Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit csinálnátok ebben a...

Mit csinálnátok ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

A lányom 17 hónapos, gyeden vagyok vele, de heti 1-2 alkalommal pár órát dolgoznom kell mivel saját vállalkozásom van, és az alkalmazottak nem tudnak mindent megoldani. Ez 12 hónapos korig nem volt gond, mivel 2x is aludt 1,5-2 órát, kicsinek még többet, és így volt idôm, de mikor betöltötte az egy évet akkor abbahagyta a napközbeni alvást, és egész nap megy. Fel akartam venni bébiszittert, aki heti 2x fixen eljön, és vigyáz a lányomra amíg én megoldom a problémás eseteket, megcsinálom a könyvelést, utalok, stb, 3-4 óra max. Erre a nagymamám (78) közölte hogy ez pénzkidobás és egyébként is a gyereknek a családja kell nem egy idegen bébiszitter, úgyhogy ha nem tudom elláttni akkor vigyem át inkább hozzá, majd ô vigyáz rá.

Hát így is tettem, de nekem nem tetszik hogy bármit is mondok a nagymamám egyik fülén be, másikon ki, rosszul neveli, és néha már olyan érzésem van direkt az ellenkezôjét csinálja mint amit kérek, mert “ô jobban tudja”. Már tôbbször összevesztünk, de ilyenkor mindig elkezd sírni, aztan semmi sem valtozik. Eddig tûrtem, de múlt héten betelt a pohár mikor mentem a lanyomert és megláttam hogy egy tábla csoki van a kezében, mindene csokis és azt eszi. Rengetegszer mondtam hogy csokit, cukrot ne kapjon, mert nem tesz jót neki, erre ad egy egész táblányit!

Most ott vagyok, hogy inkább keresek valakit helyette, de ezt ne.

Ti bébiszittert keresnétek inkább, vagy próbálnátok még “küzdeni” a nagyival? Hogy mondjam el neki, hogy mostantol nem viszem? Mi a jo megoldas?


Amiket csinál es engem zavar:

Engedi hogy a lanyom szetszaggassa a konyveit

Engedi hogy a csapot nyitogassa es folyassa a vizet, ezzel magat is osszevizezi meg a vizet is pocsekolja

Cukros teaval itatja

Csokis kekszet ad ebedre

Engedi a sarban hemperegni

Engedi hogy jatszon a kutya tanyerjaval, es belenyuljon a kutya kajajaba

Ha elkezd hisztizni akkor rogton felveszi es puszilgatja

Nem adja oda a bio gyumolcsoket es eteleket, mert a bio az csak divat, inkabb kidobja, es ad helyette egeszsegtelen vackokat

Nem adja oda a baba asvanyvizet meg 100%-os bio gyumolcsleveket, hanem helyette cukros teat ad meg edes szorpoket

Telefujja a lakast hangya meg rovarirtoval mikozben a lanyom ott jatszik mellette

Kertem hogy ne mossa ki a lanyom ruhait, mert ha nem hasznalja a folttisztitot akkor a foltok csak beleivodnak es tobbe nem lesznek kimoshatol, megis direkt kimossa azt ami koszos lesz... es azert lesz koszos, mert ugy ad neki paradicsomszoszos etelt hogy nem rak fel eloket

Ugy beszel hozza mint egy hulyehez, hazudozik neki, olyan tajszavakat hasznal amit en meg nem is hallottam, vagy olyan kifejezeseket amiket o talal ki es tok ertelmetlen (hazugsag alatt azt ertem hogy azt mondja neki ha jol viselkedsz akkor kimegyunk homokozni, aztan hiaba viselkedik jol nem viszi ki)


2018. máj. 16. 09:17
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
70%

78 éves dédik nem alkalmasak totyogók rendezésére.

Nagyon elrontottad, hogy nem alszik délután. Még az öt éveseim is aludtak minden nap.


Szervezd át a dolgokat, mert a nagyitól nem várhatod, hogy megváltozzon.

2018. máj. 16. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
97%
Egyértelmű, hogy a dédit kihagynám a dologból. Ha nincs más segítség, akkor bébiszitter vagy csana.
2018. máj. 16. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 babyboom567 ***** válasza:
90%

Kedves Kérdező!

Túlagyalod szerintem.Ezért jó a fizetett alkalmazott mert az 98%-ban azt csinálja amit mondasz.

Vegyél fel babyszittert.

Különben én már eddig sem bíztam volna egy 78 évesre a gyerekem(ilyen kicsi korban,mondjuk egy 5-8 évest már igen).Önhibáján(infarktust kap, elájul,megbotlik) kívül is történhet vele,vagy velük bármi.

2018. máj. 16. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
83%

Egyetértek az előttem szólókkal.

Nem kellett volna rábíznod már ez első pillanattól kezdve sem. Azt sem értem, h miért hallgattál rá abban, h nem kell bébiszitter?Miért hagyod magad ennyire befolyásolni?Egy közel 80 éves néni nem alkalmas egy kisgyerek mellé, pláne akkor ha semmibe veszi azt amit mondasz neki. Sajnos az öregek ilyenek, mindent jobban tudnak és mennek a maguk feje után. Csak az a gond, h valószínű a nagyi mindig is ilyen volt és még így is rábíztad a gyereket. Gondold ezeket végig.

Az a baj, h most már nagyon elrontottad a dolgot, ha bébiszitterre bízod a nagyi helyett, az nagyon fog neki fájni, de még mindig azt mondom, h ez az egyetlen járható út.

Ne hagyd magad ennyire befolyásolni a nagyi által.

2018. máj. 16. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
35%
A másik, h tényleg nagyon elrontottad azt is, h nem alszik délután. Kell a fix napirend, ebéd után egyszerűen tedd le aludni, ez nagyon fontos.
2018. máj. 16. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
3%

Babysittert keresnék.

Az alvàst pedig nem rontottad el,ahogy az #1-es írja.Mifelénk akkor alszanak az emberek,ha àlmosak,fàradtak.

2018. máj. 16. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Offolnám a dédit, túl vagytok sok beszélgetésen, volt több lehetősége, mégsem vett figyelembe, ezután sem fog. Ha megsértődik, így járt.
2018. máj. 16. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
60%
6-os nem tudom, h mit jelent az, hogy "mifelénk", de ha ott belefér a munkahelyi ebéd utáni szundi, írd meg, odaköltözünk. :)
2018. máj. 16. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
76%

Igen, egy kifejlődött, érett idegrendszerrel bíró személy (nagyobb gyerek, felnőtt) már el tudja dönteni, mikor van szüksége alvásra.

Egy egyéves még nem tudja eldönteni, még elmondani sem tudja, hogy fáradt, aludna. A szülő dolga felismerni a jeleket, és határozott következetességgel minden nap ugyanabban az időpontban letenni aludni.

Persze, sok szülő inkább a könnyebb utat választja, és nem harcol a gyerekkel. Csak a gyereknek nem ez az érdeke.

Hagyd a dédit, nyilvánvalóan nem alkalmas a feladatra!

2018. máj. 16. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Nem minden gyerek alszik délután, és ez nem nevelés kérdése. Az én nagyfiam sem aludt ennyi idősen, pedig volt napirendje, le is fektettem, meséltem neki stb. Ha nagyon kipurcant délelőtt, akkor szundított max félórát, egyébként meg csak feküdt és pihent, legfeljebb egy órát összesen.

A többiben egyetértek, hagyd a dédit, vegyél fel bébiszittert.

2018. máj. 16. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!