Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van/volt olyan baba, aki 6...

Van/volt olyan baba, aki 6 hónaposan már csak napi 2x ívott tápszert? Mondjuk reggel és este? Előfordulhat, hogy a babám a hozzátáplálás miatt nem akar már tápszert inni?

Figyelt kérdés

1 hónapja küzdök vele, már csak max 80ml-t eszik meg, van, hogy emennyit sem, sír Többször próbálkozom, sír folyamatosan, utána megeszik 150ml gyümölcsöt.

ebből gondolom, hogy nem ízlik neki a tápszer.. :(



2014. ápr. 5. 15:30
 1/9 anonim ***** válasza:
Jobban tetszik neki a kajcsi, az én fiam is ilyen. Mi váltottunk tápszert, ezt egy fokkal szívesebben elfogadja, de ha meglátja hogy én eszek es jön neki is a kajcsi idő akkor nem akarja elfogadni.
2014. ápr. 5. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

milyen tápszerről milyenre váltottál?

kislányom refluxos, így először BebaAr-t evett, nem ette meg sehogysem, aztán MIlupa Fermentált, de most már ezt sem eszi meg. :(

2014. ápr. 5. 15:52
 3/9 anonim ***** válasza:

Nálunk ez kb. akkor kezdődött, mint most nálatok.

A fiam a Humana Baby Fit tápszert ette, de közölte a gyerekorvosunk, hogy mivel fél éves, így ezt ő már nem írja fel, mert nem elég tápláló neki, de mivel ez ugye speciális tápszer, így csak úgy nem lehet megvenni, recept kell hozzá. Így megvettük neki a 2-es tápszerek közül először a Humana-t, de próbáltunk többet is, de sajnos egyik sem ízlett neki, a végén már kínlódtam, küszködtem, úgy kanalaztam neki, csak hogy legyen a gyerekbe tápszer, már annyira kikészült a gyerek is, meg én is, hogy néha már sírtam, hogy nem eszik és egyszer volt, hogy úgy ahogy bement a tápszer, úgy ki is hányta. Na, én itt mondtam azt, hogy elég volt a tápszerből. Kapott már akkor néha-néha tejpépet, amit szívesen evett, így fogtam és az összes tápszeres étkezés helyett tejpépet csináltam neki. És azt ette tápszer helyett 1 éves koráig, amikor is bevezettem neki a tehéntejet. És mivel a tejpép is ugyanazokat a dolgokat tartalmazza, mint a tápszer, csak annyi, hogy szilárd, így gyerekorvos, védőnő jóváhagyásával ezt így csináltam. És szépen fejlődött a fiam tápszer nélkül is, tejpéppel. Csak ilyenkor nyilván az ember több folyadékkal kínálta.

Van ilyen sajnos, hogy elunják a tápszert a gyerekek. Több, a környezetünkben élő kisgyerek anyukája is panaszkodott erre.

2014. ápr. 5. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
oh, komolyan, mindjárt elsírom magam, mert nekem a tejpépet sem eszi még :( pár kanállal, de tényleg csak pár kanállal
2014. ápr. 5. 16:56
 5/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Nálunk napi 2 tápszer van, beba ha1!

6x eszik egy nap.


Reggeli-tápszer 120ml

Tízórai-gyümölcs(hipp)100gramm

Ebéd-főzelék(hipp) amit lehet adni 6 hósnak azt adom, aztán desszert(gyümölcs kekszel) összesen:250gramm körül

Uzsonna:gyümölcs, vagy túró (nestle)

18-19:00-között 80-100ml tápszer

21:30 200ml jó éjt papi(nestle) bpvagy 190gramm jó éjt csokis (hipp)


Enyém sem szereti a tápszert, nem is hízott nagyon tőle.

Most 6 hónapos múlt, 6500gramm és 67cm

2014. ápr. 5. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
nestlé jó éjt papi? ez mi, tápszer? mert, hogy ez ml-ben adod, a másikat grammban, akkor ez tejpép (csokis) ugye?
2014. ápr. 5. 19:20
 7/9 anonim ***** válasza:

Mi a fiammal 4hósan kezdtük a hozzátáplálást, és 6hósan már csak reggel-este kaptak tápszert, a napközbeni három étkezés az már főzelék-gyümölcs-tejpép voltak.

Születésétől tápszeres volt egyébként.

2014. ápr. 5. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

[link] -ez a nestle


A másik meg a csokis hipp!


Tuti megenné a Te babád is:P

2014. ápr. 5. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Lányom 6hósan már csak este fogadta el a tápszert.Én adtam neki tejpépet,többfélét.Gyümölcsös babakaját kevertem bele,hogy ne csak sima cukros víz ízű legyen,mint a tejpépeknek alapból.De már 5hósan is csak reggel,este fogadta el,ebből is reggel volt 30mili...8hós korától meg 3-4naponta evett 270milit este,többi napon meg30milit,így én eltettem a cumisüveget neki és a tápszert besűrítettem tejpéppel.Azóta is úgy eszi és már 18hós.De persze csak mert maradt még tápszer,de legtöbbször már mást vacsizik.Én 7hósan kezdtem el neki a krémtúrót,mert nem tudtam a tejalapot betartani neki és olyan kicsin azért fontos még.7,5hósan meg joghurt,kefír.Még jó a sinemil,sinlac is.A sinemil tuti édes,ezt lehet tenni pár kanállal a tápszerébe,hátha úgy szereti.Nekünk ez vált be,de kb 3szor csak :D Így én a tejpépet és a sinemilt adtam neki pár naponta váltva,hogy egyiket se unja meg.
2014. ápr. 6. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!