Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Aki soha nem vállalt gyereket,...

Aki soha nem vállalt gyereket, milyen most az élete? Mivel foglalja el magát? Nem hiányzik neki? Mi lesz vele idős korában?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy bugyutának tűnik a kérdés, de nagyon rossz helyzetben vagyok. Már egy éve terveztük a gyerekvállalást, mikor kiderült, hogy sclerosis multiplexem van. A kimenetelét senki nem tudja, lehet hogy még harminc évig ilyen állapotban leszek, lehet, hogy holnapután már nem kelek fel. Nyilvánvalóan így nagy önzőség lenne gyereket vállalni, hiszen kire lenne szüksége, ha nem az anyjára.. Állandóan a fenti kérdéseken gondolkodom, de örülök is neki, hogy valakit legalább megkíméltem magamtól és a betegségemtől.
2018. máj. 13. 11:16
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
76%

Sok erőt kívánok neked!


Mamám testvére sose vállalt gyereket. A jegyese autóbalesetet szenvedett még fiatalon. Többet nem tudok róla, ezt is csak véletlenül tudtam meg. Így hát mamám testvére azóta egyedül él (már elmúlt 70 éves). De nem hagyta el magát. Rengeteg külföldi országba utazik minden évben a barátnőivel. Sok ismerőse van országszerte, gyakran utazik el pár napra ide-oda országon belül is. Ezen kívül sokszor van mamáméknál, együtt főznek, együtt néznek TV-t, mamámmal gyakran utaznak együtt a városban (meg az orvosi vizsgálatokra). Úgy tekint mamám gyerekeire és unokáira, mintha a sajátjai lennének. Mi pót nagymamaként tekintünk rá. :)

2018. máj. 13. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
62%
Szia! Nálam 8 éve diagnosztizálták az SM-et, szerencsére nekem alig alig volt shubom így osztottunk szoroztunk, dokival megbeszéltük a gyerekvállalást és most 35 hetes kismama vagyok. :) Eddig minden rendben, sőt sokkal jobban érzem magam, kiegyensúlyozott vagyok, és nagyon sok SM beteget ismerek aki babát vállalt. Ma már lehet a betegség mellett is mert nem örökölhető ugyebár maximum a hajlam de az ott van mindenkinél. Nekem a doki is mondta hogy semmi akadálya. Én a terhesség előtt injekciót használtam azt ugye abba kellett hagynom aztán majd ha a szoptatást befejeztem akkor folytatom. Nyilván attól is függ az egész hogy te milyen állapotban vagy. Leginkább a szülés után szokott előjönni újra a shub de ez is olyan hogy nem mindenkinél, én úgy állok hozzá hogy minden rendben lesz,szerencsére segítségem az van ha esetleg mégis. Dokival nem beszéltetek a gyerekvállalásról?
2018. máj. 13. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
55%

NEm értem a kérdésed nagy részét.


Egyrészt miért csak gyerekkel leheen magad elfoglalni? Egy értelmes, felnött embernek rengeteg egyéb lehetösége van, különféle hobbikat találni: olvasni, kirándulni, tanulni, növényeket, állatokat tartani, barkácsolni, stb.


Másrészt idök korában iúgyanaz lesz vele, mint akinek vannak gyerekei - ugyanis ma már gyakorlatilag minden gyerek máshol él és a saját életével, megélhetésével van elfoglalva, sem ideje, sem pénze, sem lehetösége nincs az idös szülökkel foglalkozni.


Az meg, hogy hiányzik-e vagy sem: egy gyerek általában 18-25 éves koráig van a szülökkel, addig ugyan van, aminek örülöni is lehet, de legalább annyi gond meg munka van vele, szóval ami pozitív oldalól esetleg hiányzik, legalább annyi megatív dolog is kimarad az életéböl.


Egyetlen embernek sem (lenne szabad), hogy az élete egyetlen értelme, elfoglaltsága a gyerek legyen, mert legkésöbb, amikor a gyerek elkerül otthonról, még fokozottabb mértékben kerülnek elö ezek a problémák - és 60 évesen csak kevesen képesek változtatni a megszokott tunyaságon!

2018. máj. 13. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Első ; köszönöm szépen :) Második ; gratulálok neked :) 8 éve volt egy fel nem ismert shubom, tavaly a következő. Olyan állapotban vagyok, mint bárki más, nincsenek tüneteim, gyógyszert sem szedek. De garancia nincs rá, hogy ez így is marad. Egyáltalán nem az örökölhetőségtől félek, hanem az zavar, hogy nincs rá garancia, hogy ilyen állapotban maradok. Az orvosom gyakorlati tanácsokat adott, egyáltalán nem beszélt le róla, de ez nem igazán rólam szól, hanem a gyerekemrol.. Amíg egy kis esély is van arra, hogy a betegség progresszív, márpedig van, addig nem itelhetem a gyerekem arra hogy ezt végigszenvedje velem. Kérlek ne vedd magadra, mások vagyunk :)
2018. máj. 13. 11:38
 5/16 anonim ***** válasza:
48%
Ismerősöm így vállalt gyereket, teljesen jól vannak. Szerintem nyugodtan megbeszélheted az orvosoddal.
2018. máj. 13. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem felesleges ennyire félelemben élnek. Én vállalnék gyereket a helyedben. Bárkivel történhet bármi, bármelyik pillanatban, nincs garancia, hogy örökre a gyerekeddel tudsz maradni. Ilyeneken kár aggodalmaskodni előre.
2018. máj. 13. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
36%
Kevés gyerektelen idős nőt ismerek, az egyik megkergült 50 felett és 60 körüli férfiak szeretője lett, gondolom így próbálja az űrt betölteni, modnta is, hogy megbánta, hogy nem lett gyereke. A másik kettő is megbánta, nincs boldog életük.
2018. máj. 13. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
73%

2-es vagyok.

Dehogy veszem magamra, nyilván mindenki a saját életéről dönt, te így döntöttél. A betegségtől függetlenül sincs garancia arra hogy végig a gyermekeddel tudsz maradni mert tényleg bármi történhet. Ne hagyd hogy az SM behatárolja az életed és sok erőt kívánok. :)

2018. máj. 13. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Az élerben annyi dolog van, hogy fura arra gondolni, hogy gyerek nélkül kvázi nincs is értelme


Persze, mivel vágynál rá, így nehezen tudod elképzelni az életedet úgy, hogy ez a "dolog" kimarad


Biztosan vannak akik megvánják, de akik saját döntésük miatt nem vállaltak azok ritkán.



Off.: én véggigondolnám még ezt a kérdést a helyedben. Annyi dolog miatt előfordulhat, hogy nem lehetsz a gyereked mellett a SM nélkül is.


Ha jól vagy, és jó ideje így van, akkor persze mindenképpen a pároddal átbeszélve újrafontolnám..


De csakis azért mert a szavaidból süt a vágy a gyerek után

2018. máj. 13. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
91%

Akinek nincs gyereke az ugyanazt csinálja mint addig - barátokkal találkozik, szórakozni jár, utazgat stb.

Van egy 43 éves kolléganőm, 10 éve van a cégnél, tehát még amikor ide került lehetett volna gyereke, de az akkori párja egyáltalán nem volt apa-típus, nem is nagyon jött szóba köztük a gyerekvállalás. Aztán 40 éves volt mikor szakítottak és ekkor már kolléganőm sem nagyon akart gyereket, valahogy csak élte tovább az addigi életét - elég nagy baráti köre van, gyerekesek is, gyerektelenek is, velük is sokszor utazgat, éli a mindennapi életét, elmegy moziba, koncertre stb.

2018. máj. 13. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!