerepet a névválasztásban a név eredeti jelentése? Van aki csak a csengésről adta/kapta a nevét?
2017. dec. 28. 11:54
 1/10 anonim ***** válasza:
83%
Nem.
2017. dec. 28. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem érdekelt. Az számított hogy ne legyen túl divatnév, ne legyen becenév, és ne legyen gyerekes, meg menjen a vezetéknévhez.
2017. dec. 28. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
96%
Annyiban, hogy nagyon rossz jelentésű nevet nem adtam volna. De szerencsére a nevek többsége amúgy sem bír negatív jelentéssel. Azért utána néztem előtte.
2017. dec. 28. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
65%

Semennyire.

Az egyetlen szempont az volt, hogy passzoljon a vezetéknévhez.

2017. dec. 28. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
95%
Tetszett pár név, nem sok... a tetsző nevek jelentését átnéztem, és aminek a csengése és jelentése is szép volt, az maradt.
2017. dec. 28. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
50%

Igen. Szinten ateistak vagyunk, igy lemondtam pl az Eszterrol pedig tetszett. Vegul egy virag nevet kapta a lanyom. A fiam pedig egy semleges, vallashoz is de muveszetekhez is kotheto nevet kapott.

Szerintem a nev sokat szamit, az embert (sajnos) megitelhetik ez alapjan mielott meg talalkoznanak vele. Pedig valojaban a viseloje szuleinek a "maniajat" tukrozi..

Ezert pl osmagyar, nepnemzeti nevet egesz biztosan nem adtam volna.. Meg a vallasos belefert volna, ha semmi mas nem tetszett volna.

2017. dec. 28. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
88%
Az az egy számított, hogy olyan név legyen, ami még nincs a családban és az is fontos, hogy ne emlékeztessen valaki másra a neve... Szóval olyan nevet választottunk, ami nem kötődik senkihez, csak az övé.
2017. dec. 28. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
86%

Nekünk számított a név jelentése, és hogy menjen a vezetéknévhez. Pl. a Trisztán tetszik, de a jelentése:szomorú, zűrzavar, lárma, ez nekem lehangoló, szóval nem adtuk.

A vallási eredete nem nyomot súlyt a latba, mert ha pl. a Dávid név tetszett volna, akkor azt adtuk volna, pedig zsidó név, mi meg keresztények. De nem tetszett, ennyi.

2017. dec. 28. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
58%
Hát megnéztem minden név jelentését ami tetszett nekünk, a nagy fiúnk neveinek jelentései Mars istenhez tartozó és királyi. A kisebbik fiamnál fontos szerepet jelentett hiszen ő nem tervezett baba volt, a neveinek jelentése köd és ajándék.
2017. dec. 28. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Jelentése nem számított, igazából két dolog volt fontos, hogy passzoljon a vezetélnévhez és mindkettőnknek tetszen. A Férjem választotta, mert a fiúnevet én már 20 éve megálmodtam. Így amikor kiderült, hogy kislány lesz mondtam, hogy válasszon Ő nevet:). És tökéleteset választott. Szerettem volna 2.nevet is, azt pedig a Testvérem után adtuk Neki, mert az egyik legfontosabb ember az életemben.
2018. jan. 1. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!