Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha az első baba császárral...

Ha az első baba császárral lett meg (veszélyeztetett terhesség miatt) akkor a második is?

Figyelt kérdés
Tudom,hogy ha nincs semmi baj akkor nem feltétlenül! De első babámnál,6hónaposan bevéreztem,de kaptam infúziót,meg gyógyszert és leállították a szülést! Terhesség végén annyira vizesedtem,hogy gyógyszert kaptam rá.Majd kiirt napon túlhordás miatt indítottak,majdnem 3nap vajúdás után megcsászároztak! Azt mondta a védőnő,hogy valószínűleg,a következő is császár lesz!Pár hónapja volt egy vetélésem! Ilyen esetben a következő babát császárral segítik a világra? Az elejétől veszélyeztetett terhes leszek?
2011. jan. 18. 14:26
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Szerintem egyszerűen az orvos volt rossz. Miért kellett a kiirt napon inditani a szülést??? Láthatóan a baba még nem akart kijönni, egyes egyedül az orvos gondolta, hogy márpedig most kiszedi. Nem érteni ennyiből, hogy miért lett volna probléma, ha a baba marad még 3-5-7 napot és magától szépen kibújik?

Szóval ezek alapján nincs oka a császárnak a következő babával sem.

2011. jan. 18. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Többen azt mondták,hogy azért mert tele volt a kórház (többeket kiirt napon indítottak,és tény,hogy nem volt szabad ágy az osztályon)Nézték a magzatvizet akkor tiszta volt(kiirt napon) de 2nap múlva mikor kitágultam 2ujjnyira,és burkot repesztettek már zavaros volt!
2011. jan. 18. 14:34
 3/16 anonim ***** válasza:

De azért, tegyük hozzá, ezt az orvos felajánlotta neked, és megkaptad a felvilágosítást, miért,hogyan indítanak, mivel jár ez. és a döntést te hoztad meg, mert az indításhoz kell a beleegyezés. Ez nem menti az orvost, de azért beleegyezni az indításba, ezzel az indokkal, kevés az ágy az osztályon a te felelősséged is felveti. Na mindegy.

Egyébként mivel egészségügyi oka nem volt a császárnak, így a következőnél, használd az eszed és akkor egyezz bele ilyesmibe, ha feltétlenül szükséges, mert már tudod, mi lehet a vége.

Ha valami egészségügyi oka lett volna a császárnak (téraránytalanság, gerinc-medence problémák stb) az megismétlődhet és akkor ismét császár. De a te esetedben szimplán elcseszted, ez vezetett a császárhoz.

2011. jan. 20. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Engem is sürgősséggel császároztak.Otthonról vitt a férjem,mert megrepedt a burok,7 óra vajúdás után,mekoniumos magzatvízzel, 2,5cm tágulással, 101 BPD-s babával,aki 4,26kg-val született,egy teljesen zavartalan terhesség után,a kiírt napon.Ráadásul függőleges vágással.Nekem ez utóbbi miatt mondják,h a következő is császáros lesz.Nem is bánom.Eleinte zavart a heg,de szépen elhalványodott.A kisfiam már nem mozdult az NST szerint,a fájdalmaim görbéje pedig már lenn volt a papír szélén.15 percen múlt,h még azt mondták,h tartsak ki,és,h már katétereztek is.Én hálás vagyok a sorsnak.A végén már toló fájásaim voltak,nem akarom mégegyszer átélni.(mondjuk elmondások alapján még én poénkodtam végig az egészet és bíztattam az orvosomat...nekem ez kiesett)Szóval ha mosolygósra van vágva,akkor nem biztos,h megint császárral fognak,de ha függőlegesen,akkor erősen esélyes.A veszélyeztettség nagyon valószínű a két előző állapotosság miatt,de önmagában ez még nem ok.Sok sikert!
2011. jan. 20. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
nem kérték az engedélyemet,én nem tudtam,hogy megtilthatom,hogy indítsanak,első terhességem volt! Problémás volt a terhességem.Bíztam az orvosban,hisz csak ő az orvos,ő tudja,hogy mi a legjobb a babának! Azt,hogy tele volt a kórház utólag tudtam meg!
2011. jan. 20. 13:56
 6/16 anonim ***** válasza:

A burokrepesztéshez is kérték külön. A császárhoz szintén.

