Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nagyon szerettem volna egy...

Nagyon szerettem volna egy kislányt is, de a férjem nem akar több gyereket. Volt még valaki így?

Figyelt kérdés
Két fiam van, 4 és 6 évesek, imádom őket, de világ életemben vágytam egy kislányra és sajnos, akárhogy probálom, nem tudom elnyomi magamban ezt, úgy érzem még nem teljes a családunk. A férjem visoznt ellenkezőleg, neki abszolut elég a 2 gyerek, nem akar hármat, nem akarja újrakezdeni a babázást, nem alvást, fogzást, stb, élvezi, hogy a fiúk má nagyobbak, lehet velük jönni-menni, kicsit több szabadidőnk van. Persze, tudom én is, hogy abszolut benne van a pakliban, hogy a harmadik is fiú lenne, nyilván ugyanúgy szeretnem akkor is, igazabol nekem hianyzik a babazas is, nagyon vágyom még egy gyerekre. Hogy lehet ezt a helyzetet megoldani? Itt nincs kompromissuzm, nem lehet egy fél gyerekünk...Elválni nem szeretnék, szeretem a férjem és amúgy boldog a családunk, a férjem jó apa, jó férj, semmi panaszom nincs rá.
2018. máj. 10. 12:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
89%
Őszintén szólva ebben a dologban szerintem neked kellene elengedned a dolgot a férjed akarata javára. Rábírni ugyanis szívvel nem fogod tudni. Ha neki így teljes a kép, nem lehet ráerőszakolni még egy gyereket. Ha mégis, az nagyon rosszul sül el, ha mégis előfordul. Te részedről pedig nem mondhatod, hogy nem teljesült életed vágya, hisz van 2 kisfiad. Ha egy gyereket sem akart volna, megérteném, hogy neheztelsz, de így azt mondom örülj a családodnak így, ahogy van!
2018. máj. 10. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
84%

Mi a garancia hogy ha mégis belemegy abba mitől most ódzkodik akkor a baba kislány lesz? Ha lesz egy harmadik kisfiad mondjuk akkor majd 4.-ért lobbizol a férjednél aki már amúgy 2 gyerekkel is teljesnek érzi az életét?

Mi a férjemmel előre leszögeztük hogy maximum két gyereket szeretnénk, jó lenne a fiú-lány pár de ha egyneműek lesznek sem lesz 3. mert nincs garancia a nemére és nekünk 2 gyerek is elég a teljes élethez.

2018. máj. 10. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
33%

Még, ha harmadik gyereket írtál volna. De neked lány kell, aztán ha véletlenül mégis bele megy a férjed a harmadikba jössz ide, hogy te csalódott vagy, mert a 3.is fiú...

Próbáld meg értékelni azt, amid van!

2018. máj. 10. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
48%
Igen. A ferjem mar egyaltalan nem akart 3.at. En gondoltam ra bar nem most. Erre spiral mellett terhes lettem. Amikor kiderult es 1-2 hetig orlodott elegge rendesen inkabb nem akarta volna de konkretan abortuszra nem kuldott. Levettek a spiralt es most mar varja. Orul neki. Es aggodik nehogy baja legyen😊
2018. máj. 10. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
71%

Ha jó apa, jó férj és szereted tiszteletben kell tartani mit szeretne.Nálunk sem szeretne a férjem több gyereket.Nekem még volna kedvem babázni, viszont megértem és elfogadom, hogy ő miért nem akar.

Nem azt mondom, ha véletlenül terhes lennék(ami nem valószínű ,hogy megtörténne) nem hiszem, hogy elvetetném, de teszek azért, hogy ne legyen baba.Nem fél gőzzel, hanem odafigyelve.Van két gyönyörű gyermeked egy szerető férjed kell ennél több?

2018. máj. 10. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
77%

Bennem is hasonlóak az érzések mint te benned. Nekem is van 2 fiam. Szeretnék 3. Babát, reménykedem, hogy kislány lesz. Nekem megadatott az, hogy a férjem is szeretné. Persze ha ő is kisfiú lesz, nem próbálkozunk tovább. :) én mindig is 3 gyerekről álmodtam.

Én a helyedbe 1 kicsit még győzködném. Attól mert néha megemlíted neki nem fog elválni tőled. Hátha beadja a derekát. Biztos vagyok benne, hogyha tényleg olyan jó apa akkor őt is imádni fogja. Pláne ha összejönne tényleg 1 kislányotok. Szerintem minden nap hálát mondana. (Érte is)

2018. máj. 10. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
17%

Nem ertem mit kell lepontozni! Spiral mellett lettem terhes! Ennyi! Es mar orul neki csak szoknia kellett a gondolatot!

