Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, van olyan aki utólag...

Anyukák, van olyan aki utólag nagyon megbánta, hogy pont annak a férfinak szült gyereket?

Figyelt kérdés

Mert pl annak idején úgy látszott hogy jó apa lesz, aztán a gyakorlatban kiderült hogy másképp ertelmezi az apaságot.

A gyereket imádom, nem adnám semmiért, csak eszembe jut, hogy mennyivel többet kapott volna,( és nem anyagiakban) ha más apát választok. Ez már egy patt helyzet, így marad, igazábol egy kis lelki támogatást szeretnék, vagy nemis tudom hogy mit.


2017. febr. 4. 09:58
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
91%

Nalamis ez volt. Az exemnek van egy masikfia is, akiert odavan , evekig lattam milyen jo apa.

Megszuletett a kozos, par honap mulva lelepett egy masik novel, a kozos gyereket le sem sz@rja.

2017. febr. 4. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
90%
Igen, nagyon sokan vannak így és jogosan.
2017. febr. 4. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
10%

Én a géneket tartottam fontosabbnak.

Hiába voltam tökeletes stabil kapcsolatban, az apajelölt családjában elég csunya genetikai betegseg van(egyik testvere bele is halt kicsikent) igy en nem vállaltam, hiába szerette volna.

Es stb is volt még az apa kulsőleg sem az igazi.


Masik kapcsolatban engem csak az erdekelt HA egyedul maradnék is, menne e gyerekkel.a felmenői génjei is tokeletesek, még herpeszvirus sincs, rákra hajlam sem,kulső is rendben.nekem ezek voltak gyerekvallalas elott a kitételek.

2017. febr. 4. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
59%
Ha mástól lenne gyereked, akkor az már nem Ő lenne, hanem valaki más, minden ember egy megismételhetetlen csoda. Örülj neki, hogy a részese lehetsz, hogy életet adtál. A pároddal lehet, finoman meg kellene beszélned, hogy Te mit várnál tőle, hogy érzed magad anyaként, mennyire vagy túlterhelt. Az ő munkája mennyire teszi lehetővé, hogy részt vegyen a család életében? Nálunk este van együtt töltött fél óra, fürdetés és ennyi, én kelek fel hozzá éjszaka, mivel szopizik még, az nem hiányzik, hogy apa kialvatlanul menjen dolgozni. A hétvégék jobbak. Az én tapasztalatom az, hogy a férfiaknak idő kell, mire kialakulnak az apai érzések és a törődés. Ha nem alakul ki és pozitív hozzáállással sincs változás, akkor azt a férfit el kell felejteni. Próbáld meg jól érezni magad kettesben a babával, kérj nagyszülői, testvéri segítséget, ha van, jöjjön el néha barátnőd. Sétáljatok nagyokat, sok településen van ingyenes baba-mama torna, ilyenkor történjen minden értetek, a babáért. A párom is fontos, örülnék annak is, ha többet lenne a gyerekkel, de 8-9 óra munka után belátom, hogy ez nem olyan könnyű. Megpróbálok nem "várni rá", hanem kialakítani a kis életterünket, jól érezni magam és átvészelni a nyűgösebb, nem alvós napokat is. Aztán legfeljebb sikerül..
2017. febr. 4. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

#1 sajnálom, rosszabb helyzetbe kerültél mint én, egyáltalán hogy lehet ezt feldolgozni lelkileg? Hogy ennyire csalodjál valakiben.

#3 igazad van, ez is nagyon fontos dolog, és érdekes, hogy ezt írod, mert nalunk a viselkedés mellett erre is figyeltem. Én is oké, ő is oké genetikailag, sportoltunk mindketten, megis van probléma a gyerekkel, gerincferdules, szerencsére nem súlyos, de van.

Igazából a csalódás a gond, hogy azt hittem megtaláltam a legjobb apát, és az évek alatt kiderült, hogy mégsem.


Amikor más férfiak a baráti vagy rokoni körből teljesen másképp állnak a fiamhoz mint az apja.

2017. febr. 4. 11:17
 6/17 A kérdező kommentje:

#4 az első mondatoddal teljesen tisztában vagyok :-) így a kérdés inkább elméleti.

Nagyon rossz ezt így kimondani.

Az én fiam már nem baba. Mikor kicsi volt nem is tudtam az apjára hagyni, nem vállalta, merthogy ő nem tud mit kezdeni vele.

Beszélgetes is megvolt évekkel ezelőtt. Akkor levitte egy párszor focizni, de hamar feljöttek, mert apuka elfáradt. Vagy megunta.

Minden nap fél5 kor már itthon van és hétvégén is. Úgy, mint én. Egyszer nem ül le a gyerekkel tanulni, vagy csak úgy beszélgetni. Elviszi ide oda kocsival ha kell, és a tv ben nézik a meccset együtt. Szülőire nem megy őt nem érdekli.

A fiam is inkább hozzám jön, ha bármi baja van. Kicsit olyan mintha egyedül nevelném.

2017. febr. 4. 11:25
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Kerdezo, elso vagyok.

Nehez, es a gyereket sajnalom , igaz meg kicsi, 2 eves lesz, de nem is ismero az apjat iagazabol, a baratnoim ferjeivel jobban elvan.


Az exem egyik hetvegen a masik fiaval van, a kovetkezo hetvegen meg az uj novel, ugyhogy a kozos kicsi nem fer bele az idejebe.


szornyu ember :(

2017. febr. 4. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
41%
És miből gondoltad hogy jó apa lesz majd? Milyen erre utaló jelek voltak? Próbáltál vele erről beszélni? Mit reagál erre?
2017. febr. 4. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Ez jó kérdés :-) olyan dolgokból, amiből ma már nem tenném. Pl, hogy viszonyult más gyerekekhez. Hogyan szólt hozzájuk. ( pl egyszer a munkahelyen ő volt a mikulás, és nagyon tetszett ahogy a megszeppent gyerekekkel bánik.) Vagy amikor megjegyezte egy kisbabáról hogy milyen cuki. Vagy mondta mindig hogy szeretne egy kisfiút, de ha lány lesz az se baj.

Végig támogatott a terhességem alatt, jött velem mindenhová. Aztán megkapta a kisfiút, a neve is az lett, amit ő szeretett volna, megvolt az is, hogy de aranyos meg hogy ő hogy szereti, de semmi több. Nevelje az anyja.

Ja, meg annyit hogy külsőleg egyáltalán nem hasonlít rá a gyerek, egyszer tett egy megjegyzést félig viccből, hogy nemis az övé, ez nem volt szép tőle.

2017. febr. 4. 13:02
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Rengeteg ilyen van. Sajnos csak a gyerek születése után derül ki h valaki milyen apa, előre nem mindig lehet következtetni. Illetve attól is függ az anya mit vár. Sok helyen a férfit alapból kiszolgálják, az a tapasztalatom h az a hozzáállás h jaj szegény férfi dolgozik, ezért nehogy már itthon is kelljen csinálnia valamit. Ha a nő is úgy gondolja h ez a normális (sok ilyen van), akkor nem fog csalódni...

De teljesen más Mikulásnak beöltözve egy órát szórakoztatni a gyerekeket, vagy terhesen kísérgetni a nőt az orvoshoz, mint otthon mindig együtt lenni a gyerekkel és nevelgetni. Sok férfi erre nem képes, nem tudnak felnőni a feladathoz, meglepődnek milyen nagy változás egy gyerek az életben, de ők nem akarnak változtatni korábbi életmódjukon.

2017. febr. 4. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!