Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Dzsesszika, Vanessza, Dzsenife...

Dzsesszika, Vanessza, Dzsenifer, Denisz, Zsáklin, Kevin és társaik. Még mindig menők? Vajon miért ad egy szülő ilyen csicsa nevet a gyerekének? Feltűnési viszketegség?

Figyelt kérdés
Ráadásul a magyar helyesírás szabályai szerint (máshogy azt hiszem nem is lehet). Szerintem kitolás a gyerekkel: egy életen át kell viselnie, miközben jót mosolyognak mások a szülők bugyutaságán. (Ismerek egy kislányt, aki Tóth Dzsenifer. Szegény...)
2010. jún. 13. 09:56
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
92%
Azért ezeket adja neki, mert ezek tetszenek neki. A Dzsesszika, Vanessza, Dzsenifer, Denisz, Zsáklin nekem sem tetszik, de a KEVIN nagyon tetszik, már nagyon régóta gondolkozom ezen.
2010. jún. 13. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
60%

Ezt általában a cigányok szokták a gyerekeiknek adni.

Szerintem nagyon gáz nevek,de a cigányok szeretik a csicsát ezért gondolom ,hogy ez a név is azért tetszik nekik mert olyan csicsás.Főleg azért hangzik hülyén mert ezek külföldi nevek...

2010. jún. 13. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
Én is iserek egy Tóth Dzsenifert. Nem lehet hogy ugyanazt??:D most lesz szeptemberben hetedikes. nem ő?:D
2010. jún. 13. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:
Nem. Ezek szerint vannak többen is :)
2010. jún. 13. 10:08
 5/30 anonim ***** válasza:
100%

Én meg ismerek Dzsenifert és Vanesszát. És nekik sincs valami különleges vezetéknevük, mégsem csodálkozik rajtuk senki. Valószínűleg azért kapták a nevüket, mert tetszett a szülőknek és kész. Teszem hozzá, mind a kettő magyar gyerek (Dzsenifer 19 éves, Vanessza 14), semmi kisebbségi beütéssel.

De ezeket a neveket is külön kell választani. Manapság teljesen elfogadott már a Vanessza, a Dzsenifer és a Kevin. Senkit nem lep meg. A Dzsesszika, Denisz, Zsáklin nevek még mindig újkeletűek. De mondom, szerintem az ok: mert tetszik a szülőknek. Ez amiatt is evidens, mert ma már elég cikinek számít ilyen túlontúl ritka külföldi nevet adni a csemetének. Miért vállalná be a megmosolygást az anyuka, ha nem azért mert neki nagyon tetszik? (És itt csak az átlagos magyar szülőkre gondoltam.)

2010. jún. 13. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
29%
Igen,a cigányok adnak ilyet nevet a gyermekeiknek,és náluk úgy látszik nem számít hogy majd szívatják őket vagy tudják hogy úgysem meri majd senki szívatni.....!!!
2010. jún. 13. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
72%

Kedves kérdező !

Én szívesen kivárnám, míg felnőtt leszel, és azon fogsz gondolkodni, hogy milyen nevet adjál a gyerekednek.

Az összes név a szülőknek köszönhető. Vannak divatos nevek, és vannak régi-szép magyar keresztnevek. Az a ti bajotok, hogy emberekhez, vagy kisebbségi csoportokhoz köttök bizonyos neveket, és ezek alapján mondotok véleményt. Nem helyes. Téged hogy hívnak? Magad kérted a neved?

2010. jún. 13. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
55%
Ez nem igaz, hogy a cigányok adnak ilyne neveket, mert én még nem láttam olyan cigányt, akit nem Bélának, Józsinak, vagy Jánosnak hívtak volna!!
2010. jún. 13. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
81%

szerintem rémesek ezek a nevek, de én ugyanilyen rémesnek találom pl a rékét, petrát, hannát, tehát a tucatneveket. azért adja ezt a szülő, mert ez tetszik neki, lelke rajt, én ismrek Zsáklint, nem cigány, egyetemista csaj, aranyos, rendes. elsőre a furcsa volt a neve, de aztán senki sem foglalkozott vele, így hívják, kész. Dzsenifert is ismerek, ő sem cigány. amúgy mindketten szeretik a nevüket ezek a nevek külföldön rendes nevek, nem csicsák, csak nekünk tűnik annak. szerintem az egész világ kicsit "nemzetközi" lett, nevek terén ez belefér. egéybként hétköznapokban mindannyian eredeti írásmóddal írják.

nem gondolnám, hogy a neve miatt lesz valaki cigány vagy ilyesmi. szerintem is bugyuta nevek, de ha valakinek tetszik, miért ne adhatná?

2010. jún. 13. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
70%

Én olyanokat hallottam, hogy Bogdán Odüsszeusz meg Tóth Achillesz.

Elvileg ha hivatalosan kisebbségnek vallod magad, nem vonatkoznak a magyar helyesírás szabályai a viselt nevekre. Csak egy nyilatkozat kell, hogy pl. örmény vagy (csak mondtam valamit, nem célzás volt) és úgy írod a nevét, ahogy akarod. Legalábbis én úgy tudom.

A tapasztalat az, hogy a mai szülők mindenképpen azt szeretnék, hogy a gyerek kiemelkedjen a tömegből, de sajnos a hülye nevek adásán kívül semmit sem tesznek ezért..

Ja, és mindenféle idióta fejlesztésre járatják már pár hónaposan, amihez a fejlődési feltételei meg sincsenek még szegénynek. Sőt, már az anyaméhben fejlesztés van :))

De odafigyelni rá, szeretgetni, foglalkozni, játszani vele, a saját dolgaimat félretéve az én szabadidőm rovására törődni vele, na azt nem.

És ráadásul kénytelen vagyok belátni, hogy a korosztályom szúrta el... (32 vagyok) nagyon sok rossz példát lehet látni. A névadási hülyeség csak a jéghegy csúcsa, meg okot ad arra, hogy a tanárok minden szeptemberben jót röhögjenek a tanáriban az osztálynaplón :))

2010. jún. 13. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!