Ideje a kistesónak?

Figyelt kérdés
Van egy 2 és fél évesünk, lassan aktuális a téma, de a férjem elodázgatja, szerinte nincs még itt az idő. A nagyobbik eléggé féltékeny, barátságtalan gyerek, próbáljuk ezt kiküszöbölni, több-kevesebb sikerrel. A környezetünk szerint egy kistesó sokat változtatna ezen, megváltozna ő is. Valóban jó hatással van a kistesó érkezése a nagyobb testvérekre? Mik a tapasztalataitok?
2018. máj. 12. 15:31
 1/5 anonim ***** válasza:
86%
Először a nagyot neveljétek meg. A kistesó nem fog rajta változtatni. Ha féltékeny, akkor még inkább az lesz.
2018. máj. 12. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem így működik. Féltékenységre, erőszakosságra csak olaj a tűzre.
2018. máj. 12. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
93%

sosem tudhatod, hogy mit vált ki egy gyerekből a kistesó. egy kedves kolléganőm szokta mondani (oviban dolgozunk), hogy a nagyobb gyereknek mindegy, hogy 1 év múlva, vagy 3 év múlva jön a kistesó, az mindig rosszkor jön :) szó mi szó, megviseli őket, felforgatja az életüket. főleg hogy a gyerkőc most fog oviba is menni, ez lehet egy nagyobb fordulópont majd. (ha még nem ovis)

szóval egy alapból féltékeny gyereknek elég rosszul esik egy kistesó, mivel még annyi időd sem lesz rá, mint most, és így is féltékeny... szerintem egy kicsit várjatok, hogy átmenjen rajta ez az időszak, lehet ez a dackorszak miatt is, bár nem tudom, ezelőtt mennyire volt barátságtalan a gyerkőc (ez mit takar amúgy? írhatnál kicsit a viselkedéséről, akár privátban is, segítenék szívesen :)).

2018. máj. 12. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
42%

#3 vagyok

ha lehet beszélgetni már a gyerkőccel, kérdezd meg tőle, hogy szeretne e tesót, járd körül vele a témát.

2018. máj. 12. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Az én kislányom júliusban lesz 3 éves, most vagyok 5 hetes a kistesójával, majdnem pont 3,5 év lesz köztük.

Nekem az alap volt, hogy a nagy ovis legyen már, amikor jön a kicsi, úgy érzem fairnek, hogy a kicsinek is járjon a kettesben töltött idő, ami a nővérénél alap volt ugye 3 évig. És hát nekem is könnyebb, a környezetemben sok egyik kicsi, másik pici van, nem élvezik túlzottan az anyukák... arra viszont figyeltünk, hogy ne úgy jöjjön ki, hogy a nagy pont a szülés környékén kezdi az ovit. Szeptembertől megy, a kicsi január közepén születik.

Korábban szerintem neki se lett volna ideális, nagyon anyás volt, nagyon igényelte minden figyelmünket. Most viszont nagyon szereti a babákat (baráti körben vannak), és örömmel várja a kistesót. Én megkérdeztem, nem azért, mert ő dönt, de kíváncsi voltam, és nagyon szeretne testvért. Kis barátnőjének nemrég született tesója, úgyhogy érti, miről van szó.


Szerintem egyébként akkor van itt az ideje, ha a szülők vágynak még egy gyerekre, és úgy érzik, bírnák kettővel (vagy többel, ha többedik). Nálatok apuka még nem vágyik rá, úgyhogy én várnék.

2018. máj. 12. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!