Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ez tényleg így van? Veszélyezt...

Ez tényleg így van? Veszélyeztetett terhes vagyok táppénzen és a munkahelyemen azt mondták, ebben az esetben nem mehetek el szülési szabadságra csak, ha már megszületett a baba.

Figyelt kérdés
Nem szeretnék az utolsó hetekben is táppénzes papír miatt a munkahelyemre rohangálni, mert 20 Km-re lakok tőle.
2008. okt. 30. 07:37
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A szülési szabadságról nem tudok nyilatkozni, mert én végig táppénzen voltam, utána meg TGYÁS-on, de a táppénzes papírt mindig postán ajánlva adtam fel és mindig megérkezett. Én sem rohangáltam a munkahelyemre.
2008. okt. 30. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

A posta valóban jó megoldás lenne, de az orvostól mindig csak két hétre kapok papírt és ő is abban a városban van, tehát be kell járnom. :(

Meg, ha előre adnék le táppénzes papírt, és közben meg bekerülnék a kórházba, az gáz lenne.

2008. okt. 30. 07:44
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

A következő a sztori.

Én is veszélyeztetett terhes voltam, 6 hetes terhességi korom óta itthon ülök :-(

Végig táppénzen voltam kivéve most az utolsó hónapban.

Bementem a TB-hez és kértem a Tgyást (ezt az OEP fizeti, igy a munkahelyemen alapból fiz. nélküli szabira irtak).

Igy nem kell már rohangáljak.

A Tgyás a kiírt születési időt megelőző 28. naptól jár.

Személyesen kell bemenni a TB-hez, s ott adnak egy nyomtatványt. Azt kitölteted a cégednél. Azzal együtt viszed a kiskönyvedet, a szem. ig.-et, és a Tb kártyád.

Ettől kezdve 6 hónapig jár. Üdv: 39 hetes pocis

2008. okt. 30. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2008. okt. 30. 08:00
 5/6 anonim ***** válasza:
Igen, így van. A szülési szabi lényege, hogy otthon lehess, de mivel már így is otthon vagy, nem adják ki, amíg meg nem szültél. Jobban is jársz vele, mert így tovább kapot a TGYÁS-t, ami magasabb összeg általában mint a táppénz és a GYED. Nekem is mindig be kellett vinni két hetente, de én a végén sokszor megkértem azt, aki éppen arra járt, hogy adja le helyettem. De amúgy a szülési szabit úgyis csak két héttel korábban tudnád kivenni, előbb nem. Nem kell az utolsó hónapban sem állandóan otthon ülni, én még a szülésem előtti napon a barátnőimmel császkáltam a városban. Az a fontos, hogy ha sokat kell járkálni, akkor mindig pihenj, ha fáradt vagy. Illetve legyen otthon egy összepakolt táskád, olyan helyen, amit könnyen el tudsz magyarázni, hogy hol van, és legyen feltöltve a telód, meg lehetőleg a férjedé/anyukádé/legjobb barátnődé is, hogy ha eksön van, akkor tudj valakit értesíteni, aki elhozza a cuccodat, lehetőleg mire te a kórházba érsz. És így már lehet is jönni-menni.
2008. okt. 30. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi!
2008. okt. 30. 21:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!