Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan tudom megkérdezni a...

Hogyan tudom megkérdezni a babám adószámát? Adókedvezményhez kell, nem kaptam még adókártyát.

Figyelt kérdés
2018. ápr. 25. 20:30
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
a kórházban nem jött hozzád valaki aki ezzel foglalkozik? én 2016ban szültem, nekünk azt mondták hogy ugyan az a gyerek adó száma mint a tiéd, csak az elejére egy 8as kell. de azóta lehet változott már.
2018. ápr. 25. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
1-es, az a taj-szám, amíg nem kap sajátot, hogy ki tudd váltani a receptjeit.
2018. ápr. 25. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
13%
Rajta van a szuletési anyakönyvi kivonatán és a babakötvényröl kapott értesitön is.
2018. ápr. 25. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
76%
Januárban szültem, még nem jött meg az adókártyája. Be kellett mennem a Nav-hoz. Ott kiadják, de mondta is hogy küldik. Kérdés, hogy mikor?
2018. ápr. 25. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
83%
Bemehetsz a NAV-hoz kikerni az adoazonosiro jelet(pont ezert ha kell valahova, esetedben adokedvezmeny igenybevetelere), a kartyat meg majd postan kikuldik. Nekem kb. 2-3honap volt, pontosan nem emlekszem.
2018. ápr. 25. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
67%
Nav-nál, a babakötvényes értesítőn amúgy tényleg rajta van, azt jóval korábban küldték nekem, mint az adókártyát.
2018. ápr. 25. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
63%

NEm kell az adókedvezményhez, a születés évében még egész évben mehet a havi 08 bevallásban magzatként.

CSak világosítsd fel róla a bérest, köynvelőt, mert a többségnek fogalma nincs róla és követeli az adóazonosító jelet (adószáma a vállalkozásoknak van)

2018. ápr. 25. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
71%
Bemész a NAV-hoz, és kb. 5 perc alatt kiállítanak egy teljesen hivatalos igazolást az adóazonosítóról tök ingyen. De adókedvezményhez neked a szám is elég, az meg a babakötvényes papíron is rajta van.
2018. ápr. 25. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!