Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » "Megbánta" valaki, hogy a...

"Megbánta" valaki, hogy a "kelleténél" több gyereket vállalt?

Figyelt kérdés
Bocsánat a sok idézőjelért, de nem tudom jobban megfogalmazni. Arra vonatkozik a kérdésem, h megbánta-e valamelyikőtök, h 1 helyett 2 gyereket vállalt, 2 helyett 3mat és így tovább.
2018. máj. 9. 11:34
 1/9 anonim ***** válasza:
65%

Pár évig úgy tűnt, 2 gyerekünk lesz. Aztán 3 lett:) Sosem bántuk meg. Sőt.

De biztos, hogy sokan vannak, akik még az egyet is megbánják.

Szomszédom egyedül nevel hetet. Imádják a gyerekei. Szerintem nem véletlenül.

2018. máj. 9. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Inkább olyan vonatkozásban érdekelne, h pl. 1 gyerek mellett van valamilyen munkád, azt nem biztos, h 2 gyerek mellett is tudod csinálni. Te ugyanazt dolgozod most így 3 gyerek mellett mint 2 gyerek mellett?
2018. máj. 9. 11:46
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Anyám most mar igen.
2018. máj. 9. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
61%
4 lányunk van, ugyanazt dolgozom most, mint az első előtt és imádom az életünket. 😊
2018. máj. 9. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
10%

Nekem egy van. Kettonel mar nagyon logikaznom kellene, sot a munkam rovasara is menne az biztos.

Igy valoszinuleg maradunk egy gyereknel, igy most kenyelmes az eletunk harmasban.

2018. máj. 9. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
4es megkérdezhetem, h mivel foglalkozol? Az én környezetembe még 2 gyerekkel is nehezen tudják a munkát összehangolni, nálatok hogy megy?
2018. máj. 9. 21:27
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Óvónő vagyok. 😊 Ha délelőttös vagyok, a férjem viszi a nagyokat suliba, az ovisok jönnek velem, koradélután, mikor végzek, én szedek össze mindenkit. Ha délutános vagyok, én viszek mindenkit reggel, és a férjem hozza el őket. Készülni tudok mellettük, a kicsiknek tetszenek a kézműves dolgok és meseillusztrációk, a nagyok “segítenek” a matekos feladatokban. 😊 Ha a férjemnek fix munkaideje lenne, nehezebb lenne, de mivel rugalmas (6-14, 8-16, de 10-18 is belefér), így nem gáz, hogy váltott műszakban vagyok.
2018. máj. 9. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Igen értem, ez így tényleg jól hangzik.
2018. máj. 10. 12:45
 9/9 anonim ***** válasza:
80%
Nálunk 5 lány van, én vagyok a legnagyobb. Pont múltkor beszélgettünk anyával arról, hogy miért is vagyunk ilyen sokan, nem-e probléma ez nekik, vagy hogy nem bánták-e meg. A válasz egyértelműen nem volt. Anya az első 2 gyerek mellett még dolgozott, utána a 3 legkisebb mellett nem, majd most nemrég ment vissza dolgozni, hogy a legkisebb húgom is már ovis. Mostmár a nagyobbak is bőven tudnak annyit segíteni, hogy ne legyen probléma, ha esetleg dolgoznia kell, később jön haza... minden háztartásbeli dolgot meg tudunk csinálni, jómagam amikor szükség van rá sütök-főzök, takarítok, esetenként nevelek is. Eredetileg nem volt betervezve talán ennyi gyerek, de aztán jöttek (bár nem tudom szándékosan-e vagy csak hoppából), és anyáék az abortuszt egyértelműen elvetették. Nem baj, mert ruha, tanulás, hasonló dolgokban bármikor kisegítjük egymást, és szerintem ha van már 4 gyerek, akkor ott már szinte majdnem mindegy, hogy van ötödik-e vagy sem. (Nyilván van különbség, de nem akkora, mint mondjuk 1 gyerek és 2 gyerek között.)
2018. máj. 10. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!