Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A párotok bent volt/lesz a...

A párotok bent volt/lesz a szülésnél? Az enyém nem akar. Haragudnom kéne ezért?

Figyelt kérdés
2010. febr. 27. 19:38
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem haragudnod semmiképp nem kéne rá, hisz azért ez az ő döntése is. Ha nem szeretne, ne erőltesd, próbáld megérteni. Vagy mégjobb lenne, ha megkérdeznéd tőle, mért nem szeretne bent lenni ennél a csodás pillanatnál, amikor életet adsz a gyermeketeknek?! Én szeptemberben szülök, én is szeretném, ha bent lenne a párom, és ő is szeretné, így én szerencsésnek érezhetem magam, hogy egyformán gondoljuk.
2010. febr. 27. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
87%
Az enyém bent volt, azt mondta nem bánta meg. Miért nem akar a tiéd bemenni? Úgysem lát oda, csak a kezed fogja és lélekben erősít. Ez egy apukának is hatalmas élmény. Szerintem haragudni nem kell, de próbáld meggyőzni hogy ez neki is fontos.
2010. febr. 27. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
82%

A én férjem nem volt bent a szülésnél azt mondta nem szeretne bejönni, én nem haragudtam rá neked sem kell, az ő döntése.

Azt mondta a következő gyerek születésénél nem lesz bent, amúgy végig a folyosón ült....

2010. febr. 27. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
82%

Szia!

Én nagyon erőltettem a páromnak hogy bent legyen. Az elején azt mondta be fog jönni, de ahogy egyre közeledett a szülés ő egyre bizonytalanabb lett, végül azt mondta nem fog bejönni. Mégis bejött, mert látta, hogy mennyire szükségem van rá ezért összeszedte magát. :) Úgy egyeztünk meg, hogy ha nem bír valamit akkor bármikor kimehet. (nem hiszem, hogy ki tudott volna menni ahogy szorítottam a kezét) végül is nem látott semmi olyat, mert az utolsó előtti percben a dokim úgy döntött, hogy császár lesz. A műtőbe természetesen nem engedték már be Apucit. Azt még megnézte ahogy átkötik az infúziómat (na ettől rosszul is lett :D) utána mondták neki, hogy várakozzon a szülőszoba előtt, ha meg lett a pici kiviszik hozzá. Úgy is lett, ő látta először.

Nagy élmény volt neki és így nem is bánta meg hogy bent volt. Nekem nagyon jó volt, hogy mellettem volt meglehetősen hosszú és kemény vajúdás volt és jól esett, hogy támogat, fogja a kezem, szerintem nem is bírtam volna nélküle.

Szerintem beszélgess a pároddal erről, kérdezd meg mért nem szeretne ott lenni amikor szülsz. Ha ő is a látványtól fél ahogy az én párom is, akkor beszéljétek meg úgy, hogy bármikor kimehet ha akar. Így ő is bátrabban megy veled és te is bátrabb leszel hogy nem vagy egyedül.

2010. febr. 27. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
79%

nekem végig azt mondogatta,hogy ne szeretne bent lenni,mert hogy én biztos a 2 fájás között a fejéhez vágnám,hogy miatta szenvedek :-)

de én mondogattam finoman,hogy nekem sokat jelentene,ha ott lenne.

így az utolsó pár hétben már mindenkinek azt mondta apás szülés lesz.

és el is jött velem.a burok repesztésig kint voltunk a folyosón.próbált segíteni,viccelődni-de igaza volt-nehezen viselem el a szenvedést,főleg ha tudom,nem tud rajta segíteni.fáradt is voltam.így bementem a szülőágyra,naivan pihenni,közben ő kint várt.majd egyszer csak szóltak,hogy kezdődhet a szülés,szóltam hogy hívják be,persze jó...de valahogy a nagy hajrában kint maradt,

és nem is bánom.nekem jobb volt így.persze az rossz,hogy nem volt ott,mikor a mellemre tették a kicsit.

de talán majd most májusban :-)))


ne haragudj rá,inkább okosan érvelj

2010. febr. 27. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
64%
Nálunk nem volt biztos benne,én pedig nem is erőltettem.Végül császár lett és csak a liftben találkoztunk.Egyik ismerősöm az első gyereknél bement,jóval később mesélte,hogy a gátmetszés hangja miatt annyira megundorodott a feleségétől,hogy fél évig nem volt közöttük szex.
2010. febr. 27. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
79%
Az én férjem először nem akart bejönni, aztán abban maradtunk, hogy majd meglátja. Megemlitettem, hogy azért a vajúdásra bejöhetne, mert az úgyis pár óra, jól jön a szórakoztatás :) Aztán bentragadt, császár lett a vége, de ott is ott volt. És nagyon örül neki, hogy igy alakult. Ha természetes szülés lett volna, nem tudhatjuk, ahhoz mit szólt volna, de nagyon meghatotta, hogy láthatta a picit ilyen picinek :)
2010. febr. 27. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
74%

az a baj hogy szegény férfiaknál is már szinte "elvárás" hogy bent legyen nincs saját döntésük. Itt is mindenki azt irja hogy megértő de aztán csak addig addig mondják mig bemegy ha nem is teljesen önszántából.

Sokkal jobb ha nem jársz a nyakára ezzel. ha bemegy bemegy ha nem nem.

Ja persze ez az én véleményem.

2010. febr. 27. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
73%
Ne haragudj rá, bár el tudom képzelni, milyen nagy szükséged lenne rá azokban a pillanatokban. Legalábbis magamból kiindulva. Gondold el, milyen tömény, intenzív élmény egy szülés. Mint egy bombarobbanás! Sok férfinak ez egyszerűen sok. :) De a férfiak másik része nem bírja szenvedni látni a párját, pontosabban fogalmazva azt nem bírja elviselni, hogy tehetetlen a történésekkel szemben. Ő csak áll, nézi, ahogy neked kell egyedül megküzdened mindennel és jó esetben max. annyit tud segíteni, hogy tartja a fejed. A köldökzsinór-vágás meg ugyebár már nem a szülés része. Szóval szegényeket sok esetben meg lehet érteni. :)
2010. febr. 27. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
63%
Szia!Esetleg nincs olyan apuka ismerősötök,aki már volt bent szülésnél?Lehet pasik egymásközt tudnak erről beszélni..PL,az én párom megosztotta pár leendő apuka kollégájánk az élményét,és sokakat meg is győzött..ráadásul egyik sem bánta meg..Nagyon boldog volt,hogy a köldökzsínort is elvághatta..:-) Nos,ha Ő nem akar bent lenni,akkor ne erőltesd,de még az is megeshet,hogy még is ott lesz végig fogja majd a kezed,neked meg milyen jó lesz azt szorítani..Gyors szülést és sok boldogságot!8 hónapos csajszi mamája
2010. febr. 27. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!