Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Lehet két édestestvérnek...

Lehet két édestestvérnek ugyanaz a neve? Pl. : Kovács Mária Rozália Kovács Rozália Mária

Figyelt kérdés

Egyik barátnőm mondta, hogy a testvére ugyanaz a két nevet viseli, mit ő, csak fordítva.Mondtam neki, hogy elég furcsa, meg szerintem logikátlan.

És azt mondta, ő sem érti, de így alakult.

Azt mondta, hogy közte és a tesója között 7 év van.(sajnos a tesója elhunyt 12 éve:(.

De amúgy ilyet ismertek?

Mikor egy családban, ahol apa anya közös , mindkét gyereknek ugyanazt a evet adják?

És volt olyan, hogy például mikor a tesója élt, akkor a tesóját is azon a néven (is) szólították, ami a barátnőmnek az első neve...


2017. jún. 16. 15:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%
Lehet.
2017. jún. 16. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Bővebben?
2017. jún. 16. 16:20
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
lehetséges, nekem egyik osztálytársam pont így volt. illetve nagymamám családjában (8an voltak testvérek) 3 lány is mária lett, ugyan azzal a vezetéknévvel.
2017. jún. 16. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Én is ismert egy testvérpárt az egyik György András a másik András György hát én is csak lestem.

De mondok bizarabbat a suliba járt egy ikerpár az egyik Nikoletta a másik Nikolett volt.

2017. jún. 16. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Az en masodik keresztnevem a hugom egyetlen keresztneve ...

Franc se tudja miert lett igy de utalom a helyzetet

2017. jún. 16. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, lehet ilyet sajnos. De hogy minek, azt nem értem, többezer név közül lehet választani...
2017. jún. 16. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Lehet. Egy anyának nem lehet két teljesen ugyanolyan nevű gyereke, mivel többek között az anya neve alapján azonosítják be az embereket. De nálunk is van Ádám Dávid és Dávid Ádám testvérpár... Sőt olyat is ismerek, ahol a két fiúnak más az apja, így az egyik pl Tóth Péter a másik pedig Szűcs Péter (ennyi esze van az anyjuknak...)
2017. jún. 16. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Náluk mindkét szülőközös. Anyuka is, apuka is.

Anyuka azt hiszem Katalin.

A nővérnek ez az első neve, a második neve az ami a húgnak és a húg második neve szintén Katalin.

Kérdeztem, miért? De nem tudott ráválaszt adni.

2017. jún. 17. 12:07
 9/11 anonim ***** válasza:
Eleg primitivseg. Ezer meg egy nev van.😣
2017. jún. 17. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Az iskolában, ahol tanítok, van egy testvérpár, mindkettőjük második neve a Dominik, de arrafelé nagyon szokás második néven szólítani az embereket. Mondjuk ők nagyon iq-betyárok, értelmes családban elképzelhetetlennek tartom ezt a helyzetet.
2017. jún. 17. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!