Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akik x ideig nem képesek 5...

Akik x ideig nem képesek 5 percre elmozdulni a gyerekük mellől, hogy nem golyóznak be?

Figyelt kérdés

Még nincs gyerekem, de nem értem, hogy hogy lehet HÓNAPOKIG úgy élni, hogy valaki 24/7 rajtad lóg? Hogy nem mehetsz el moziba a barátaiddal, vagy nem mehettek el nyaralni egy hosszú hétvégére.


Ha nekem gyerekem lesz, akkor a nagyanyja tuti vigyázni fog rá egyszer egyszer, rám is sokat vigyázott a nagymamám, és csak az lett az eredménye, hogy nagyon jó a kapcsolatunk.


Miért rinyálnak így az anyák, hogy egy délutánra nem tudnak elmenni a gyerek mellől, mert akkor mi lesz? meghal? vagy mi? Gondolom nem egyedül akarja otthon hagyni, hanem az apjával/nagyanyjával/szitterrel esetleg.



2018. ápr. 16. 12:53
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
71%
Vannak dolgok, amiket te még nem tapasztaltál meg és nem is tudod egyenlőre elképzelni. Majd máshogyan lesz és ha lesz gyermeked, akkor nem az lesz neked sem a fontos, hogy a barinökkel mászkálj moziba. Minden életkornak és élethelyzetnek megvan a maga szórakozási lehetősége, nekem így jóval 30 fölött már abszolút nem poén mondjuk egész éjjel bulizni, pedig 20 évesen ezt csináltam.
2018. ápr. 16. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

De most akkor ennyi? lesz egy gyereked és megáll az élet? Egyáltalán hova "szabad" elmenni? Kész ennyi vége? Lemaradsz a világról? nem mész koncertekre? nem mész színházba? csak otthon lehet ülni meg a parkban sétálni?


Hát már bocs de ez az életforma halál unalom.


Biztos nincsenek olyan anyukák akik azért rendszeresen eljárnak? Lehet, hogy vannak csak nem gyakorin

2018. ápr. 16. 13:09
 3/17 anonim ***** válasza:
69%

Mindenkinek mások az igényei. Van akinek a gyerek élete közzéppontja, főműve, a mindene és egyáltalán nem érzi tehernek a folytonos otthon ülést és babázást. Vagy épp csak nincs nagyi akinek le lehetne passzolni ezért kénytelen 24/7 a gyerekkel lenni. Van ilyen ismerősöm.

A másik ahol a nagyira rá lehet bízni és van aki bizony nem is rest lepasszolni és a gyerek pár hónapos korában már mulatni mászkál, mozizik, a gyerek 1 éves korában meg már nélküle nyaralni is megy a férjével. Ilyen ismerősöm is van.

Egyik opció sem törvényszerű és van arany középút is. Beállítottság kérdése az egész. De senkit nem tesz szaranyává egyik opció sem, legalábbis engem aztán nem érdekel ki hogy éli az életét de biztos vannak olyan emberek akik mélyen elítélik más hogy intézi a dolgait.

2018. ápr. 16. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Szerintem aki mélyen elítéli ezt, az csak azért teszi, mert szeretne ő is kikapcolódni, de nem tudja/teszi meg. Ezért inkább abban éli ki örömét, hogy másokat szíd.
2018. ápr. 16. 13:17
 5/17 anonim ***** válasza:
94%

Feszültséget akarsz szítani? Nem sok közöd van a témához egyelőre.

Mindenki maga dönti el, hogy éli az életét. Te csak végletekben tudsz gondolkodni. Az ilyeneknél szokott visszanyalni a fagyi.

