Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Családi adókedvezményhez a...

Családi adókedvezményhez a 91. napot betöltött magzatról igazolást a háziorvostól is lehet kérni?

Figyelt kérdés
Nincs fogadott dokim, szakrendelésre meg csak február 1.-jére van időpontom, időponton kívül nem foglalkoznak velem. A 91. napot már betöltöttem és már januárra is járna az adókedvezmény, de ha csak februárban kapom meg az igazolást, akkor kiesik egy hónap. Ma voltam a védőnőnél, de ő nem állít ki igazolást.
2016. jan. 6. 10:21
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nőgyógyász állítja ki.
2016. jan. 6. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nálunk nem, a gondozó nőgyógyásztól (szakrendelésről is) kaphatod az igazolást. Az nem baj, ha később kapod meg, nem esik ki egy hónap. Az adóbevallásnál jelölöd és meg fogod kapni. Emiatt ne aggódj.


Mi a 12. héten akartuk leadni, de kiderült, hogy nagy esély van a Downra, így az amnió eredménye után, a 19. héten adtuk csak le (nem akartuk sztornózni, ha meg kell szülnöm).


30hkm

2016. jan. 6. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2016. jan. 6. 10:32
 4/5 anonim ***** válasza:
Nálam is hasonló helyzet volt, illetve én pont voltam orvosnál akkor, amikor esedékes volt a 91. nap, de elfelejtettem kérni (haha, kismama-agy, a váróban még tudtam, mit akarok kérni, bent már nem). Nem fogadott doki, de szerintem, ha kérek, akkor kapok igazolást erről máskor is, de nem akartam csak ezért még egy fél napra elmenni a munkahelyemről, hiszen akkor még vígan dolgoztam. De mondta a munkaügyes, hogy ne csináljak belőle ügyet, jó lesz az legközelebb is, utólag úgyis meg fogom kapni azt az összeget, elveszni nem fog.
2016. jan. 6. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Pedig lehet kérni, de valóban a nögyógyász szokta általában adni. A NAV oldalán fent van, hogy háziorvos vagy a terhesgondozást végző orvos állíthatja ki. Az hitelesebb mint az itteni válaszok.
2016. jan. 8. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!