Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Költözés Budapestre. Inkább a...

Költözés Budapestre. Inkább a belvárosba közel mindenhez, vagy külváros, közel a munkahelyedhez költöznél?

Figyelt kérdés

Lehetséges, hogy Budapestre költözöm.

Dilemmázok, hogy inkább közel a pezsgő élethez (vidékről megyek) költözzek a belvásrosba, és a munkahelyemre ingázzak 30-50 percet egy úttal, vagypedig inkább a külső kerületbe, ahol a munkahelyem közel van, és be a városba lenne ennyi az út.

Nagyrészt azért megyek fel, mert pörgésre, végre fiatalokra, és bulikra vágyom, nem erre a pangóvízre ami itt van vidéki kisvárosban.



2017. nov. 29. 08:51
 1/10 anonim válasza:
100%
A belvárosban aztán van bőven pörgés, fiatalok és bulik. Szórakozóhelyek minden sarkon, üzletek, minden egy csomóban. Ha albérletezel, akkor mobilisabb vagy, próbáld ki a belvárost ha erre vágysz. De saját lakást belvárosban nem vennék - nehezebb parkolni, állandó a forgalom, éjjel sincs nyugi (autók, buszok, villamos), porosabb a levegő, egy ablakot nem tudsz nyitni a zaj-por miatt, koszosabbak az utcák, több a szemét. A külváros sem vészes amúgy, pláne ha metróközeli. Én naponta nem ingáznék, ha van lehetőség közel lakni a munkahelyedhez, de tény, hogy biztosan könnyebb a városból kifelé haladni minden reggel, mint a városba befelé.
2017. nov. 29. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
89%

Bulizni nem jár mindennap az ember, dolgozni viszont annál gyakrabban, vagyis én a munkahelyemhez költöznék közelebb, de azért olyan helyre, ahonnan van éjszakai járat Budapest szívébe. Én így tettem és nem bántam meg. Vidékiként nekem néha hiányzott a nyugalom a város közepén, így meg ha akarok nyugiban vagyok, ha akarom, akkor viszont fél óra alatt bent vagyok a nyüzsiben. Ha bulizni megyünk is haza tudunk jönni tömegközlekedéssel, de ha "nagy a baj", a taxi sem olyan brutál drága. :)

Vagyis nekem többet ér az az idő, amit a napi munkába menetelen megtudok spórolni és van választási lehetőségem, hogy ezt követően otthon pihenek viszonylag csendben, vagy bemegyek a városba összeülni a barátnőimmel.

Hidd el ez a nyüzsgés vágy 1-2 év alatt lecseng, valakinél már gyorsabban.

2017. nov. 29. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

amit kaptam állásajánlatot az kőbánya, tehát nagyon kint van.

albikat nézek persze.

bár lehet jobb egy csendes környéken lakni, és ha akarok pihenek, ha bulizni akarok bemegyek a városba.

2017. nov. 29. 09:19
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Kőbánya nincs annyira "kinn". 20-25 perc alatt beérsz a belvárosba (buliidőben), emiatt fölösleges egy drágább albérletet kivenni a belvárosban, és ingázni a melóhelyre (csúcsidőben).
2017. nov. 29. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Kőbánya kint? 28-as villamos 15 perc alatt bevisz a Blahára. 9-es busz ugyanannyi idő alatt elvisz a Deák térre. A peremkerületek vannak kint nem Kőbánya.
2017. nov. 29. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
hát mikor arra jártam nekem az már "kintinek" tűnt, de ha azt mondjátok h egész jó akkor lehet tényleg inkább közel a munkahelyemhez keresek, és akár bicóval is tudok járni vagy kocsival ha nagyon hideg van
2017. nov. 29. 09:44
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is egy vidéki kisvárosból költöztem fel, két évet laktam a belvárosban albérletben, de túl sok volt a zaj, nyüzsgés. Hiányzott nagyon egy kis nyugodt zöld terület. Végül saját lakást úgy választottam, hogy viszonylag csendes, zöld környezetben legyen (kertes kis társasházban lakom), de átszállás nélkül bejussak a belvárosba. Jó opció a 9-es busz, vagy a villamosok vonala mellet lakást keresni, közel a munkahelyhez. De jól nézz körül, Kőbányán vannak gyanús környékek. A munkába járásnál is nézd meg a tömegközlekedési lehetőségeket télre. Az autó a napi dugóban araszolva nagyon drága közlekedés, és kérdés, hogy megoldott-e a parkolás a munkahelyeden.
2017. nov. 29. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
46%

Kérdező!

Csodálom, hogy vidékiként te Kőbányát messzinek találod!:)

Én Pestről, a Belvárosból költöztem az agglomerációba és a mai napig hülyét kapok attól, hogyha egy szolgáltatóval kell intéznem valamit, 20 km-t kell utaznom, vagy ha nem a helyi szatócsboltban akarok vásárolni, az 15 km-es út.

Vidéken a legalapvetőbb dolgok is messzebb vannak, mint Budapesten a Belvároshoz Kőbánya, ráadásul minden percben indul valami tömegközlekedés, ezért ott nincsenek távolságok.

2017. nov. 29. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ahogy a 2. hszó írta, buizni nem jár mindennap az ember, én is ezt akartam írni. Hány órakor kezdesz? Nem mindegy, hogy 6-kor kelsz vagy 5-kor.
2017. nov. 29. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Csakis a munkahelyhez közel! Ha összvonalas bérletet kell váltanod, hogy be tudj járni dolgozni, ráadásul minden nap bumlizni kell, az nem olyan jó buli, mintha csak akkor bumlizol, amikor valóban buli van.
2017. nov. 30. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!