Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy viszonyultál a munkahelye...

Hogy viszonyultál a munkahelyedhez terhesen, amikor tudtad, hogy úgysem fogsz hozzájuk visszamenni?

Figyelt kérdés

Éveken át a cég érdekeit szem előtt tartottam, és sose mondtam nemet, amikor pluszban be kellett menni dolgozni (amit egyébként mindig kifizettek, mindig korrektek voltak velem).

Most sem akarom őket szarban hagyni, szóval, ha nincs gond a terhességemmel, nem hagyom ott őket egyik napról a másikra, de megváltoztak a prioritásaim.

Mivel egyszemélyes üzletről beszélünk, ha én nem tudok menni, másnak kell beugrani, ami mindig necces, és alapszabály, hogy mindig nyitva kell lennünk. Ezt az elmúlt években mindig szem előtt tartottam én is, és maximálisan odatettem magam, hogy ez megvalósuljon, amikor valaki kiesett valami miatt.

De most eljutottam odáig, hogy tojok rá magasról, és a babám és az én egészségem az első. A legkevésbé sem érdekel, hogy nyitva van-e az üzlet, ha nekem időpontom van orvoshoz vagy bármi. Amúgy sem fogok ide visszajönni szülés után, mert a munkaidő reggel 10-től van este 8-ig, ami nagyon nem családbarát. Szóval valószínűleg a főnököm is tudja, hogy végleg hagyom itt őket.

Nálatok mi volt? Hogy viszonyultatok ezzel a tudattal a munkahelyhez terhesen? És a főnök hogy viszonyult hozzátok?


2018. ápr. 15. 13:22
 1/3 anonim ***** válasza:
51%
Igaz, nekem napi 8 óra volt de abszalut tojtam rá a végén. A főnököm is egy tahó volt.
2018. ápr. 15. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
49%
Nálam is aktuális lesz,mert babát tervezünk.Én nemrég jöttem erre a munkahelyre dolgozni,de nagyon nem váltotta be a hozzáfűzött reményeimet.Úgy volt,hogy majd 2 év múlva kezdünk próbálkozni,de így előrehoztuk nyárra.Ha teherbe esek,akkor pont 1 éve fogok ott dolgozni,mikor az első trimesztert befejezem.Biztos nem fognak örülni.Nekem azért is gáz,mert olyan munkahely,olyan munkakör,hogy a 3.hónap után táppénzre fogok menni amit az orvosom is abszolút javasol egyébként (most voltam rákszűrésen és rákérdeztem erre is) biztos a francba fognak küldeni,de nagyon max a bejelentéstől számítva 3-4 hetet maradok még ha nagyon nem találnak embert.Én sem szándékozok ide visszajönni,mert ez sem családbarát.
2018. ápr. 15. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem nem volt ennyire hosszú a munkaidőm, de ketten voltunk az egész Klinikára gyógytornászok. Nekem mondjuk a munkával nem volt gondom, 32.hétig bírtam is az emelést, de nem árultam zsákbamacskát azzal kapcsolatban, hogy visszajövök-e. A munkaidő családbarát, 8-14 óra között tart a fizikai nehézségei miatt, de 4 gyereket szeretnénk, ami így minimum 8-10 év. Szóval én megmondtam őszintén, hogy nem fogok egyhamar visszajönni (persze ezek csak tervek, meglátjuk hogy alakul). Nagyon jó a kapcsolat a kolléganőmmel, rendszeresen járok be. 17 hónapos a “nagy” és őszre várjuk a kistesót. Szerintem jobb, ha tiszta lapokkal játszol Te is! Mondjuk én tudtam, hogy nem fognak azért kirúgni, mert tudják, hogy nem jövök vissza.
2018. ápr. 15. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!