Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha lenne már egy nagyobb...

Ha lenne már egy nagyobb gyereked, kikérnéd a véleményét a kistesó nevével kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Kislányt vársz és van egy nagyobb lányod, aki nyilván mindenféle fantáziadús, “vad” nevet akarna. Figyelembe veszed a véleményét?
2018. ápr. 18. 12:16
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
86%

A húgomnak én találtam nevet, természetesen a szúlők döntöttek.

Mi is kérdeztük a nagyokat. Aztán megbeszéltük, miért nem az lesz. :) De kikértük a véleményük a mi ötletünkről is.

2018. ápr. 18. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
89%
Ötletet adhatna ő is, mivel így is sokan a családból adták az ötleteket (de nem próbálták ránk kényszeríteni és nem is volt sértődés a választásban), viszont mi döntöttük el, hogy mi lett a babánk neve.
2018. ápr. 18. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
93%

Attól is függ mekkora a nagyobb gyerek, de őszintén szólva én nem tartom jó ötletnek.

Ha a nagyobb gyerek alatt 4-8 évest értesz, akkor ha ő kitalál egy nevet a kicsinek akkor utána akkor is úgy fogja szólítani ha te végül nem azt adod, és esetleg meg is sértődik.

Ha kamasz korú, akkor lehet ez a téma nem is érdekli, vagy ha igen, akkor ahogy írod mond valami vad, fura nevet, és ha nem azt adod akkor megsértődik.

Ha pedig már tényleg nagy, 18 felett, akkor pedig már a nevek amik tetszenek neki már arra vannak félre téve hogyha neki lesz gyereke akkor azt fogja adni, így nem fog tudni segíteni.


Ha van olyan név amit kinéztél, akkor esetleg megkérdezheted hogy neki tetszik-e ez a név, vagy mit szólna ha ez lenne a tesója neve, de konkrétan olyat ne kérdezz hogy "szerinted mi legyen a neve?".

2018. ápr. 18. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
56%
A húgomnak én adtam nevet. :)
2018. ápr. 18. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
98%
Mi megkérdeztük a 3 éves lányunkat,hogy mi legyen majd a kistesó neve.Azt mondta Suzuki.Megpróbáltuk elmagyarázni neki,hogy az itthon egy autó,és nem egy kislány neve,és megkérdeztük tőle,mit szól ahhoz a névhez,amit mi választottunk az apjával.Továbbra is kardoskodik a Suzuki mellett.Szóval nálunk ennyiben kimerült a dolog.
2018. ápr. 18. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
92%

Engem is a testvérem nevezett el, de csak mert anyáéknak is tetszett és nem extrém fura név.

Habár nálunk még nem áll fenn a helyzet de alapból a férjemmel választanánk nevet, de ha mondjuk nem tudnánk dönteni akkor megkérdeznénk a tesót így ő is részt vehetne ebben.

2018. ápr. 18. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
94%

5-ös, de cuki :)

És ha a Mercédeszt mondta volna, abba azért belementetek volna?

2018. ápr. 18. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
92%
Egyértelműen nem
2018. ápr. 18. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
36%
Nem, Majd ha neki is lesz gyereke őt el nevezheti.
2018. ápr. 18. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
43%

Ami lányaink kiskamaszok voltak már, és határozottan tiltakoztak a Gábor név ellen. Így hívták a tornatanárukat, és finoman szólva nem voltak oda a tanár bácsiért.

Gáborkát kihúztuk a listáról.

2018. ápr. 18. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!