Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Családi adókedvezményhez...

Családi adókedvezményhez milyen papír kell? nőgyógyász vagy védőnő adja? 14hetes vagyok, tegnap voltam dokinál, de elfelejtettem megkérdezni.1 hónap múlva megyek csak, visszamenőleg is megadják a kedvezményt?

Figyelt kérdés
visszamenőleg megkapta valaki? gondolok arra,hogy csak 18hetesen adja le a munkáltatónak a papírt és visszamenőleg is kifizetik?
2011. aug. 10. 14:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Nőgyógyásztól kell hozzá papírt kérni.Visszamenőleg is meg fogják adni.

Pont én is ezután érdeklődtem, mert 15 hetesen kérem az igazolást.

2011. aug. 10. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nőgyógyász. Akkor tudod csak igénybevenni, ha jóval több a munkabéred, mint a minimálbér
2011. aug. 10. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

hat én dokim azt sem tudta miről beszélek,én diktáltam neki mit írjon az igazolásra.

majdnem otthagytam hogyha ennyire naprakész.

2011. aug. 10. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
már van egy 2éves gyerekünk.nekem 162.500 a bruttóm. Férjem veszi igénybe majd valószínűleg mindkettőre.Neki 240.000 a bruttója. Nem tudom meddig fogok dolgozni, hogy járunk jobban,ha én kérem a második baba után vagy ha a férjem? Ha táppénzre megyek,akkor is megkapom a kedvezményt? lehet úgy,hogy egyik gyerekre én,másikra a férjem kapja meg?
2011. aug. 10. 14:25
 5/12 anonim ***** válasza:
Nekem a terhesgondozáson adták ki.
2011. aug. 10. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
54%
A nőgyógyász adja. ÉN is most fogom kikérni, mert mondta a védőnő. De tulajdonképpen mi is ez? A párom minimálbérre van bejelentve (maszek), én muknanélküli vagyok. Ha páromk igényli, akkor fog számítani valamit? Mondjuk arra gondolok, hogy esetleg év végén egy összegbe vissza lehet igényelni az Apehtől, ha nem évközbe kérnénk? Már ha egyáltalán a minimálbérre lehet kérni. Bocs, hogy itt kérdezősködöm, de engem is érdekel a téma.
2011. aug. 10. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
35%

kedves utolsó.

nem akarok vitázni de a párod jelentse be magát rendesen az állam felé adózzon rendesen aztán utána húzza le az államot meg mindenki mást.

én elhiszem hogy ő így jobban jár de akkor ne szívjuk már állambácsi vérét.

amúgy igen egy összegben is lehet kérni.

2011. aug. 10. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nekem is van egy kétévesem.Amint átlépek GYES-be, attól a naptól táppénzre megyek.Nálunk is a férjem fogja igénybe venni, mint a már meglévő gyerkőcre.Így éri meg, mert neki sokkal magasabb a keresete.

Lehet úgy is, hogy te veszed igénybe az egyik babóra, és a férjed a másikra.

Én eleve úgy megyek a dokihoz, hogy viszek egy nyomtatványt, amit neki csak alá kell írni.Azt hiszem, a mama a netről töltötte le.Könyvelő, úgyhogy ráért keresgetni:D

2011. aug. 10. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Szerintem visszamenőleg is kifizetik, ha nem most akkor majd visszaigényelheted a NAV (Apeh) -tól.


Én bruttó 110.000-re vagyok bejelentve nálam havi majdnem 10.000.-Ft-ot jelent a kedvezmény.(csak példának írtam)

2011. aug. 10. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

15:18!


Se minimálbérre, se munkanélkülire nem tudod igénybe venni

2011. aug. 11. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!