Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Küzd valaki korai petefészek...

Küzd valaki korai petefészek kimerüléssel?

Figyelt kérdés

31 éves vagyok,idén már 2. alkalommal marad ki a menstruációm.Babát szeretnénk, szóval örülhetnék is neki, de a teszt most is negatív, ugyanúgy mint januárban.Januárban (mivel nem jött meg) elmentem nőgyógyászhoz aki azt mondta egy késői peteérés zavarta össze a cilklusom.Csináltunk hormonvizsgálatot ott minden rendben volt.Most megint késik 2 hete (teszt negatív) és kezdek megrémülni hogy talán korai petefészek kimerülés lesz a probléma, és hogy nem lehet gyerekünk.Ha esetleg valaki küzd ilyen betegséggel írna róla, hogy vette észre stb.


Köszönöm!



2018. máj. 11. 11:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Ird meg a harmadik napi hormonsorod és az amh értéked abból kiderül.
2018. máj. 11. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Menstruáció 4. napján voltam, februárban.


Tsh supersensitiv 3,132 uIU/ml 

T3 4,74 pmol/l 

Thyroxin 15,56 pmol/l 

Lh 2,89 U/L 

Fsh 9,78 U/L 

Prolactin 244 mU/l 

Oestradiol 188 pmol/L 

17-alfa OH progesteron 0,44 ng/mL 

Testosteron kevesebb mint 0,69 nmol/L 

Szexhormont kötő fehérje 34,4 nmol/l 

Inzulin 21,9 mU/L 

DHEA szulfát 4,1 umol/L 


A tsh-m kicsit magasabb, de a doki szerint nincs probléma vele, referencia értéken jócskán belül van.A többi értékem is mind referencia érteken belül voltak.

2018. máj. 11. 13:37
 3/5 anonim ***** válasza:
50%
Tsht le kéne vinni. Az fshd emelkedett. Ha az az inzulin éhgyomri akkor az nagyon rossz 5 alatt kéne lennie.
2018. máj. 11. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Bocsi de az inzulint összekevered a vércukorral, a vércukornak kell 5 alatt lennie, az inzulinnak 25 alatt éhgyomorra, de én nem is éhgyomorra mentem.A másik kettővelbegyet értek.De akkor ezek az értékek adhatnak okot az aggodalomra?
2018. máj. 11. 13:54
 5/5 anonim ***** válasza:
A tsh magas.Ha szeretnéd biztosra tudni,kérj egy amh-s vérvételt.Fizetős,nekem 5000 Ft volt,az eredményre két hetet kell várni.
2018. máj. 11. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!