Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha valakinek az apja és anyja...

Ha valakinek az apja és anyja is azonos vércsoportú, akkor a születendő baba, ill. az anyuka biztos, hogy veszélyeztetett terhes lesz?

Figyelt kérdés
2010. dec. 31. 17:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát már miért lenne???
2010. dec. 31. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
lehet,hogy lemaradtam valamiről de miért lenne veszélyeztetett terhes ?
2010. dec. 31. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
91%

Ettől egyáltalán nem függ a veszélyeztetettség:)


Ami vércsoporttal összefügghet, az az Rh összeférhetetlenség, de az nem ezt jelenti. És az Rh összeférhetetlenség sem jelent veszélyeztetett terhességet, mert az első babánál nem okoz gondot, csak ha nem kezelik megfelelően, akkor a második babánál jelenthet gondot.

2010. dec. 31. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

"csak ha nem kezelik megfelelően, akkor a második babánál jelenthet gondot."


Azért ez nem pont így van, de gondolom csak rosszul fogalmaztál.

Kérdező, nem tudom, hogy honnan jött ez a kérdés, de ha bármi kérdés felmerül benned, szerintem az orvosod készségesen válaszol majd.

2010. dec. 31. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
persze utolsó,de így érdekesebb...
2010. dec. 31. 19:02
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Érdekesebb?

Szerintem a doki is meg tudná mondani, hogy értelmetlen a kérdés. Nem tudom mitől lett érdekesebb, hogy itt olvasod...

Látom te is az unatkozó 13 évesek népes táborát gyarapítod itt a gyk-n...

2010. dec. 31. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Ma 18.26, én úgy gondoltam, hogy az anyukának szülés után 72 órán belül beadott ellenanyag injekció is kezelésnek minősül. És az biztos, hogy ha az anyuka immunrendszere ellenanyagot kezd termelni az ismeretlen magzati sejtek ellen, akkor a következő ilyen Rh faktorú babát az immunrendszer idegen testként ismeri fel, és megpróbál megszabadulni tőle.

Viszont nem értem, hogy te mire gondolsz. Vagy csak kötekedni akartál?:(


Mindegy, boldog új évet.

2010. dec. 31. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem, nem akartam kötekedni. Csak arra gondoltam, hogy nem csak a második babánál okozhat gondot, hanem az első kivételével az összesnél is illetve, hogy az abortusz vagy a missed ab is beleszámít.
2010. dec. 31. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Oké, így már értem. Bocsi a feltételezésért:)
2010. dec. 31. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Úgy látom, megint unatkozik valaki. Nincs buli? Nem hívtak sehová? :D


Én: ARH+ Párom: ARH+. Nem voltam veszélyeztetett terhes. Kisfiam vércsoportját nem tudom, nem vizsgálták ezt a kórházban, amikor megszületett, vagy csak elfelejtették rávezetni a zárójelentésre.

2010. dec. 31. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!