Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akik x ideig nem képesek 5...

Akik x ideig nem képesek 5 percre elmozdulni a gyerekük mellől, hogy nem golyóznak be?

Figyelt kérdés

Még nincs gyerekem, de nem értem, hogy hogy lehet HÓNAPOKIG úgy élni, hogy valaki 24/7 rajtad lóg? Hogy nem mehetsz el moziba a barátaiddal, vagy nem mehettek el nyaralni egy hosszú hétvégére.


Ha nekem gyerekem lesz, akkor a nagyanyja tuti vigyázni fog rá egyszer egyszer, rám is sokat vigyázott a nagymamám, és csak az lett az eredménye, hogy nagyon jó a kapcsolatunk.


Miért rinyálnak így az anyák, hogy egy délutánra nem tudnak elmenni a gyerek mellől, mert akkor mi lesz? meghal? vagy mi? Gondolom nem egyedül akarja otthon hagyni, hanem az apjával/nagyanyjával/szitterrel esetleg.



2018. ápr. 16. 12:53
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
60%
8 hónapig bírtam otthon, utána visszamentem dolgozni,de már azelőtt is eljárkáltam náha barátnőkkel találkozni, moziba, ide-od-a. Nem sok időre, csak 1-2 órára. Most dolgozom napi 8-10 órában, két hetente pénteken elviszi a mama egy éjszákára, az a férjemmel a mi időnk. De néha, mondjuk havi 2-3 alkalommal elmegyek este barátnőzni, vagy ide oda.
2018. ápr. 16. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
97%
Annyira primitív és provokatív ez a kérdés, hogy nem is akarok rá válaszolni, úgysem értenéd! De azért ígérd meg, hogy csak akkor szaporodsz, ha használod is kicsit az agyad és nem csak abból indulsz ki, hogy a gyereket le lehet passzolni azt csá, mert ez azért sokkal összetettebb, mint gondolod.
2018. ápr. 16. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Na akkor a 11es miert lett lepontozva?...
2018. ápr. 16. 17:11
 14/17 anonim ***** válasza:
Nem tudom mennyire tűnt fel de mindenki le lett pontozva. Ez a divatos morál itt ezen az oldalon meg az egész országban. :D
2018. ápr. 16. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
11es vagyok, itt mindig mindenki le van pontozva, nem kell vele foglalkozni
2018. ápr. 16. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Én ki szoktam mozdulni gyerek nélkül is, de az első pár hónap tényleg olyan, hogy nem lehet lepasszolni. Jó, van, aki megteszi, de ők valószínűleg úgy látják a dolgokat, mint te, mintha a gyerekkel otthon töltött idő valami büntetés lenne. Pedig jobb esetben az ember saját elhatározásából vállal gyereket, és bevállalja ezt az időszakot is, és nem éli meg kényszernek, hiszen ez volt az, amit akart. Ha már nagyobb a gyerek, el lehet menni mellőle. Én a nagy mellől hamarabb el tudtam mászkálni, mert sajnos tápszeres volt, ezért anyukám is tudta etetni, plusz hamar átaludta az éjszakát, és még anyukámnál laktunk, ezért nyugodtan rá tudtam bízni, ha már aludt. Meg úgy amúgy is, ő is el tudta altatni, vele is jól elvolt. Úgyhogy havonta egyszer összejöttem a barátaimmal egy estére már 3-4 hónap után.

A kicsinél más volt, őt sokáig szoptattam, és sokáig ébredt is éjjel, de ettől függetlenül mellőle meg úszni jártam el 5 hónapos korától, mert ő elvolt a lefejt anyatejjel is, és a férjem simán megetette. De úgy igazán bulizni, szórakozni, pláne ketten a férjemmel csak egyéves kora után jártunk el közösen, addigra lett rá érett a gyerek, hogy máshol aludjon. És? Kibírtuk, külön-külön azért így is el tudtunk menni, ha úgy adódott, meg olyan nagyon sokat amúgy se akartunk bulizni menni. Most már a kicsi is elmúlt két éves, mindkettőnknek megvannak a saját fix programjai, én például minden héten egy este elmegyek kvízezni a barátaimmal (akik között amúgy más anyuka is van, ő is eljár szórakozni). A férjemmel ketten ritkán jutunk el, sajnos elég kevés segítségünk van ilyen téren, nekem csak ez hiányzik igazán.


De azt is teljesen megértem, hogy nem mindenki tud kimozdulni gyerek mellől, főleg, ha a gyerek éppen olyan korszakában van. Amikor az ember gyereket vállal, ezt is vállalja. Ha ez túl nagy macera, nem kötelező gyereket vállalni.

2018. ápr. 16. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
2 gyerekem van. Nyaralni csak velük megyünk (3,5 éves ill 1,5 éves), hozzászoktak a jövés menéshez, járunk hétvégézni fürdőkbe, étterembe, kávézóba velük együtt, szerencsére lehet velük simán menni. Nekünk a nagyszülők messze vannak, de ha itt vannak, akkor simán elmegyünk kettesben mozizni, amúgy havi egy este a miénk, ilyenkor bébiszitter vigyáz rájuk. Eljárok heti 2-3 alkalommal futni, ilyenkor a férjemmel vannak. Havi egy fodrász és körmös, ilyenkor is a férjemmel vannak. Ez annyira egyéni dolog...
2018. ápr. 16. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!