Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mikor éreztétek, hogy eljött...

Mikor éreztétek, hogy eljött az ideje a családalapításnak?

Figyelt kérdés
Hány évesen és írjátok le a nemeteket is. Vagy milyen körülmény vezetett odáig,hogy családot alapítsatok ,vagy milyen okból nem tettétek és esetleg később megbántátok,vagy hogy cselekednétek,ha újra fiatalabbak lennétek?
2018. márc. 18. 09:46
 1/6 anonim ***** válasza:
82%
Fiatalon. 18 éves korom óta vagyunk együtt a férjemmel, 21 évesen mentem hozzá, esküvő után döntöttünk úgy, hogy jöhet a baba. Mindketten dolgoztunk, volt félretett pénzünk, tehát próbálkoztunk. 23 éves voltam, amikor szültem. Jelenleg 30 éves vagyok, a férjem 4 évvel idősebb, mint én. Most is dolgozunk mindketten, hosszú évek óta már, köszönjük szépen, jól vagyunk, megvagyunk. :)
2018. márc. 18. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
13%

Nem alapítottam családot. Volt egy férfi akit hosszú éveken át szerettem, de elhagyott, mással pedig nem érzem úgy, hogy le szeretném élni vele az életem. Így szülni sem szeretnék csak azért, hogy elmondhassam, hogy szültem, mert ezt várja el a tömeg.

35n

2018. márc. 18. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
82%

Én 21 évesen jöttem össze a férjemmel, ő 20 volt. Másfél év után költöztünk össze. Én voltam 24, amikor egyszer felmerült a gyanú, hogy terhes vagyok. Nem voltam, de bennem akkor úgy megérett a gondolat, hogy nem bánnám annyira. Ő akkor még azt mondta, hogy hát azért jobb, hogy nem.

Következő évben megkérte a kezem, 9 hónappal később volt az esküvőnk, utána mondta, hogy akkor jöjjön a baba :) sikerült rögtön teherbe esnem, de sajnos nem maradt meg, utána lettek nőgyógyászati problémák, amikkel elment pár hónap. Így másfél évvel az esküvőnk után született meg a lányunk. Én 27 voltam, ő majdnem 26.

Most probálkozunk kistesóval, én 30, ő 29 lesz, mire megszületik, ha minden jól megy.

Nem bántunk meg semmit, szeretjük az életünket, boldogok vagyunk együtt, minden jó így, ahogy van, újra így csinálnám :)

2018. márc. 18. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
75%
Volt egy 7 éves kapcsolatom, ami alatt ugyan éreztem, hogy szeretnék gyereket, de valahogy sose jött a mindent elsöprő vágy. Sose éreztem igazán alkalmasnak a helyzetet, majd vége is lett a dolognak. Rögtön utána megismerkedtem a jelenlegi párommal, akivel 1,5 után már voltunk annyira "bevállalósak", hogy védekezés nélkül is egymásnak estünk, lesz ami lesz alapon. Egyből meg is fogant a gyerkőc, aki ma már ovis. Én 28 voltam, párom 31, amikor szültem.
2018. márc. 18. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
75%

Én 28 voltam, mikor megismertem a férjemet. 2év múlva összeházasodtunk, és 31, 33, 35 éves koromban jöttek a gyerekek.

28 éves koromig eszembe se jutott, hogy egyszer családom lesz. Pedig éltem párkapcsolatban- de akkor még csak a buli, barátok, utazás karrier érdekelt. Biztos nem véletlen ez, hogy akkor még nem vágytam családra. Ahogy megismertem a későbbi férjemet totál más dimenzióba kerültem- de ő is. :) Jött ez az ösztönös családalapítási vágy. :)

2018. márc. 18. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Majdnem 9 évig jártam az első pasimmal aki meg is kérte a kezem majd később már az esküvőt tervezgette. Én sosem éreztem azt teljes szívemből, hogy szeretnék a felesége lenni és hogy szeretnék majd tőle gyereket. Idővel eltávolodtam tőle, elmúlt részemről a varázs, majd otthagytam.

Utána megismerkedtem a mostani Párommal aki már a Férjem 4 éve, és a Gyerekeim apukája. Vele elejétől kezdve el tudtam képzelni mindent és amikor még csak jártunk már a gyerekeink nevét válogattuk.

Azóta is változatlan köztünk minden. Újra hozzá mennék ha most tartanánk ott. Ő volt és most is Ő a lelkitársam, a másik felem.

Életem legjobb döntése volt hogy a régi pasimtól leléptem mert azóta már biztosan nem lennénk együtt. Lehet belementem volna egy rossz házasságban vele stb.

Fiatal voltam, első szerelem ez volt a baj, na meg legfőképpen az, hogy nem ő volt az igazi, csak én azt hittem.

32 éves nő


Ha nem érzed, hogy itt az ideje, akkor várj még vele. Hidd el érezni fogod ha készen állsz. Sok sikert!

2018. márc. 18. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!