Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Otthon lévő anyák nem unjátok...

Otthon lévő anyák nem unjátok néha a mindennapi ugyanaz mókuskereket?

Figyelt kérdés
Az én mindennapjaim teljesen egyformák. 2 kisgyerrek itthon egyik ovis másik isis. Fözés takarítás bevásárlás, iskolába iviba vivés. Füszerezve a betegségeikkel, akkor itthon vannak. Hétvégén ugyanez. Csak akkor a héten összegyült hatalmas ruha adagot vasalom ki. Plusz a gyerekeket lefoglalni mert itthon vannak. Sose történik semmi más csak ez az egyforma mindennapok. Ti nem vagytok elfásulva ettöl? Mit csináltok hogy feldobjátok magatokat? Hogyan engeditek ki a gözt? Mit csináltok CSAK MAGATOKNAK amitöl kicsit kizökkentek ebböl?
2018. ápr. 28. 10:14
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
69%

Amikor ugyanez volt nálunk is (egyik iskolás, másik ovis), akkor már javában dolgoztam, így sosem volt időm unatkozni, befásulni.

Most már a 3.-kal vagyok itthon, reggel útnak indulunk, 8:15-re vagyunk újra otthon a kicsivel, de 3 délelőtt programunk van, a délutánok pedig a nagyok miatt érdekesek, hiszen nekik is vannak szakkörök, edzések.

Szeptembertől újra dolgozom (igaz, csak fêlállásban), a kicsi bölcsis lesz, szerintem az sem lesz egyhangú.

2018. ápr. 28. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Én akkor éreztem ilyesmit, amikor a nagy még nem volt ovis, a kicsi pedig pár hónapos volt. Az egy kicsit monoton időszak volt, kb. egybefüggő mosás-pelenkázás-kajakészítés. Ünnep volt, ha egyedül eljutottam boltba. Utána a nagy ovis lett, akkor már jöttünk mentünk, találkoztam ovis anyukákkal, ovis rendezvényeken voltam. Aztán a kicsi is bölcsis lett én meg visszamentem dolgozni.

Egyébként én esténként sorozatokat néztem, az kikapcsolt.

2018. ápr. 28. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
46%

Hogy mit tegyél.. dolgozz.


Én nem unatkozom, mindkét gyerek itthon van, 10 hónapos és 2,5 éves gyerekek. Jövőre meg visszamegyek dolgozni. A napjaink se egyformák amúgy az igaz.

2018. ápr. 28. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
89%
Ovis és iskolás mellett miért vagy otthon, ha nem szeretsz otthon lenni? Nekem is így vannak, dolgozom, de a házimunka mellé még belefér néha az énidő is, bár elég sok mindent lehet csinálni a gyerekekkel együtt is. Pl. amíg a különórákon üldögélve várok, simán kiolvasok egy könyvet, lettek nekem is játszótéri "haverjaim" :) és egy időben reggel eljártam tornára. Meg mindig van valami program, izgulni való, családi utazás, iskolai versenyek, ünnepek, szóval én inkább már örülök, ha egy-két napra csak a napi rutin van és semmi plusz :)
2018. ápr. 28. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
47%
Nem vagyok elfásulva. Elvárom a férjemtől, hogy 50%-ban ő vigye a terheket, tehát dolgozok, tanulok, és pihenek is. Ahogy ő is. 2 kicsi gyerekünk van, egy ovis és egy még nem ovis. A házimunka is feles, a kenyérkereset is, a gyerekek ellátása is. Ezenkívül nagyszülőket is aktivizáltunk, hogy együtt is lehessünk. Magától nem oldódott meg, tenni kellett érte! Én is ott voltam, ahol te, 3 évvel ezelőtt. Mostanra az egész életem megváltozott. Gondold ki mire lenne szükséged és tegyél érte! Keresd a megoldást!
2018. ápr. 28. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
52%
Mi nem tetszik abban, hogy ne játszd az áldozatot, hanem vállalj felelősséget a saját életed alakulásáért? Fáj? A lepontozás megoldja, hogy más legyen az életed mint most?
2018. ápr. 28. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
40%
Gondolom csak annyit akartál hallani, hogy este 10 után egyél pár kocka csokit és igen, brühühü, mindenkinek nagyon nehéz, mert "ilyen az élet".
2018. ápr. 28. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
67%

Óvodás és iskolás gyereked van, ha ennyire unatkozol mégis miért nem mész el dolgozni? Szerinted, hogy esik ez a kérdés azoknak akik pl. egyedül nevelik a gyereküket és hat hónaposan bölcsödébe kell adni és elmenni dolgozni?

Örülj neki, hogy otthon tudsz maradni a hátsódat vakargatni, és még hisztizel is, hogy mit csinálj!

2018. ápr. 28. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
62%
En nem, mert van boven dolgom. Suliba jarok, tanulok es keszulok uj suliba. Ez elegge lefoglal a gyerekek mellett. Nekem egyenlore meg mindketto irthon van.
2018. ápr. 28. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
70%
2 évet betölti és megyek vissza dolgozni. Muszájból is meg amúgy is. Kell már h végre ne csak itthon legyek. Addig próbálom a dolgok jó oldalát nézni és örülök az együtt töltött időnek mert utána már jóval kevesebb lesz.
2018. ápr. 28. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!