Nem ertem ezeket a hozzaszolasokat sem. Van a no aki akar meg egyet es vana ferj aki nem. Miert automatikusan o torodjon bele es o engedjen? Ennyi erovel a ferj is beletorodhetne hogy lesz esetleg. Miert erosebb a ferj ellenallasa mint a no vagya? Es ha ugyanolyan szinten van? Akkor miert az igazsagos hogy a no engedjen meg oruljon a csaladjanak? Nyilvan orul de ha valaki vagyik meg egyre hat azt nem tudja csak ugy elfojtani. Miert csak az elso gyerekre vagyhat ugy a no hogy a tarsadalom azt elfogadja es akar szakitasra es valasra is sarkallhat ha a pasi nem akar gyereket? A vagy nem lehet ugyanolyan eros az x-edik gyereknel? Persze mivel mar van csaladja ne valjon el de egybol egyezzen bele hogy nem lesz azt kesz, rohej! Nyugodtan lehet finoman probalkozni, ki tudja nem gondolja e meg magat az apuka. Aztan ha nagyon nem oke. Adja fol, de nem kell egybol elvetni!

Az meg a masik hogy aki jo apa es tenyleg olyan ember akkor megha o nem is akar de ha megis szuletne nem utalna a sajat gyereket mert lett. Aki jo apa, az szeretne. Tok mindegy mi volt az elozmeny vagy hogyan volt.

Egyebkent olvastam hogy a pasi nagyon nem akarta a gyereket de a no terhes lett vegig ellenallt, tiltakozott, undok volt terhesseg alatt aztan miota megszuletett a baba azota nagy a szerelem.

Ismerosomek hat docogos hazassag, van mar ket gyerek es osszejott a 3. nem tervezetten. Pasi teljesen ellenallt mondta hogy o biztos nem kezdi ujra stb.. es abortusz lesz, masnap(!) meg mar mondta hogy megtartjak. Erthetetlen vot szamunkra egyik naprol a masikra az eles valtas es megkerdeztuk hogy hogy megis megtartjak. Valasza az volt, hogy a felesege majdnem elsirta magat az abortusz miatt es hogy tudott volna nemet mondani? Itt a ferj volt lojalis es egyutterzo. Ez pl miert nem lehet? Annyi fele variacio van! Ki tudja az o ferje milyen es egybol azt irjatok torodjon bele es engedje el?

2018. máj. 11. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
51%
Pontozni én sem tudom kinek és miért fontos, de azért utolsó, te elég erőszakos véleményt fogalmaztál meg. A kérdező nem gondolom, hogy még csak finoman utalgatott volna arra, hogy 3, gyereket akar, hanem feltételezem, mivel a férje és egy jó házasságban fontos dolgokban EGYÜTT hoznak meg minden döntést, akkor beszélnek róla. Ha az alapos átrágás után nem akar egy apa vagy anya gyermeket, akkor igenis tiszteletben tartva tudomásul kellene venni. Ja, hogy az ösztön erősebb? Ettől persze teherbe ejtheti magát "véletlenül", hagyhatja, hogy majd "megbarátkozik" a gondolattal. De komolyan: egy két gyermekes, jó házasságban érdemes ezzel kockáztatni? Érdemes semmibevenni az apát, azért, mert az anyának még nem elég? Nem gondolod, hogy ha ez nem közös döntés, akkor mindenki veszít? Miért kéne a nő döntését tudomásul venni és a férfiét nem? Én kérek elnézést a férfiaktól, az efféle erőszakos nőtársadalom nevében...Egy dolog biztos megtörik: a bizalom!
2018. máj. 11. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
40%

“Érdemes semmibevenni az apát, azért, mert az anyának még nem elég? Nem gondolod, hogy ha ez nem közös döntés, akkor mindenki veszít? Miért kéne a nő döntését tudomásul venni és a férfiét nem? “


De kozos dontes. Persze. Mindenaron nem kell raeroszakolni de finoman probalkozhat es ha tenyleg akkora az ellenallas es semmi megegyezes nincsen akkor hagyni kell.

De ahogy irod kozos dontes igen csak te ugy irod a KOZOS dontest hogy a no vegye tudomasul. Ez nem kozos dontes. Szerintem. Az hol kozos dontes hogy a no tudomasul veszi hogy nem es kesz? Ha tenyleg akkora az ellenallas es semmi nem gyozi meg akkor se kozos dontes mert a no belenyugszik maximum egy ido utan. Az az egyik fel dontese es erosebb nyomasa. Az nem kozos.


Amugy nem tudom mire celoztal a veletlen teherbe ejtessel. A spirral nem lehet trukkozni. Max ha valaki leveszi ugy persze, nekem viszont fent vot raadasul a helyen, rendesen...

2018. máj. 11. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

7-es válaszolónak.


A nő mondjuk ösztöntől vezérelve gyereket akar.A férj meg mondhatja, hogy ösztöntől vezérelve félre lép..mert ugye a vadászösztön a pasikban éppen ilyen.(házasságban elvárjuk tőlük, hogy legyenek hűségesek)

Ha az ember házasságba lép akkor azért nem szabad, hogy csak az ösztön vigyen benne mindenkit tovább.

Ha meg bíznak egymásban a felek, ronda dolog(és tudom, hogy a kérdező nem írt ilyet ,nem is neki szól, sőt senkinek sem a válaszolók közül)kihasználni a bizalmát és tervezetten véletlenül teherbe esni..Ez szerintem legalább annyira bűn, mikor valaki azért esik ,,véletlenül" teherbe ,hogy megtartsa a pasiját.(láttam ilyet).

2018. máj. 11. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!