Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tudnék tenni, hogy ne...

Mit tudnék tenni, hogy ne féljen még a döglött bogártól is?

Figyelt kérdés
Négy éves, és ha csak egy apró muslincát is meglát sikítva menekül a helyszínről. Udvarra szinte ki lehet vele menni. Pedig nem rég született a húga, és hát kell nekik, nekem is a friss levegő. itt a tavasz, jó lenne kint lenni, de minden percben sikít ugrik a nyakamba, ha meglát egy hangyát, néhet, legyet. Ez van a szobában is, most hogy jönnek a legyek, van bent egy kettő, de mindenhova követ mert fél. Mit lehetne csinálni hogy ennyire ne féljen tőlük? Valami ötlet?

2018. ápr. 21. 08:57
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem érte valami bogarakkal kapcsolatos rossz élmény? Engem pár hónapja megcsípett egy méh. Rohadtul fájt, egy hétig be volt dagadva az ujjam. Azóta mindentől félek, amiről tudom, hogy nagyot tud csípni. Jó, nyilván én nem ennyire durván csinálom, mint a fiad, mert már 21 éves vagyok. De remélem érted, mire gondolok. Ha 4 éves, akkor gondolom, ez régebben nem okozott gondot, tehát valami inger érte. Ha megkérdezed, miért fél tőlük, mit válaszol?
2018. ápr. 21. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
87%

Nem magyarázni, mutatni!

Megmutatni, melyik bogarak azok, amiktől nem kell félni.

Nem rámutatással, hanem te is kéedbe veszed a bogarat és kéred gyereked, tegye ezt ő is.

Ugyanakkor megmutatni és megtanítani azt is, melyek azok a rovarok/bogarak, amikkel nem érdemes közelebbi ismeretséget kötni.

Megmagyarázni és megértteni a gyerekkel, hogy a rovarok akkor 'csípnek', amikor védekeznek.

Ha nem támadod, nem kényszeríted védekezésre. A méh is rászállhat kezedre pihenni, ha nem ráütsz, hanem ráfújsz, odébbáll (repül).

Ha rajtad látja a félelmet, vagy az irtózást, példaként értékeli és ő is azt fogja tenni.

2018. ápr. 21. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
56%

NAgy valószínüséggel valaki ijesztgette bogarakkal, vagy vaLamit hallott és félreértette.


Kérdezd meg töle, miért fél, mi történhet, ha egy rovar a közelébe kerül.

2018. ápr. 21. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is hasonló van, az az óvónéni azt mondta gyakran előforduló életkori sajátosság,hamar lecseng.

Addig is vigasztald meg ha kell,és ahogy már írták, ismerkedjetek a bogarakkal.

2018. ápr. 21. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
57%

Nézegessetek bogaras képeket,könyvtárban nagyon klassz könyvek vannak (legalábbis nálunk)!

Megmutatnám,hogy nem kell félnie!

Kislányom amúgy pont az ellenkezője,jelenleg két alomnyi pókpete van a szobájában,persze dobozban,várja,hogy kikeljenek! Undorító,de hagyom neki!

2018. ápr. 21. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
6%
Csak nekem nyilvánvaló, hogy talált egy stabil módszert arra, hogy a húga ellenében magára vonjon nagy adag figyelmet?
2018. ápr. 21. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Mióta az eszemet tudom félek a bogataktól méhektől darazsaktól főleg azoktól amik repülnek is.A fiam ugyan olyan mint én, a lányom semmitől nem fél.

40 vagyok de még mindig hadonászok ugrálok ha valami felém repül.

Nem tudom legyőzni.Fogalmam sincs mi erre a megoldás.

Ja és írta valaki hogy a kicsire féltékeny azért csinálja....nekem nem volt kistesóm mégis féltem.Persze benne lehet a pakliban de nem biztos.

Én nem tudom megmutatni a gyereknek a bogarakat meg nem fognék még egy katicát sem....ha berepül a házba egy darázs képes vagyok inkább elmenni ithonról mert leütni sem merem.

Sz@r ez amúgy állandóan félni mikor jön a tavasz.

Nem tudok segíteni csak azért írtam hogy lásd nem csak kisgyerek van így ezekkel a dolgokkal.

2018. ápr. 22. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!