2018. ápr. 16. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
64%
Lehet ám gyerekkel is menni! 4 hónapos a kislányunk, voltunk már 2x állatkertben és 1x Tropicariumban vele. Nálunk évi 10-12 állatkert a minimum, most sem lesz kevesebb. 😊
2018. ápr. 16. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
86%
Igen, egyébként ezt nem tudhatod előre. Lehet hogy a gyerek gond nélkül ellesz a nagyszülőkkel, a szomszéddal meg bárkivel. De az is lehet, hogy olyan szinten nem marad meg rajtad kívül senki másnál hogy még az apja kezében is ordít és a boltba tejért se tudsz lemenni. :D
2018. ápr. 16. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
80%

Az első válaszoló nem azt írta, hogy otthon kuksol a gyerekkel egész nap, és hogy nem jár el. :)

Halál unalom a gyerekkel az élet? :D Én még egy napot sem unatkoztam a gyerekkel.

Ha az embernek gyereke lesz, egyszerűen megváltozik a fontossági sorrend. Nem szűnik meg a nő nőnek, különálló embernek lenni, csak a gyermeke szükségleteit a sajátja elé helyezi. Fontosabb lesz a gyerek, mint moziba menni barátnőkkel, vagy végigbulizni az éjszakát.

Nekem igazából nincs igényem arra, hogy nélküle menjek el bárhova is. Majd ha nagyobb lesz, és el tudja mondani a nagyszülőknek, hogy éhes/szomjas/fáradt/fáj valamije, akkor "lepasszoljuk". Nem ülünk a szobában egész nap, sok helyre eljárunk. De nem ítélem el azokat, akik már pár hónapos korukban rábízzák valakire, és nélküle mennek el. Az ő dolguk.

Egyébként olyanról hallottál már, hogy a baba/gyerek senkivel nem hajlandó megmaradni, csak az anyjával (és apjával)? Hogy anyuka hiába tudná, szeretné lepasszolni a nagyszülőnek, ordít a gyerek, amint látótávolságon kívül van az anyja?

Úgyhogy lehet, hogy ezért nem tudnak délutánra elmenni a gyerek mellől.

2018. ápr. 16. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
89%

Amiről te beszélsz, az a szeparációs szorongás és csak rövid ideig tart.

Nagymama pedig nincs mindenhol, ahol más se, akire a picit lehet bízni.

Vele is lehet csinálni programokat. Strand, múzeum, kirándulás, város nézés... Egyedül koncertre és moziba nem vinném, a zaj és a késői időpont miatt.

De ez se tart örökké. :)

Pár év, és ott egy (több) kiskamasz, akivel lehet menni bárhova, vagy simán elvan kakaós csigán és a kedvenc sorozatán, amíg kettesben elmentek apával valahova. ;)

Újabb pár év, és örülsz, ha heti egyszer vacsoránál összefuttok. :)

Tapasztalat.


Az első pár hónap ilyen: össze vagytok nőve. Kövezzetek meg, de én élvezem.

Aztán ahogy nő és önállósodik, úgy lesz a szülő is egyre szabadabb. 12-14 évesek lehettek, mikor először rámszakadt a felismerés, hogy csaknem olyan szabadon tudunk programot csinálni, mint akinek nincs gyerek. De azért sokkal jobb, hogy vannak. :)

2018. ápr. 16. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
67%
Gyerekfüggő!!! Van gyerek, aki mellől el lehet menni, de van, aki mellől nem. Az, hogy valaki milyen típusu anya vagy apa lesz, nem annak a függvénye, hogy hogy állt hozzá a szülőséghez, hanem leginkább attól függ, milyen gyereke lesz. Nem csak mi neveljük a gyerekünket, ha nem ő is minket. Én például egy nagyon introvertált ember vagyok és így voltam boldog világ életemben. Lett egy extrovertált, temperamentumos, eleven, beszédes, sportos, a világ felé nagyon nyitott gyerekem. Az életem 180 fokos fordulatot vett. Nem mindenki bírta volna el azt, amit én. Sokan pár hónapos babával is nagyokat nyaralnak, mert a babának az evésen és az alváson más igénye nincsen. De nem minden baba ilyen. Babysitterkedtem is, tudom, rengeteg féle gyerek van és mindegyik más.
2018. ápr. 16. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!