Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ismertek olyat, aki megbánta,...

Ismertek olyat, aki megbánta, hogy gyereket vállalt?

Figyelt kérdés
Vagy idővel előjönnek az anyai ösztönök mindenkinél?
2016. nov. 3. 13:58
 1/10 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem olyankor kell vállalni a gyereket, amikor már előjöttek az ösztönök és szeretnél gyereket :)
2016. nov. 3. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
89%
Anyámat. Pedig négyen vagyunk testvérek. Négy lelkibeteg, megnyomorított embert nevelt fel. Milliószor elmondta, hogy miattunk ment tönkre az élete, hogy mennyire gyűlöl minket, mennyire bánja a születésünket... nem kamaszhisztit olvasol, 39 vagyok már. Fizikailag is, lelkileg is, nagyon sok bántást kaptunk tőle. A két idősebb tesóm normális szülő lett, a fiatalabbik ugyanolyan a gyerekét ütő-vágó, minden önértékelését szándékosan letaposó gennyzsák. Az ő egyszem lánya végül drogos lett, abba menekült az otthoni kegyetlenkedés elől... én sosem vállaltam gyereket, félek ugyanúgy gyűlölném mint az anyánk minket, vagy mint a tesóm a lányát. És ez csak a legszűkebb családom. A tegnapi nő, aki Cegléden verte agyon az egyévesét, szerintem őt sem az anyai szeretet fűtötte. Arra ne alapozzon senki, hogy majd kialakul. Sokszor nem alakul ki, és akkor mit csinálsz a babával?
2016. nov. 3. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
85%

Az már régen rossz, ha előbb a gyerek van és csak később az ösztön. Vagy később sem..

Amúgy ismerek, apámat.

2016. nov. 3. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
32%

Ismerek.

Anyós a sogornomet. De azota tulkompenzal. Penzeli, falaz neki, stb.

2016. nov. 3. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
70%
Volt egy kolléganőm, aki később bevallotta, hogy a két gyerekét csak "társadalmi elvárás" miatt vállalta. Utána elhagyta a férje, és nagyon idegesítette, hogy nem tud pasizni, randikra járogatni a két lurkótól, akiket egyedül kényszerült nevelni. Az volt a kedvenc mondása, hogy "bárcsak meddő nő lennék". (A fia amint betöltötte a 18-at, elköltözött otthonról, azóta sem keresi az anyját. A lánya kamaszként szinte kezelhetetlen, pasizik, züllik, iszik).
2016. nov. 3. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
88%

Mi 5-en vagyunk, anyukám már a válást fontolgatta az esküvő utáni napon mégis összehoztak minket, valószínűleg mind becsúszottak lettünk, állandóan vertek, bántalmaztak minket, sose mondták, hogy szeretnének. Őnála depressziót, agressziót diagnosztizáltak, amit csak felnőtt fejjel tudtam meg. Ill kényszergyűjtögető. Egyelőre csak én alapítottam családot, nagyon szeretem a férjem és a gyermekeim, de nap, mint nap szembesülök, hogy örököltem a rossz tulajdonságokból.

Fiú testvéreim eléggé lezüllöttek, viszont felnőtt fejjel sem bírnak elköltözni a szülői házból. Az egyik lánytestvérem pedig külföldre "menekült".

2016. nov. 3. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
88%

Igen. Utcánkban lakik egy házaspár, 2 gyerekük született, a kisebbiket már elvették, remélem, hogy az idősebbet is elfogják. Akárhányszor látom/hallom őket, mindig szegény 3 éves kislánnyal veszekszenek, ordibálnak. Pl: ne ugrálj bmeg, mert szétrúgom a kva fejed stb.

Verésről is hallottam már. Be is lett jelentve az eset.

Aláírom, hogy néha tényleg kiakasztóak a gyerekek, nekem is volt, mikor legszívesebben leordítottam volna a gyerekem, vagy adtam volna egy pofont, de ehelyett inkább veszek egy nagy levegőt, és megpróbálom elmagyarázni a dolgokat szépen.

2016. nov. 3. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
54%

Dédnagyanyám és anyám.

Eredetileg se akartak nagyon, de háta társadalmi nyomás...dédi 21 évesen megözvegyült, soha többé nem foglalkozott férfival, nagyanyámat amint tudta, elpaterolta otthonról, egyedül élt. Anyám pedig az utánam véletlen becsúszót gondolkodás nélkül elvetette.

Ez csak a szűk családom, de nagyon sokakat ismerek, akik így nyilatkoznak - mivel tudják, hogy én nem ítélem el őket ilyesmiért. Érdekesség viszont, hogy nyilvánosan inkább az ellenkezőjét bizonygatják, mintha magukat győzködnék.

2016. nov. 3. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
86%
Igen, sógornőm. Utálja a lányait. Mondjuk most már a gyerekek is kezdik az anyjukat...
2016. nov. 3. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
76%
Fú annyira durva még olvasni is ezeket a sztorikat... El sem tudom képzelni hogy milyen lehet és mégis hàny ilyen lehet...
2016. nov. 5. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!