Egészen biztos, hogy alá kellett írnod a papírt, ez alap, hiszen bármi probléma van, azzal védi magát az orvos. Megkaptad a felvilágosítást, beleegyeztél. Nem hiszem, hogy megkockáztatnák ennek elhagyását. És szerintem ezen papírok meglétét az OEP is ellenőrzi.

Nehezen tudom elképzelni, hogy befektettek, semmit nem írtál alá, csak elvégezték ezeket a beavatkozásokat.

Azt igen, hogy nem magyarázták el, csak eléd tolták a papírokat, itt írja alá és aláírogattad.


Mi tegnap voltunk kórházba és azt alá kellett írnom, hogy beleegyezek, hogy bent fogják a gyerekemet a kórházban, holott pont azért vittem oda. És mindig mindenről papírt íratnak alá.

Én ezt nem hiszem el, hogy semmit nem kértek, hiszen ezekhez mindenhez a beleegyezésed kell. (indításhoz, repesztéshez, császárhoz)mert ezek mind kockázatos beavatkozások és nekem is mindbe egyesével bele kellett egyeznem (oxitocinba, burokrepesztésbe, császárba)-ott állt a nővér és aláíratta egyesével illetve, a beavatkozások sorrendjében.

2011. jan. 20. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Bocs ha off, de nem értem azt, hogy "mindent alá kell írni".


Ha sürgősségi eljárás van, akkor hogyan íratnának velem bármit is alá??


Kitolás alatt repesztettek nekem burkot kétszer is, az egyik babánál meg vége előtt 10 perccel kellett az oxitocin, mert a baba szíve lelassult, és két fájásnyi idő volt, hogy kijöjjön. Ott velem SEMMIT nem írattak alá...

2011. jan. 20. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Én nem emlékszek rá,hogy valamit is aláirattak volna,vagy ha igen akkor tényleg csak úgy,hogy elémtolták,de állítom,hogy nem volt ilyen! Császár előtt igen,ott hozták a papírokat,hogy írjam alá,közben rakta fel a nővér a katétert ,mert rohantunk a műtőbe.
2011. jan. 20. 15:08
 9/16 anonim ***** válasza:

Nagynéném sürgősségi császárral szülte első gyermekét, mert magas volt a vérnyomása, és a babának lelassult a szíve.Első terhessége a magas vérnyomás és egyéb kisebb problémák miatt veszélyeztettet terhes volt. 3 évre rá természetesen szülte meg második gyermekét és semmi gond nem volt se a terhessége alatt sem a szülés alatt.


Sajnos nekem programozott császáraim voltak.

Az orvos amúgy azt mondta, hogy engedik a természetes szülést ha a szervezet megfelelő rá. És ha egy bizonyos idő eltelik a két szülés között. ez kb 2-3 év azt hiszem.

Nekem 18 hónap volt a 2 császárom között, így nekem esélyem sem lehetett volna rá.


Probléma mentes várandóságot és majd természetes szülést kívánok :)

2011. jan. 20. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

de a beleegyezésedet tudod adni és alá is tudsz írni, hacsak nem vagy eszméletlen. És most is aki halott nőt császároztak, úgy tudom a hozzátartozó egyezett bele, hogy legalább a babákat meg tudják menteni.


Nem hiszem, hogy létezik kórház, ahol ezeket ne tartanák be. Hiszen akkor még sikeres esetben is perelhetnél, hogy olyan dolgot végzett el, amibe nem adtad beleegyezésed. Gondolod van olyan orvos, aki ezt kockáztatja, mint ahogy itt állítjátok?

Nálam úgy volt becsengettünk a szülőszobára és adatfelvételnél aláíratták, hogy ha sürgősségi császár akármi kellene, beleegyezem.

Egyébként nekem is sürgősségi császár volt és kérték a beleegyezésem sőt azt mondta az orvos ha nem egyezem be, nem császároz, de meghal a baba.

És burokrepesztésnél elmondta a kockázatokat, előresodródhat a zsinór, stb stb és bele kellett egyezni.

2011. jan. 20. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!