Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan tanítsam meg a kisfiama...

Hogyan tanítsam meg a kisfiamat csettinteni a nyelvével?

Figyelt kérdés
Azt a házit kaptuk logopédiából, hogy csettintsünk minden nap 50-et, de a fiam nem tud. Próbáltam neki elmagyarázni, hogy hogyan kell, de ugye ez nem igazán elmondható dolog. Valmi ötlet?

2018. máj. 8. 16:34
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szájpadlásához szorítsa a nyelvét, és közben nyissa ki a száját - fizikai erő hatására megtörténik a csettintés. Talán így működhet.
2018. máj. 8. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Meg esetleg kicsit szívjon, miközben odaszorítja.
2018. máj. 8. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A logopédus erdekes hogy nem mondókát ad..

Speciel a csettintést a gyerekem ugy tanulta meg hogy lovagolt a hátamon es en csináltam ő pedig utanzott kb azonnal.


Neki a g hangokra olyan rövid verset kellett utanoznia ami csak annyi volt, hogy szol a liba gá gá gá nevetve gyakoroltuk, es azota gágog a gyerek uton utfélen ezert más jellegű mondokát kértem házinak es probálom leszoktatni hogy inkabb mast mondjon

2018. máj. 8. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Vagy egy meaekönyvben képekre mutatva sorolgatjuk az állatok nevet nem véletlen vannak ugy elnevezve ahogy pl ló laci, sün sári, harkály hanna, cica cili csacsi csabi stb


Amig az egyik felét helyesen ejti a másikat nem. Érdekes

2018. máj. 8. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!