Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Védőnőt le lehet mondani?

Védőnőt le lehet mondani?

Figyelt kérdés

A 8. Hónapban vagyok, ezalatt semmi hasznosat vagy újat nem tudott mondani nekem a védődnőm.

Teljesen fölöslegesnek tartom a tanácsadásait és nem szeretném, hogy miután megszületett a baba, kijárkáljon hozzánk és megmondja mit hogy csináljak, hogy neveljem a gyerekemet.

Azt olvastam le lehet mondani, de most láttam valami törvényt, hogy tavaly január óta nincs már erre lehetőség.



2018. máj. 3. 23:58
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
88%
Nem lehet
2018. máj. 4. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
46%
A védőnő nem téged véd, hanem a gyereket. És miért zavarnának a tanácsai? Nem jó meghallgatni egy szakember véleményét?
2018. máj. 4. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
54%
Nem lehet. Szerencsére.
2018. máj. 4. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
85%
Sajnos fényevők és a gyereküket éheztetők is úgy gondolják, ahogy te, ezért is jó, hogy nem lehet lemondani.
2018. máj. 4. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
88%

Nem lehet. Meghallgatod, bólogatsz értelmesen, maximum máshogy csinálod vagy más tanácsai alapján.


Tudom hogy sokfélék a védőnők (nálunk valahogy mind normális), de a gyerek érdeke, és én speciel örülök, hogy vannak védőnők, akik nem csak a kapuban váltanak két szót, hanem tényleg körbenéznek. Ha mindegyik így végezné a munkáját, akkor nem lennének "sötét foltok", ahol többéves gyerekek a születési súlyuk mellett halnak meg...

2018. máj. 4. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
66%

Nem lehet szerencsére.

Nagyon sok hasznos dolgot fog mondani a védőnő ha megszületett a baba.

Ne gondold magad okosabbnak nála.

2018. máj. 4. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem is jó dolog hogy nem lehet lemondani,én örültem hogy tudtam segítséget kérni a koraszülöttemhez. Kellenének a jó védőnők mert sok mocskos dolgot nem tudnának a kedves anyukák elsinkofálni. Ez tapasztalat sajnos.
2018. máj. 4. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
79%
havi 1 alkalmat kibirsz nem ? én lányom mikor megszületett kijött egyszer ,és megbeszéltük hogy én megyek el havonta 1x hozá a rendelőbe ,igy is lett.1 éves korig havonta mentem ,utána már csak évente 1x lányom szülinapja körül .
2018. máj. 4. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
54%

Természetesen nem lehet lemondani, de ez így van jól. Ő a pici érdekeit is nézi. Ha első gyermekedet várod, rá fogsz jönni, hogy néha jólesik a tanácsa. Ha szerencséd lesz a babával, és olyan a védőnőtök is, akkor nem fog minden apróságért zaklatni.

(nekem nagyon ellenszenvesnek tűnik, hogy csak azt nézed, neked mi a jó. Lehet a babád miatt majd a segítségére fogsz szorulni)

Nekem a 4.gyerekem születése után volt jó, hogy a közelemben van, és számíthattam rá, mert szülés utáni depresszió alakult ki nálam. Ez egy új dolog volt számomra.ezzel csak azt akarom írni, hogy még nem tudhatod mi vár rátok.

2018. máj. 4. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
60%
Majd ha meg lesz a gyerek, akkor nem így fogsz gondolkodni. Előtte én is azt gondoltam, hogy minek jön, meg hogy én nem szoptatok előtte. Aztán mikor megszületett a baba és hétvégén hazaengedtek minket, akkor alig vártam, hogy jöjjön hétfőn. A kórhàzban kb semmit nem mondanak el a köldökàpolásról, helyes szoptatásról, babaàpolásról. Nekem olyan jó tanácsokat adott, és a bizonytalanság és a hormonok miatt, olyan megnyugtató volt vele beszélgetni.
2018. máj. 4. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!